24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ABC zawiesza Whoopi Goldberg w związku z komentarzami na temat Holokaustu

Whoopi Goldberg, komiczka i aktorka, która jest również współprowadzącą talk show ABC „Widok”, zostanie zawieszona na dwa tygodnie, ogłosiła we wtorek wieczorem sieć, po tym jak wielokrotnie powtarzała podczas odcinka programu, który był emitowany na antenie. W poniedziałek, że w Holokauście nie chodziło o rasę, komentarze, które pojawiają się w czasie rosnącego na całym świecie antysemityzmu. Później przeprosiła.

w odcinek, SM. Goldberg powiedział, że Holokaust dotyczył „nieludzkości człowieka wobec człowieka”, a „nie rasy”. Kiedy jeden z jej współprowadzących zakwestionował to twierdzenie, mówiąc, że Holokaust był napędzany przez białą supremację, pani. Goldberg powiedział: „Ale to są dwie białe grupy ludzi”.

Dodała: „To biali ludzie robią to białym ludziom, więc wszyscy będziecie walczyć między sobą”. Gdy mówiła dalej, włączyła się muzyka, wskazując na przerwę na reklamy.

W oświadczeniu we wtorek wieczorem Kim Godwin, prezes ABC News, powiedział, że pani. Goldberg zostanie zawieszona za „jej złe i krzywdzące komentarze”.

„Podczas gdy Whoopi przeprosiła, poprosiłam ją, aby poświęciła czas na zastanowienie się i poznanie wpływu jej komentarzy” – powiedziała. „Cała organizacja ABC News solidaryzuje się z naszymi żydowskimi kolegami, przyjaciółmi, rodziną i społecznościami”.

Panna spotkała się z ostrym sprzeciwem. Uwagi Goldberga. Grupy żydowskie stwierdziły, że jej komentarze są niebezpieczne i stanowią najnowszy przykład rosnącej ignorancji na temat nazistowskiego ludobójstwa. Podczas II wojny światowej, w ramach polityki masowej eksterminacji, naziści zabili sześć milionów Żydów – około jednej trzeciej ówczesnej światowej populacji żydowskiej – na podstawie tego, że byli gorszą rasą.

W późniejszym występie w „The Late Show” Stephena Colberta w poniedziałek pani Goldberg przeprosił, wyjaśniając, że jako czarna osoba myśli o rasizmie jako opartym na kolorze skóry, ale zdała sobie sprawę, że nie wszyscy postrzegają to w ten sposób. „Rozumiem. Ludzie są źli – powiedziała. „Akceptuję to i zrobiłem to sobie”.

READ  Pracownicy akademiccy Uniwersytetu Kalifornijskiego osiągnęli porozumienie w sprawie zakończenia strajku

Przeprosiła ponownie we wtorek na początku „Widoku”. Wyraziła wyrzuty sumienia z powodu swoich uwag, mówiąc, że zdała sobie sprawę, że zostały one źle poinformowane i że się błędnie wypowiedziała.

„Powiedziałam coś, za co czuję się odpowiedzialna, że ​​nie zostawię jej bez zbadania, ponieważ moje słowa zdenerwowały tak wielu ludzi, co nigdy nie było moją intencją” powiedział Goldberg. „I teraz rozumiem, dlaczego i za to jestem głęboko, głęboko wdzięczny, ponieważ informacje, które otrzymałem, były naprawdę pomocne i pomogły mi zrozumieć różne rzeczy”.

W poniedziałkowym programie pani Goldberg omawiał niedawną decyzję okręgu szkolnego w Tennessee o: usunąć z programu nauczania nagrodzoną nagrodą Pulitzera powieść graficzną o Holokauście kiedy zrobiła swoje pierwsze komentarze w poniedziałkowym odcinku. W poniedziałek wieczorem wypuściła oświadczenie przepraszam za nich. We wtorek powiedziała, że ​​wyciągnęła wnioski z tego doświadczenia.

„Rzeczywiście chodzi o rasę, ponieważ Hitler i naziści uważali Żydów za rasę niższą” – powiedziała. „Teraz słowa mają znaczenie, a moje nie są wyjątkiem. Żałuję moich komentarzy, tak jak powiedziałem, i jestem poprawiony. Stoję też z narodem żydowskim, jak oni wiedzą i wszyscy wiecie, bo ja zawsze to robiłem.”

Podczas wtorkowego występu w programie Jonathan Greenblatt, dyrektor naczelny Anti-Defamation League, powiedział, że walka z nienawiścią i dezinformacją o Holokauście ma kluczowe znaczenie.

