23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Novak Djokovic ponownie jest zagrożony deportacją, ponieważ jego australijska wiza została cofnięta

Minister ds. imigracji Alex Hawk ogłosił tę decyzję w piątkowym oświadczeniu po kilkudniowych rozważaniach, czy wydalić serbską gwiazdę.

Nie jest jasne, czy Djokovic zostanie deportowany do Australii, ponieważ jego zespół prawników może nadal go rzucić wyzwanie.

„Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy sekcji 133C (3) Ustawy o imigracji, aby cofnąć wizę posiadaną przez Novaka Djokovica w interesie publicznym oraz ze względu na stan zdrowia i porządek” – czytamy w oświadczeniu. .

„Podejmując tę ​​decyzję, dokładnie rozważyłem informacje przekazane mi przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, australijskie siły graniczne i pana Djokovica.

Wyrok zapada cztery dni po orzeczeniu sędziego Urzędnicy australijskich sił granicznych (ABF) są „niesprawiedliwi” Kiedy anulowano jego początkową wizę, kiedy przybył do Australii 5 stycznia. Sędzia Djokovic nakazał zwolnienie go z aresztu imigracyjnego w ciągu 30 minut.
Drugim odwołaniem była australijska Govt Polityka imigracyjna Pod obserwacją.

Zgodnie z obowiązującym prawem australijskim, Wszyscy goście z zagranicy powinni być zaszczepieni przeciwko Kovit-19 – nie Djokovicowi – chyba że mają zwolnienie lekarskie.

Djokovic powiedział, że myśli, że może wejść, ponieważ istnieją dwa niezależne panele Tenis jest powiązany z Australią, a rząd stanowy Wiktorii zwolnił go z tego tytułu, ponieważ w grudniu podpisał kontrakt z Govt-19. Rząd federalny w swoich przepisach argumentował, że preinfekcja Govt-19 nie była ważnym powodem do przyznania zwolnienia.

Pomimo poniedziałkowego orzeczenia minister ds. imigracji zachował uprawnienia ministra do osobistej interwencji w sprawie. Chociaż od jego decyzji można się odwołać, okaże się, czy Djokovicowi uda się zostać.

Sędzia orzekł, że gdyby Djokovic został deportowany, zostałby wygnany z Australii na trzy lata. Można to jednak zdyskontować w szczególnych okolicznościach.

Minister imigracji Alex Hawk wykorzystał swoje uprawnienia wykonawcze, aby cofnąć wizę Djokovicowi.

Premier Australii Scott Morrison powiedział, że decyzja ministra o anulowaniu chronionych wizami „poświęceń” Djokovica została podjęta przez Australijczyków podczas epidemii.

READ  Właściciel galerii sztuki w Nowym Jorku, lat 75, „walczył o rozwód o wartości 6 milionów dolarów, kiedy został 18 razy dźgnięty nożem w wyniku brutalnego morderstwa w swoim domu w Rio”

W oświadczeniu Morrison powiedział: „Epidemia jest niezwykle trudna dla każdego Australijczyka, ale trzymaliśmy się razem i ratowaliśmy życie i środki do życia”.

„Australijczycy ponieśli wiele ofiar podczas tych epidemii i słusznie oczekują, że wynik tych ofiar zostanie zachowany” – powiedział. „To właśnie robi dzisiaj minister”.

Jak do tego doszło?

Djokovic przybył do Melbourne 5 stycznia, a jego wiza została natychmiast cofnięta za wjazd do kraju bez ważnego powodu, dla którego nie mógł zostać zaszczepiony przeciwko Kovit-19.

Spędził kilka nocy w areszcie śledczym w Melbourne, w którym przebywał dziesiątki uchodźców – niektórzy z nich przebywali w areszcie imigracyjnym od ponad ośmiu lat.

Jego prawnicy zakwestionowali decyzję w poniedziałek i wygrali batalię prawną, ale po pozytywnym teście dla Kovit-19 16 grudnia pojawiły się pytania o zachowanie Djokovica.

A Raport opublikowany w mediach społecznościowych W środę Djokovic przyznał, że nie został odizolowany natychmiast po otrzymaniu pozytywnej diagnozy – ale zaprzeczył, że wiedział, że ma wirusa, uczestnicząc w kilku publicznych wydarzeniach.
Djokovic przyznał, że nie został natychmiast odizolowany po pozytywnym teście Govt, ponieważ Australia badała możliwe rozbieżności w testach.

Przeprosił za dezinformację w ogłoszeniu o wizie do Australii, zwłaszcza że nie podróżował przez 14 dni przed przyjazdem do kraju. Fotografie wykonane w tym okresie wydają się przedstawiać go zarówno w Hiszpanii, jak i Serbii.

Djokovic powiedział, że jeden z jego pracowników pomocniczych przesłał informacje i że pominięcie było „błędem ludzkim”.

W oświadczeniu Djokovic przyznał się do przeprowadzenia wywiadu i sesji zdjęciowej z francuską gazetą sportową, natomiast Kovit Positive przyznał, że był to „błędny osąd”.

Kontrowersje wizowe i decyzja o tym, czy wpuścić Djokovica, który wypowiadał się przed wydaniem szczepionek i nakazów szczepień Govt-19, nadchodzą w tym samym czasie. Gdy liczba spraw Govt-19 wzrośnie.

W stanie Victoria, gospodarza Australian Open w Melbourne w piątek, zgłoszono 34 836 przypadków, a 976 osób trafiło do szpitala z Covit-19. Kraj przekroczył w tym tygodniu milion epidemii.

READ  Pobranie najnowszej aktualizacji do systemu Windows 11 może zwiększyć produktywność

Co dalej

Maria Jokal, przedstawicielka prawna BDO ds. służb migracyjnych, powiedziała, że ​​prawnicy Djokovica powinni mieć 28 dni na reprezentowanie ministra i dlaczego powinien zmienić swoją decyzję.

W tym momencie może zostać odesłany do aresztu imigracyjnego, głównie do hotelu Park w Melbourne, gdzie jego prawnicy omawiają kolejny krok.

Eksperci twierdzą, że Djokovic może zostać zwolniony na innej wizie, aby wziąć udział w Australian Open, mimo że jego wiza została ponownie cofnięta.

Jego fani walczą o wydostanie Novaka Djokovica z hotelu.  Wewnątrz uchodźcy zastanawiają się, czy kiedykolwiek odejdą

„Jeżeli będzie niewiarygodne oburzenie z powodu zatrzymania tenisisty numer 1 na świecie podczas Australian Open, rząd może żałować i wydalić go na wizie pomostowej” – powiedział Abul Rizvi, były zastępca sekretarza ds. imigracji. Dział.

Wiza pomostowa pozwoliłaby Djokovicowi pracować – lub, w tym przypadku, grać – ale polityczne implikacje tej decyzji nie są jasne, ponieważ jest ona sprzeczna z wiadomością, że Djokovic stanowi zagrożenie dla zdrowia Australijczyków.

Wiktoriański premier Daniel Andrews już w piątek ma proste rozwiązanie tego problemu: „Zaszczep się”.

„To jest ważne… mówię to każdemu wiktoriańskiemu. To właśnie zrobiłem. To właśnie zrobiły moje dzieci” – powiedział, dodając, że Australian Open jest czymś więcej niż zawodnikiem, a problem jest ogromny. jedna osoba.

Współtwórca CNN Tennis Ben Rothenberg i Hannah Richie, Angus Watson, Jesse Jung i Ivana Kottasova z CNN.