9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zyski Berkshire Hathaway BRK za drugi kwartał 2022 r.

Zyski Berkshire Hathaway BRK za drugi kwartał 2022 r.

Odbitka w stylu Andy’ego Warhola przedstawiająca dyrektora generalnego Berkshire Hathaway, Warrena Buffetta, wisi przed stoiskiem z odzieżą podczas pierwszego osobistego dorocznego spotkania od 2019 r. dla Berkshire Hathaway Inc w Omaha, Nebraska, 30 kwietnia 2022 r.

Scott Morgan | Reuters

Berkshire HathawayZysk operacyjny skoczył w drugim kwartale pomimo obaw o spowolnienie wzrostu, ale konglomerat Warrena Buffetta nie był odporny na ogólne zawirowania na rynku.

Berkshire poinformował w sobotę rano, że zysk operacyjny konglomeratu – który obejmuje zyski z niezliczonych firm należących do grupy, takich jak ubezpieczenia, koleje i usługi komunalne – wyniósł w drugim kwartale 2022 roku 9,283 miliarda dolarów. Stanowi to wzrost o 38,8% w porównaniu z tym samym kwartałem roku Przeszłość.

Jednak firma odnotowała stratę w wysokości 53 miliardów dolarów na swojej inwestycji w ciągu kwartału. Legendarny inwestor po raz kolejny poprosił inwestorów, aby nie skupiali się na kwartalnych wahaniach w jego inwestycjach giełdowych.

„Wielkość zysków/strat inwestycyjnych w dowolnym kwartale jest zwykle bez znaczenia i dostarcza danych liczbowych dotyczących zysku netto na akcję, które mogą być bardzo mylące dla inwestorów z niewielką lub żadną znajomością zasad rachunkowości” – powiedział Berkshire w oświadczeniu.

Akcje spadły na rynku bessy w drugim kwartale po gwałtownych podwyżkach stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w celu opanowania spirali inflacji, co wywołało obawy przed recesją. S&P 500 odnotował kwartalną stratę ponad 16% – największy spadek w jednym kwartale od marca 2020 r. W pierwszym półroczu indeks szerszego rynku spadł o 20,6%, co jest największym spadkiem w pierwszym półroczu od 1970 r.

Akcje klasy A spadły o ponad 22% w drugim kwartale, a teraz spadły o prawie 20% w porównaniu z rekordowym poziomem z 28 marca. Jednak akcje Berkshire osiągają znacznie lepsze wyniki niż S&P 500, spadając o 2,5% w porównaniu do 13% straty indeksu od początku roku.

READ  Elon Musk napisał do CEO Twittera wiadomość o prawnikach przed wycofaniem się z umowy: Raport

Berkshire powiedział, że wydał prawie 1 miliard dolarów na skup akcji w drugim kwartale, co daje sumę sześciu miesięcy do 4,2 miliarda dolarów. Jest to jednak wolniejsze tempo odkupu niż w pierwszym kwartale, kiedy firma odkupiła 3,2 miliarda dolarów swoich akcji.

Pod koniec czerwca konglomerat wykazał ogromne zapasy gotówki w wysokości 105,4 miliarda dolarów, mimo że gigant był bardziej aktywny w zawieraniu transakcji i wybieraniu akcji.

Wyrocznia Omaha stale powiększa swoją działalność zachodnia ropa naftowa Od marca daje Berkshire 19,4% udziałów w Occidental o wartości około 10,9 miliarda dolarów. Oxidental był w tym roku najlepszymi akcjami na S&P 500, podwajając cenę w wyniku wyższych cen ropy.

Pod koniec marca firma poinformowała, że ​​zgodziła się na zakup firmy ubezpieczeniowej Bogaty za 11,6 miliarda dolarów Oznaczenie największej transakcji Buffetta od 2016 roku.