„Doszło do Holokaustu i musimy wyciągnąć wnioski z tego ludobójstwa, jeśli chcemy zapobiec przyszłym tragediom” – powiedział. powiedział Greenblatt.

Pan. Greenblatt zasugerował, że „The View” powinien rozważyć dodanie żydowskiego gospodarza do swojego panelu.

„Pomyśl o posiadaniu żydowskiego gospodarza w tym programie, który może wnieść te kwestie związane z antysemityzmem, który może wnieść te kwestie reprezentacji do „Widoku” każdego dnia” – powiedział.

W wielu poprzednich wywiadach pani 66-letnia Goldberg powiedziała, że ​​chociaż nie praktykuje żadnej religii, identyfikuje się jako żydowska i przyjęła swój charakterystyczny pseudonim częściowo z powodu rodzinnego dziedzictwa. Urodziła się jako Caryn Johnson.

READ  Dostawca Apple Foxconn pozostaje ostrożny pomimo pobicia prognoz przychodów

W 1994 roku pani Goldberg wspomniał o swoim dziedzictwie w wywiadzie dla Strażnik Orlando, po tym, jak Anti-Defamation League skrytykowała przepis, który przyczyniła się do charytatywnej książki kucharskiej „Smażonego kurczaka żydowskiej amerykańskiej księżniczki”. Powiedziała, że ​​to miało być żartobliwe.

„Jestem żydowsko-amerykańską księżniczką” – powiedziała gazecie. „Prawdopodobnie to denerwuje większość ludzi. To nie mój problem, że ludzie czują się niekomfortowo z powodu tego, że jestem Żydem.”

W tym tygodniu krytyka pani. Uwagi Goldberga były intensywne przed jej dwoma przeprosinami. Zanim został zaproszony do „Widoku”, Mr. Greenblatt z Ligi Przeciw Zniesławieniu napisał na Twitterze: „Nie Jak WhoopiGoldbergten #Całopalenie chodziło o systematyczne unicestwienie przez nazistów narodu żydowskiego, którego uważali za rasę niższą. Odczłowieczali ich i wykorzystywali tę rasistowską propagandę, by usprawiedliwić rzeź 6 milionów Żydów. Zniekształcenie Holocaustu jest niebezpieczne”.

I pani. Była współprowadząca Goldberga, Meghan McCain, powiedziała w poniedziałek na Twitterze, że antysemityzm jest „trucizną, która jest coraz bardziej usprawiedliwiana w naszej kulturze i telewizji – i przenika w przestrzenie, które powinny nas wszystkich zaszokować”.

Według raport Anti-Defamation League z 2014 r., ponad miliard ludzi na całym świecie ma antysemickie poglądy. Raport stwierdza, że ​​ponad jedna trzecia osób w 102 ankietowanych krajach nigdy nie słyszała o Holokauście.

Według badań Anti-Defamation League społeczności żydowskie na całym świecie wykazały wzrost corocznych incydentów antysemickich. To uczucie jest widoczne w Europie, gdzie 89 procent Żydów uważało, że antysemityzm w ich krajach wzrósł w latach 2013-2018, według badanie Unii Europejskiej z 2018 r. obejmujące około 16 500 Żydów.

Badanie wykazało również, że 40 procent europejskich Żydów martwi się fizycznym atakiem, a w 12 krajach UE, w których Żydzi mieszkają od wieków, ponad jedna trzecia stwierdziła, że ​​rozważa emigrację, ponieważ nie czują się już bezpieczni jako Żydzi.

READ  Władze twierdzą, że „masowe bombardowania” na Ukrainie spowalniają kontrataki Rosji burzącej mosty

W zeszłym miesiącu, ONZ przyjęła rezolucję która potępia zaprzeczanie i zniekształcanie Holokaustu. SM. Komentarze Goldberga pojawiły się również kilka tygodni później bandyta przetrzymywał kilka osób jako zakładników w synagodze w Teksasie przez 11 godzin.

David Baddiel, brytyjski komik i autor książki „Żydzi się nie liczą”, powiedział w wywiadzie, że antysemityzm ma niewiele wspólnego z samą religią – potomkowie Żydów, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo, również zostali zabici w Holokauście ponieważ byli postrzegani jako członkowie rasy żydowskiej.

„Jeśli jesteś rasą, pochodzeniem etnicznym, tak jak Żydzi, cierpiałeś prześladowania przez wiele, wiele stuleci, głównie dlatego, że tak się składa, że ​​jesteś tym, kim jesteś, kim są twoi rodzice, tak się składa, że ​​są to twoi przodkowie, to jest rasizm ”Mr. – powiedział Baddiel.

„Nie ma na to innego słowa”.

Jezus Jiménez przyczyniły się do raportowania.