24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Aktualizacja wyborów w 2024 r.: najnowsze informacje na temat kampanii Bidena i Trumpa

Aktualizacja wyborów w 2024 r.: najnowsze informacje na temat kampanii Bidena i Trumpa

W poniedziałkowym wywiadzie transmitowanym w całym kraju prezydent Biden odpowiedział bogatym Demokratom, którzy chcą, aby zakończył on kampanię reelekcyjną, mówiąc: „Nie obchodzi mnie, co myślą milionerzy”.

Wyjaśnił, że datki przekazują mu mali darczyńcy.

Jednak kilka godzin później Biden wziął udział w prywatnej rozmowie z głównymi darczyńcami i osobami zbierającymi fundusze, aby ich uspokoić. „To ważne” – powiedział im o ich wsparciu.

Pozornie sprzeczne przesłania pokazują dylemat, przed jakim stoi prezydent, zmagający się ze skutkami katastrofalnego występu w debacie przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi w zeszłym miesiącu. Aby nadal finansować swoją kampanię prezydencką, Biden prawdopodobnie będzie potrzebował wsparcia zamożnych zwolenników Partii Demokratycznej, ale to oni należą do najgłośniejszych głosów wzywających go do zaprzestania starań o reelekcję.

Próbując rozbroić opozycję, Biden – polityk, który od dawna polegał na finansach swojej kampanii przez establishment partyjny – przyjął zaskakująco populistyczne, antyelitarne przesłanie, które w pewnym sensie odzwierciedla przesłanie Trumpa.

Główni darczyńcy ostrzegają, że partia straci Biały Dom i prawybory z Bidenem na czele. Rosnąca grupa darczyńców nalegała – najpierw po cichu, potem publicznie – aby ustąpić i pozwolić na zastąpienie kandydata, i zagroziła wstrzymaniem przekazanych środków, jeśli tak się nie stanie.

Chociaż kampania Bidena w dalszym ciągu zabiegała o względy bogatych Demokratów, włączając w to prace nad planowaniem przyjęć związanych ze zbiórką pieniędzy pomimo niepewnego zainteresowania, prezydent również publicznie określił reakcję głównych darczyńców jako oznakę, że broni zwykłych ludzi przed interesami pieniężnymi. Sondaże pokazują jednak, że wielu przeciętnych wyborców Demokratów również ma głębokie obawy dotyczące jego wieku.

W liście do Demokratów w Kongresie w poniedziałek rano Obama napisał: „Wyborcy – i tylko wyborcy – decydują o nominacji Partii Demokratycznej. Nie prasa, nie eksperci, nie wielcy darczyńcy, ani żadna wybrana grupa osób, bez względu na to, jak dobrze… zamierzone.”

W wywiadzie dla „Morning Joe” w MTV: S. To. ze mną. W poniedziałek Biden powiedział: „Jestem bardzo sfrustrowany elitami”, wymieniając głównych darczyńców. „Chcę ich wspierać, ale nie dlatego kandyduję” – powiedział.

To odważne przesłanie pojawia się w świetle nowej rzeczywistości finansowej jego kampanii.

READ  Tajlandia flirtuje z indyjskimi weselami

Jeśli Biden wygra, prawdopodobnie będzie musiał polegać na małych darczyńcach, aby zrekompensować spadek liczby dużych darczyńców, gdy wyścig wkracza w fazę intensywnych wydatków na reklamę i mobilizację wyborców.

Jeśli uda mu się wykorzystać nastroje antyelitarne wśród małej bazy darczyńców partii, aby przezwyciężyć niepokoje po debacie, znajdzie się w towarzystwie bardziej populistycznych polityków, takich jak senator Bernie Sanders, niezależny poseł z Vermont, i przedstawicielka Marjorie Taylor Greene, republikanin z Gruzji. Ustawodawcy ci z powodzeniem wygenerowali fale pieniędzy od małych darczyńców za pośrednictwem… Przypomnij sobie domniemane nadużycie Przez instytucję.

