2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amazon ogłasza podział akcji 20 do 1, wykup za 10 miliardów dolarów

Amazon ogłasza podział akcji 20 do 1, wykup za 10 miliardów dolarów

7 grudnia 2021 r. logo Amazona pojawiło się w centrum logistycznym firmy w Bretigny-sur-Orge pod Paryżem we Francji. REUTERS / Gonzalo Fuentes

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

9 marca (Reuters) – w środę zarząd Amazon.com Inc zatwierdził podział 20 do 1 w akcjach publicznych firmy e-commerce i zatwierdził plan odkupu za 10 miliardów dolarów, zwiększając udziały firmy o 7% w rozszerzonym obrocie.

Będzie to pierwsza emisja akcji Amazona od 1999 roku i zaoferuje inwestorom dodatkowe 19 akcji za każdą posiadaną przez nich akcję. Akcje zaczną być notowane 6 czerwca w oparciu o nową cenę akcji.

Podział akcji Amazona jest podobny do tego ogłoszonego przez firmę macierzystą Google, Alphabet Inc. (GOOGL.O) W zeszłym miesiącu. Wiele firm mega cap, takich jak Apple Inc (AAPL.O)Tesla (TSLA.O) I Nvidia (NVDA.O) Podzielili swoje udziały od 2020 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Akcje Amazona, które w środę zamknęły się na poziomie 2785,58 USD, prawie podwoiły się w ciągu ostatnich dwóch lat, zwiększając popyt na działalność e-commerce i cloud computing po epidemii Covid-19.

„Ten podział zapewni naszym pracownikom większą elastyczność w zarządzaniu swoim kapitałem na Amazon i sprawi, że ceny akcji będą bardziej dostępne dla osób, które chcą zainwestować w firmę” – powiedział rzecznik Amazona.

Skup akcji zastępuje poprzedni wykup akcji za 5 miliardów dolarów zatwierdzony przez zarząd Amazona w 2016 roku, w ramach którego firma odkupiła 2,12 miliarda dolarów swoich akcji.

Kapitalizacja rynkowa firmy wyniosła na koniec tego roku około 1,4 biliona dolarów, po tym jak akcje spadły o około 16% w środku trendu technologicznego.

Raport Savi Mehty z Bangalore i Jeffreya Dostina z Palo Alto w Kalifornii; Edytowanie przez Shailesha Kubera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.