5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple aktualizuje low-end iPhone SE z 5G i high-end Mac Studio z szybszym chipem

Apple aktualizuje low-end iPhone SE z 5G i high-end Mac Studio z szybszym chipem

NOWY JORK, 8 marca (Reuters) – Apple Inc (AAPL.O) We wtorek dodał łączność 5G do taniego iPhone’a SE i iPada Air oraz wprowadził szybszy chip dla nowego komputera stacjonarnego, co jest punktem kulminacyjnym w drodze Apple do zasilania swoich urządzeń za pomocą zaprojektowanych przez siebie mikroprocesorów.

Ceny nowego komputera stacjonarnego Studio zaczynają się od 3999 USD z nowym chipem M1 Ultra. iPad Air otrzymał również chip Apple M1, który został opracowany dla laptopów.

„Krzemowa strategia firmy Apple jest kluczowym punktem”, powiedział analityk Neil Shah z Counterpoint Research. „Apple rozszerza swoje portfolio wewnętrznych możliwości półprzewodników, aby zasilać szerszą gamę bogatszych urządzeń, od niedrogiego iPhone’a SE do najpotężniejszego produktu Mac Studio”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Mac Pro firmy Apple nadal działa na procesorach Intel Corp.

Apple nieznacznie podniosło cenę iPhone’a SE do 429 USD z 399 USD za poprzedni model. Dostawa nowego telefonu rozpocznie się 18 marca. Czytaj więcej

iPhone SE jest wyposażony w chip A15 Bionic, który według Apple jest najszybszy wśród konkurentów, 4,7-calowy wyświetlacz Retina i przycisk Home z Touch ID.

„Jest to ważne dla naszych obecnych użytkowników, którzy chcą mniejszego iPhone’a w doskonałej cenie” — powiedział dyrektor generalny Tim Cook.

Nowy iPhone SE zaspokoi potrzeby konsumentów poszukujących niedrogiego urządzenia 5G i może być szczególnie popularny, biorąc pod uwagę niepewność gospodarczą spowodowaną konfliktem między Rosją a Ukrainą, powiedział Nabila Popal, analityk IDC.

„Tańszy iPhone z technologią 5G to dobra wiadomość dla Apple, zwłaszcza w tych niepewnych czasach” – powiedział Bhopal.

Bhopal dodał, że popyt na większe ekrany może negatywnie wpłynąć na sprzedaż iPhone’a SE. Niektórzy konsumenci mogą zamiast tego wybrać starsze modele iPhone’a z większymi ekranami w tym samym przedziale cenowym.

M1 Ultra jest zbudowany przez połączenie dwóch chipów M1 Max i jest osiem razy szybszy niż chipy M1. Będzie to jego pierwsze zastosowanie w komputerze Mac Studio Creative PC z profesjonalnym nastawieniem.

Apple zaoferuje dwie wersje Mac Studio, jedną z chipem M1 Max, a drugą z chipem M1 Ultra.

Ceny Mac Studio zaczynają się od 1999 USD za wersję z chipem M1 Max i 3999 USD za laptopa M1 Ultra.

Firma Apple wprowadziła również nowy monitor o nazwie Studio Display, który można sparować z dowolnym komputerem Mac, w tym z modelami Macbook Air i Macbook Pro, i kosztuje 1599 USD.

Akcje Apple są prawie płaskie w środku popołudnia.

Firma, która rozszerza swoje usługi i inne produkty, powiedziała również, że jej produkt Apple TV + zacznie wyświetlać mecze Major League Baseball w piątkowe wieczory. Tygodniowy podwójny tytuł będzie dostępny w ośmiu krajach.

Nowy iPad Air otrzymuje swoją pierwszą aktualizację od dwóch lat z nowym designem, łącznością 5G i popularnym w MacBookach M1. Cena wywoławcza wynosi 599 USD i będzie dostępna od 18 marca.

Nowy iPad Air jest również wyposażony w przedni aparat 12 MP.

Apple zapowiedział także nowe modele iPhone’a 13 w dwóch nowych kolorach, w tym Alpine Green.

Podczas pokazu Cook nie wspomniał o konflikcie na Ukrainie. Apple poinformował 1 marca, że ​​tymczasowo wstrzymał sprzedaż wszystkich produktów w Rosji w odpowiedzi na rosyjską inwazję. Rosyjskie media państwowe, RT News i Sputnik News nie są już dostępne do pobrania w Apple Store poza Rosją. Czytaj więcej

Rosja określa swoje działania na Ukrainie jako „operację specjalną”.

Dodatkowe reportaże Daniela Kaye w Nowym Jorku oraz Nivedity Balu i Kaniki Seki w Bengaluru; Dodatkowe sprawozdania Ashwini Raj, Ahmed Farhatta, Shivaansh Tiwari i Nilangana Basu w Bengaluru; Montaż dokonali Karishma Singh, Peter Henderson i Lisa Shumaker

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.