Zwycięzcą został Jayson Tatum z Celtów; 70-stopowy Embiid królował ostatnio

Zwycięzcą został Jayson Tatum z Celtów;  70-stopowy Embiid królował ostatnio

Tima BontempsaESPN4 minuty czytania

Zobacz, jak blisko Joel Embiid zaszokował Celtics

Remisujący strzał Joela Embiida mógł się nie liczyć, ale spójrz, jak blisko był innego wyniku.

FILAdelfia – Kiedy Cofający się rzut za 3 punkty Jaysona Tatuma wpadł do siatki na 1,3 sekundy przed końcem meczu w Wells Fargo Center w sobotnim thrillerze pomiędzy Boston Celtics i Philadelphia 76ers. Cały świat wyglądał, jakby wygrał mecz dla Celtics. . .

Jak się okazało, Tatum to zrobił – ale ledwo.

Joel Embiid złapał następne podanie z boiska, a jego 70-metrowy skok nie trafił nic poza siatką na drugim końcu – ale nastąpiło to ułamek sekundy po ostatnim brzęczyku. Zamiast wysłać tę grę do dogrywki, w jakiś sposób zakończyła się ona przegraną 110-107 z 76ers.

„Nie obchodzi mnie to” – powiedział Embiid, gdy zapytano go, czy to prawie tak źle, że jego strzał był spóźniony. „To się nie liczy. Ale myślę, że to dobra atrakcja dla wszystkich, mediów społecznościowych i wszystkich.

„Ale to się nie liczyło i przegraliśmy mecz. Przegrywanie tego typu gier jest frustrujące, zwłaszcza gdy wygrywa się tak dużo, to frustrujące”.

Embiid był spektakularny, kończąc mecz z 41 punktami, 12 zbiórkami i pięcioma asystami w 40 minut dla Filadelfii (39-20). Nie przeszkodziło to jednak 76ers przegrać po raz trzeci w trzech spotkaniach z Bostonem w tym sezonie. To dało Bostonowi cztery mecze przewagi w tabeli z 23 meczami do rozegrania i poważnie zaszkodziło szansom 76ers na złapanie rywali.

Sixers osiągnęli 15-punktową przewagę, a Celtics wrócili do gry po serii 23-3, która obejmowała kilka ostatnich minut trzeciej kwarty i pierwsze minuty czwartej.

Dla Bostonu najbardziej pamiętnym momentem był moment, w którym Tatum zakopał krok w tył 3. To nie był najpiękniejszy ogólny występ Tatuma, który zakończył z 18 punktami po 7 z 17 rzutów, do tego dołożył 13 zbiórek i 6 asyst. I pięć obrotów w 36 minut. Ale kiedy Boston potrzebował go do dostarczenia, uderzył sztyletem w silną obronę D’Anthony’ego Meltona 76ers.

„Zagraj w podział” – powiedział Tatum o swoich przemyśleniach na temat ostatniej gry. „Czułem to [Melton] Odchyl się i oderwij, aby się poruszyć, a ja pracowałem już tysiące razy”.

Strzał Tatuma pochodził z podobnego zestawu, którego Boston użył przeciwko Cleveland Cavaliers na początku tego roku. Jest to zagranie, którego Celtics używali wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat, początkowo opracowane przez obecnego prezesa operacji koszykarskich Brada Stevensa podczas jego dni trenerskich w Bostonie.

Trener Celtics Joe Mazzulla powiedział, że ukradł grę Stevensowi.

„Myślę, że to odczyt” – powiedział Mazzulla. „Możesz robić wiele różnych rzeczy [that set]. Warto więc przestudiować, gdzie są strażnicy. [Marcus] Genialny występ. [Tatum] Dobrze się spisałeś, rozstając się.

„W takich sytuacjach gracze muszą grać i to zrobili”.

Sixers powiedzieli, że mogą zaakceptować to, jak rozegrało się ostatnie posiadanie piłki przez Boston, a trener Doc Rivers pochwalił obronę Meltona i uchylił kapelusza przed Tatumem.

„Mam na myśli, że schodzi, rzucają mu piłkę, wycofuje się.… To strzał, nad którym pracuje” – powiedział Rivers. „Idealna sytuacja sprawiła, że ​​było mu ciężko. Uderzył w coś twardego.

„Czasami po prostu trzeba z nimi żyć”.

Filadelfia również musiała żyć z cudownym strzałem Embiida. Podczas gdy wielu z 20 993 widzów oszalało po rzucie, 76 graczy – na czele z Embiidem – nie musiało oglądać powtórki, aby wiedzieć, że to się nie liczy.

PJ natychmiast złapał piłkę, gdy tylko padł strzał Tatuma. Tucker, który przekazał to Embiidowi, powiedział, że Sixers zdali sobie sprawę, że jest już za późno.

„Inni faceci na ławce wiedzieli od razu” – powiedział.

Rzeki zgodziły się.

„Tak, byłem tego pewien” – powiedział trener z uśmiechem, zapytany, czy wie, że to się nie liczy. „Oczekiwałem [I was wrong]Ale byłem zdeterminowany”.

Embiid przyznał, że obrońca Celtics, Derrick White, rozgromił go na tyle, by zmusić go do wykonania dodatkowego ruchu przed oddaniem strzału.

„To znaczy, chciałbym zrobić to wcześniej” – powiedział Embiid – „ale kiedy się odwróciłem, zobaczyłem tam Derricka White’a, więc nie mogłem tego znieść, więc musiałem wrócić na prawą stronę. Spróbuj to zdobyć w górę.”

Następnie Embiid – z przymrużeniem oka – dodał: „Tak więc, niestety, historia mojego życia”.