„Wiemy, że dobrze widoczne i intensywne momenty mogą prowadzić do natychmiastowego napływu drobnych datków oraz że złość, uraza i oburzenie są potężnymi czynnikami wpływającymi na politykę, także w przypadku małych darczyńców” – mówi Richard H. Pildes, profesor prawa na Uniwersytecie New York University, który badał rolę małych darczyńców w polityce. Podsycanie polaryzacji politycznej„Możliwe jest również, że będziemy świadkami walki między bazą Partii Demokratycznej, która chce pozostać Bidena, a„ elitarną ”frakcją dużych darczyńców, którzy chcą alternatywy” – napisał w e-mailu.

Mali darczyńcy od dawna są cenieni w polityce jako wskaźnik entuzjazmu obywateli, a także jako trwałe źródło środków pieniężnych, ponieważ mogą przekazywać darowizny wielokrotnie, nie przekraczając limitów. Postępy w internetowych aplikacjach do zbierania datków, e-mailach i telefonach komórkowych umożliwiły kampaniom wykorzystywanie ważnych wydarzeń jako okazji do pozyskiwania datków od zwolenników o średnich dochodach.

Eitan D. powiedział: „Mali darczyńcy zwykle dają z serca” – mówi Hirsch, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Tufts, który zajmował się mikrofinansami. Zbadaj motywacje darczyńców politycznychPowiedział, że „więksi darczyńcy przekazują więcej z umysłów niż z serc” i spodziewał się, że kampania Bidena będzie świadkiem „spadku liczby dużych darczyńców, a tym samym względnego wzrostu odsetka małych darczyńców”.

Carol L. Hamilton, prawniczka z Los Angeles i członkini Krajowej Komisji Finansów Bidena, powiedziała, że ​​ma wielu zwolenników, którzy „może nie są dawcami wielomilionowymi lub setkami tysięcy dolarów, ale im zależy, będą głosować i teraz pokazują, że wspierają naszego prezydenta, przekazując kilka dolarów – 5, 25 dolarów, jakąkolwiek kwotę – aby złożyć oświadczenie, że ich zdaniem ten prezydent powinien pozostać w wyścigu”.

READ  Rakieta Space One eksploduje wkrótce po wystrzeleniu w Japonii | Japonia

W poniedziałek pani Hamilton wzięła udział w rozmowie z darczyńcami z prezydentem i powiedziała, że ​​„osoby, z którymi rozmawiałam, bardzo mnie uspokajały podczas tej rozmowy”. Zastanawiała się, ilu głównych darczyńców opuściło pana Bidena. „W ogóle nie byliśmy świadkami masowego exodusu” – stwierdziła. – To znaczy, było kilka osób, tak, to prawda.

W ciągu kilku godzin po rozmowie przedstawiciele kampanii Bidena poinformowali, że otrzymali od byłego dyrektora ds. handlu detalicznego Petera Lowy’ego maksymalną darowiznę w wysokości 929 600 dolarów na rzecz wspólnego funduszu z komitetami Partii Demokratycznej. W ramach kampanii wysłano także e-mail dotyczący zbiórki pieniędzy, w którym proszono o darowizny w wysokości 25 dolarów, które określiła jako „najczęstszą kwotę darowizny w przypadku takich e-maili”.

„Wiemy, że 25 dolarów nie wydaje się dużą kwotą w obliczu milionów Trumpa, ale obiecujemy, że 25 dolarów, które przekażesz – wraz ze wsparciem tysięcy ludzi, którzy teraz wpłacają datki – zrobi wielką różnicę” – dodał. przeczytany list.

W oświadczeniu wydanym we wtorek Charles Lutvak, rzecznik kampanii Bidena, powiedział: „Nasi darczyńcy oddolni pojawili się z pełną siłą, ustanawiając wielokrotnie rekordową liczbę w ciągu ostatnich dwóch tygodni i w całej naszej bazie darczyńców nadal zbieraj pieniądze niezbędne do zdominowania Donalda Trumpa w terenie i na falach radiowych, aby wygrać w listopadzie”.

