6 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zbliża się zatwierdzenie Bitcoin ETF, ale przygotuj się na więcej niepowodzeń: dyrektor generalny BitGo

Zbliża się zatwierdzenie Bitcoin ETF, ale przygotuj się na więcej niepowodzeń: dyrektor generalny BitGo

Mike Belschi, dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitGo, zasugerował, że wszystkie wskaźniki skłaniają się ku pozytywnemu wynikowi dla funduszu ETF typu spot Bitcoin (BTC). Podkreślił jednak, że nadchodząca podróż nie będzie pozbawiona wyzwań.

W wywiad W wywiadzie dla Bloomberga 16 listopada Belsci wyjaśnił, że na podstawie trwających dyskusji pomiędzy firmami ubiegającymi się o zgodę na Bitcoin ETF a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), wyraża optymistyczny pogląd, że zatwierdzenie jest nieuchronne.

Zauważył jednak, że poprawa struktury rynku jest koniecznością, zanim SEC wyda ostateczną zgodę na fundusz ETF Bitcoin:

„Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że zanim otrzymamy pozytywne wieści, czeka nas kolejna runda odrzuceń przez ETF”.

Belschi powtórzył stanowisko SEC w sprawie oddzielenia giełd kryptowalut od depozytariuszy, podkreślając, że wymóg ten musi zostać spełniony przed wydaniem zgód.

Ponadto odniósł się do Sama Bankmana-Frieda, byłego dyrektora generalnego nieistniejącej już giełdy kryptowalut FTX, twierdząc, że próbował uczynić z FTX wieloaspektową operację:

„Piętnaście miesięcy temu Sam Bankman-Fried maszerował przez Waszyngton, DC, broniąc swoich siedmiu głównych punktów regulacyjnych. Zasadniczo powiedział: «Pozwól mi się tym wszystkim zająć, będzie wspaniale i będzie skuteczne»”.

Powiązane: WisdomTree zmienia formularz S-1 dotyczący natychmiastowego depozytu Bitcoin ETF, ponieważ kryptowaluty oczekują na decyzje SEC

Następuje to po doniesieniach, że podekscytowanie związane z potencjalnym zatwierdzeniem spotowego funduszu ETF Bitcoin doprowadziło ostatnio do znacznego wzrostu opłat na blockchainie Bitcoin.

16 listopada opłaty uiszczane na blockchainie Bitcoin wzrosły do ​​11,6 miliona dolarów, co stanowi wzrost średnich opłat transakcyjnych o 746% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Według analizy rynku Cointelegraph, Bitcoin utrzymuje się w pobliżu 18-miesięcznych maksimów, wyłamując się z zakresu bessy.

Obecnie 12 firm zarządzających aktywami czeka na wyniki zastosowań Bitcoin ETF. Według analityka Bloomberga, Jamesa Seypharta, istnieje 90% szans na zatwierdzenie do 10 stycznia 2024 r.

READ  Federalna Komisja Handlu rozważa wprowadzenie nowych przepisów dotyczących „nadzoru handlu” i dużych zbiorów danych

czasopismo: Gracie Chen, byczy Bitcoin ETF i sceptyczna Worldcoin: Hall of Flame