22 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zobacz na żywo Blue Origin NS-19 Jeffa Bezosa: pierwszych sześciu pasażerów

[The livestream is slated to begin at 8:15 a.m. ET. Please refresh the page if you do not see the web player above.]

Jeff Bezos’ Blue Origin wystrzeliwuje nową rakietę Shepherd po raz szósty w sobotę w tym roku, po raz pierwszy firma wypuściła jednocześnie sześciu pasażerów.

Nazywana NS-19, nowa misja Shepherd będzie miała dwóch gości i czteroosobową załogę: Laurę Shepherd Churchley, córkę astronauty Alana Shepherda, prezentera telewizyjnego i gwiazdy NFL Michaela Strahana, dyrektora kosmicznego Dylana Taylora, inwestora Bess. I jego syn Cameron Bess.

Firma obecnie celuje w start NS-19 EST o godzinie 21:45.

Załoga NS-19 obserwuje ich lot w kosmos. Od lewej: Laura Shepherd Churchley, Michael Strahan, Evan Dick, Lane Pace, Cameron Pace i Dylan Taylor.

Niebieski wygląd

Misja NS-19 przyniesie Blue Origin 14 osobom wystrzelonym w kosmos w 2021 roku. W tym roku nastąpiła lawina prywatnych lotów kosmicznych z udziałem ludzi, podczas których trzy amerykańskie firmy przewoziły pasażerów przez granicę kosmosu lub na orbitę.

Rakieta zostanie wystrzelona z prywatnego obiektu w Blue Origin w zachodnim Teksasie i osiągnie 100 000 kilometrów (lub 340 000 stóp nad poziomem morza) kilka minut przed bezpiecznym powrotem na Ziemię. Od początku do końca start ma potrwać około 11 minut. Załoga jest tam, aby cieszyć się około trzema minutami nieważkości.

Kapsuła New Shepherd jest trzykrotnie szybsza niż prędkość dźwięku, aby przekroczyć 80-kilometrową granicę (około 50 mil) używaną przez Stany Zjednoczone do oznaczania krawędzi kosmosu. Kapsuła latała autonomicznie bez udziału człowieka i wraca pod spadochronami, by wylądować na pustyni w Teksasie.

Nowy dopalacz rakietowy Shepherd jest wielokrotnego użytku i będzie próbował wylądować z powrotem na betonowej podkładce w pobliżu wyrzutni.

Firma lata również na New Shepherd W podróżach towarowych, takich jak sierpień, który przenosi ładunki badawcze w kapsule.

READ  Prognoza dla obszaru DC: Dziś deszcz osłabnie; Pochmurno i zimno przez cały tydzień

To zdjęcie, dostarczone przez Blue Origin, znajduje się na rakiecie New Shepherd firmy Blue Origin we wtorek, 20 lipca 2021 r., na wyrzutni kosmicznej w pobliżu Van Horn w Teksasie.

Niebieski wygląd | Reuters