15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Wiceprezydent USA Kamala Harris ma rozpocząć Jej podróż do Polski i Rumunii Jutro administracja Bidena będzie nadal okazywać swoje wsparcie Ukrainie i wschodnim sojusznikom NATO z USA, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę wejdzie w niebezpieczną nową fazę.

Podróż Harrisa potrwa od środy do 11 marca i obejmie przystanki w Warszawie i Bukareszcie, zgodnie z zapowiedzią Białego Domu w piątek.

Spotka się z przywódcami obu krajów, aby skoordynować ich reakcję na rosyjską inwazję i omówić, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą udzielić większego wsparcia sąsiadom Ukrainy, przygotowując się do przyjęcia ukraińskich uchodźców uciekających z konfliktu.

Biały Dom mówi, że przywódcy omówią również ich „nieustanne wsparcie dla narodu Ukrainy poprzez pomoc w zakresie bezpieczeństwa, ekonomiczną i humanitarną oraz naszą determinację, by narzucić Rosji i wspólników rosyjskiej inwazji poważne konsekwencje gospodarcze”.

Wycieczka obejmuje Pentagon Wtorek eksmisja Polska propozycja przetransportować swoje samoloty bojowe MiG-29 do Stanów Zjednoczonych z dostawą na Ukrainę.

W oświadczeniu sekretarz prasowy Pentagonu John Kirby powiedział, że Pentagon nie wierzy, że propozycja Polski jest „do przyjęcia”, zaledwie kilka godzin po tym, jak polscy urzędnicy wydali oświadczenie, że rząd jest gotowy do rozmieszczenia wszystkich swoich myśliwców MiG-29 w Siłach Powietrznych USA. Ramsteina. Baza lotnicza w Niemczech, aby mogła być zapewniona Ukrainie w jej wojnie z Rosją.

Kirby powiedział, że decyzja o przekazaniu polskich samolotów na Ukrainę była „ostateczną decyzją polskiego rządu”, dodając, że propozycja ilustruje złożoność tej sprawy, ponieważ Rosja wydała groźby o przekazywaniu broni Ukraińcom do użycia przeciwko Rosji . siły.

Kirby powiedział, że pomysł wysunięty przez Polskę jest zbyt ryzykowny, ponieważ Stany Zjednoczone i NATO starają się uniknąć bezpośredniego konfliktu między sojuszem a Rosją.

Więcej tła: Oświadczenie Departamentu Obrony zostało opublikowane we wtorek wieczorem po tym, jak polska propozycja całkowicie zaskoczyła administrację Bidena, poinformowało CNN wiele źródeł.

READ  Dwie Kore wymieniają strzały ostrzegawcze w pobliżu granicy morskiej pośród napięć

Podczas gdy prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zażądał większej liczby samolotów podczas rosyjskiej inwazji, oferta nie była omawiana ze Stanami Zjednoczonymi przed jej ogłoszeniem, ani też polscy urzędnicy nie podnieśli jej z ministrem spraw zagranicznych Anthonym Blinkenem, kiedy on również był niedawno w Polsce.

Urzędnicy amerykańscy rozważali prywatnie wysyłanie samolotów na Ukrainę, ale wielokrotnie zwracali uwagę na trudne wyzwania logistyczne, jakie się z tym wiążą.

Niespodziewane ogłoszenie Polski komplikuje wizytę wiceprezydenta Kamali Harris, która miała przybyć do Warszawy późną środą.

Według urzędników Harris miał omówić kwestię myśliwców podczas pobytu w Polsce. Biały Dom powiedział wcześniej, że prowadzi rozmowy z polskim rządem na temat planu dostarczenia Ukrainie myśliwców z czasów sowieckich, a Stanom Zjednoczonym w celu wypełnienia samolotów myśliwcami F-16.

Harris nadal ma wyjechać w środę rano do Polski, ale obecnie w administracji trwają intensywne rozmowy na temat tego, jak współpracować z Polską, aby wypracować jakiś rodzaj umowy, która pozwoliłaby samolotom dotrzeć na Ukrainę.

Jeremy Herb z CNN, Kylie Atwood, Jennifer Hansler i Oren Lieberman przyczynili się do powstania tego postu.