25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Zatwierdzono strajk kończący umowę SAG-AFTRA – The Hollywood Reporter

Zatwierdzono strajk kończący umowę SAG-AFTRA – The Hollywood Reporter

Są członkowie SAG-AFTRA Głosowała za ratyfikacją wstępnego porozumienia, które zakończyło 118-dniowy strajk aktorów.

W konkursie, który zakończył się we wtorek wieczorem, 78,33% głosowało na „tak” dla porozumienia, a 21,67% na „nie”, przy 38,15% głosów. Nowa umowa wejdzie w życie 9 czerwca i zostanie przedłużona do 30 czerwca 2026 r., a członkowie wyrażą na nią zielone światło.

„To porozumienie jest ogromną wygraną dla ludzi pracy i wyznacza początek nowej ery w branży. Dotarcie do tego punktu było naprawdę wspólnym wysiłkiem” – stwierdzili w przemówieniu przewodnicząca związku zawodowego Fran Drescher i krajowy dyrektor wykonawczy Duncan Crabtree Ireland. wspólne oświadczenie dla członków we wtorek wieczorem.

W swoim własnym oświadczeniu Drescher stwierdziła: „Członkowie SAG-AFTRA byli niesamowicie zaangażowani w cały ten proces i wiem, że będą nadal wspierać nas przez cały następny cykl negocjacyjny. To złoty wiek dla SAG-AFTRA, a nasz związek nigdy nie był silniejszy.

Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych, które w negocjacjach reprezentowało czołowe hollywoodzkie studia i streamerów, pogratulowało spółce SAG-AFTRA we własnym oświadczeniu we wtorek wieczorem. Organizacja stwierdziła, że ​​nowa umowa stanowi „historyczne zyski i ochronę artystów”. „Dzięki temu głosowaniu branża i wspierane przez nią miejsca pracy mogą powrócić z pełną mocą”.

Nowy trzyletni kontrakt wycenia związek na ponad 1 miliard dolarów, czyli ponad trzykrotnie więcej niż wartość związku. Umowa na rok 2020, podnosi stawkę płacy minimalnej o 7 proc. w pierwszym roku obowiązywania umowy, a w kolejnych latach o 4 proc. i 3,5 proc. Porozumienie ustanawia nowe zabezpieczenia wykorzystania sztucznej inteligencji, opisuje momenty, w których wymagana jest zgoda i zabezpieczenie, tworzy premie za transmisję strumieniową uzależnione od sukcesu oraz ustanawia nowe zasady dotyczące wirtualnych wywiadów i przesłuchań oraz nagrań własnych. Związek podniósł „górne pułapy” składek na swoje plany emerytalne i zdrowotne i po raz pierwszy włączył do swojej umowy pracowników należących do związków zawodowych, aby uwzględnić stanowiska pracy uzależnione od wyników.

READ  Travis King: Amerykański żołnierz, który wkroczył do Korei Północnej, wrócił do amerykańskiego aresztu

Oczekiwania dotyczące zysków z transakcji były wysokie, co było wynikiem prawie czteromiesięcznego strajku, który zbiegł się ze 148-dniowym strajkiem Writers Guild of America, który był momentem niezwykłej dźwigni dla obu związków. Według listopadowych szacunków Instytutu Milken strajk spowodował straty w gospodarce Kalifornii o wartości 6 miliardów dolarów. Przesunięto obrazy namiotu – itp Wzgórze: część druga I Deadpool 3 – i popularne seriale, takie jak Netflix Dziwniejsze rzeczy były opóźnione.

Na kilka tygodni przed publikacją wyników głosowania ratyfikacyjnego w Internecie wśród członków związku wybuchła debata na temat zabezpieczeń sztucznej inteligencji zawartych w porozumieniu. Niektórzy uważali, że pierwsza próba związku w celu uregulowania powstającej technologii była niewystarczająca, w szczególności nie zakazując korzystania z usług „artystów” lub korzystania z programów do szkolenia narzędzi sztucznej inteligencji lub wymagając skanów i kopii jako warunku zatrudnienia. Inni tymczasem mieli nadzieję, że ten sam kontrakt zapewni odpowiednią ochronę członkom przez następne dwa i pół roku, do czasu renegocjacji związku ze studiami.

W swoim wtorkowym oświadczeniu Crabtree-Ireland zauważyła: „W każdej organizacji demokratycznej czasami będą nieporozumienia. Jednak nikt nie powinien mylić ożywionej debaty i demokracji w SAG-AFTRA z brakiem jedności w naszej misji lub misji: ochrony i wspieraj sprawę członków SAG-AFTRA, teraz i na wieki.

Głosowanie za ratyfikacją odbywało się online i drogą pocztową, a wyniki potwierdzały uczciwe systemy głosowania.