Jak dotąd w tym cyklu Biden zebrał więcej pieniędzy od drobnych darczyńców niż Trump, Według analizy Za pośrednictwem bezstronnej witryny monitorującej OpenSecrets. Oznacza to odwrót od konfrontacji, która miała miejsce między nimi w 2020 roku.

W 2016 r., kiedy establishment republikański w dużej mierze sprzymierzył się z Trumpem, Chwalono go za drobne wysiłki związane ze zbieraniem datków Podczas gdy główni darczyńcy krytykowali. Nawet wtedy milczał Zalecał się do tych samych bogatych działaczy.

W ciągu 24 godzin od skazania Trumpa w maju za 34 przestępstwa kampania Trumpa pobudziła niewielką bazę darczyńców, gromadząc prawie 53 miliony dolarów i bijąc rekordy liczby Republikanów w Internecie. Darowizny te pomogły mu zamknąć lukę w zbieraniu funduszy i zyskać przewagę nad Bidenem, który utrzymywał przewagę finansową przez większą część kampanii.

READ  Ukraiński urzędnik: spotkanie ONZ z Putinem „nie jest dobrym pomysłem”

Dzięki wzrostowi majątku po wyroku skazującym Trump i jego partia rozpoczęli czerwiec z 235 milionami dolarów w banku, podczas gdy Biden i jego partia mieli 212 milionów dolarów.

W czerwcu dzięki zbiórce funduszy po debacie prezydent zebrał więcej pieniędzy niż Trump, ale w ten miesiąc wszedł z mniejszą ilością gotówki: 285 mln dolarów na operację Trumpa w porównaniu z 240 mln dolarów dla Bidena.

Według kampanii mali darczyńcy przekazali prawie 80 procent z 38 milionów dolarów zebranych w ramach kampanii Bidena w ciągu czterech dni po debacie, w tym w dwóch z najlepszych dni zbiórki oddolnej w cyklu 2024. Według kampanii najlepszym miesiącem na zbieranie funduszy był czerwca, zebierając 127 milionów dolarów, z czego prawie dwie trzecie pochodziło od darczyńców oddolnych.

Raporty finansowe kampanii zawierające szczegółowe informacje na temat zbierania funduszy zostaną upublicznione dopiero pod koniec tego miesiąca.

Analiza OpenSecrets dokumentów dotyczących finansów kampanii z wcześniejszej części wyścigu pokazuje, że Biden zebrał znacznie mniejszy procent pieniędzy – Około 43 proc – Od małych darczyńców, ogólnie uważanych za tych, którzy przekazują 200 dolarów lub mniej.

W programie „Morning Joe” Biden stwierdził, że „97% wszystkich osób, które przekazały nam datki, to ludzie, którzy zarabiają mniej niż 200 dolarów – oni przekazali mniej niż 200 dolarów”. Opisał tę liczbę jako „największą liczbę w historii. Nie jestem tego pewien, ale myślę, że to prawda”. (Twierdzenie to jest trudne do niezależnej weryfikacji, ponieważ kampanie nie mają obowiązku ujawniania indywidualnych darczyńców, którzy przekazują 200 dolarów lub mniej.)

John Morgan, prawnik z Florydy, który powiedział, że zebrał na kampanię Bidena ponad milion dolarów, napisał w SMS-ie, że nie wierzy, że zwiększenie małych datków zrównoważy ucieczkę głównych darczyńców.

Jednak Morgan, który zaplanował letnią zbiórkę pieniędzy dla Bidena, która obecnie nabiera tempa, przewidział, że główni darczyńcy powrócą do obozu prezydenta, jeśli ten pozostanie w wyścigu.

„Jeśli nie, Trump wygra” – napisał.

Rachel Shorey Udział w przygotowaniu raportów.