16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę
Wieża Spaska na Kremlu, po lewej i Sobór Wasyla Błogosławionego, w centrum, w Moskwie, Rosja, 15 lutego (Andrey Rudakov/Bloomberg/Getty Images)

Międzynarodowe firmy nadal wycofują się z Rosji po jej trwającej inwazji na Ukrainę. Obejmuje ona szereg globalnych firm konsultingowych, w tym cztery największe na świecie, a mianowicie Deloitte, Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers.

Deloitte 7 marca ogłosił, że przestanie działać w Rosji i na Białorusi.

Firma powiedziała:

Chociaż wiemy, że to właściwa decyzja, będzie to miało wpływ na Deloitte [approximately] 3000 specjalistów w Rosji i Białorusi. Podobnie jak inni wiemy, że nasi koledzy w Rosji i na Białorusi nie mają głosu w działaniach swojego rządu”.

„Będziemy wspierać wszystkich współpracowników, których dotyczy ta zmiana, i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc w tym bardzo trudnym czasie”.

EYznany również jako Ernst & Young, powiedział również, że usunie swoją rosyjską praktykę z formalnej globalnej sieci, ale pozwoli mu „nadal pracować z klientami jako niezależna grupa firm audytorskich i doradczych”.

„EY w Rosji to zespół 4700 profesjonalistów pracujących w 9 miastach kraju.Firma działa na rynku rosyjskim od ponad 30 lat.

Firma doradcza i księgowa KPMG międzynarodowy Powiedziała, że ​​jej „firmy w Rosji i na Białorusi opuszczają sieć KPMG”.

„KPMG ma ponad 4500 osób w Rosji i na Białorusi, a zakończenie relacji biznesowych z nimi, z których wielu jest częścią KPMG od wielu dziesięcioleci, jest bardzo trudne” – powiedziała firma.

„Ta decyzja nie dotyczy ich – to wynik działań rządu rosyjskiego. Jesteśmy organizacją zorientowaną na cel, kierującą się wartościami, która wierzy w robienie właściwych rzeczy.”

PricewaterhouseCoopers (PwC) Planuje także oddzielić się od swojego biznesu w Rosji.

Firma konsultingowa „Wielka Czwórka” powiedziała w oświadczenie.

„Naszym głównym celem w PwC jest nadal robienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc naszym ukraińskim kolegom i wesprzeć wysiłek humanitarny” – dodała.

„Jesteśmy również zaangażowani we współpracę z naszymi kolegami z PwC Rosja w celu przeprowadzenia uporządkowanej transformacji biznesowej, koncentrując się na dobru naszych 3700 kolegów z PwC Rosja”.

READ  Co najmniej 43 osoby zginęły w pożarze centrum handlowego w Bangladeszu

kolejna świetna firma, Accenture, on jest też Zatrzymać Powiedziała, że ​​jej działania są w Rosji, „ponieważ stoi po stronie narodu ukraińskiego”.

Firma ogłosiła przeprowadzkę w zeszłym tygodniu w oświadczeniew którym podziękowała „prawie 2300 kolegom w Rosji za ich oddanie i służbę dla Accenture na przestrzeni lat”.

„Udzielimy wsparcia naszym rosyjskim kolegom” – dodała firma.