25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajne prezentacje rozwijają się, gdy senatorzy spierają się o granicę

Tajne prezentacje rozwijają się, gdy senatorzy spierają się o granicę

Wtorkowa tajna odprawa na temat Ukrainy przerodziła się w wrzaski na temat bezpieczeństwa granic, ponieważ senatorowie opisali napięte spotkanie, które w niewielkim stopniu przełamało impas w Senacie w sprawie włączenia ostrzejszej polityki imigracyjnej do pakietu pomocowego.

Spotkanie następuje po tym, jak republikańscy senatorowie ostrzegli, że są gotowi głosować przeciwko przedstawieniu dodatkowego pakietu obronnego o wartości 100 miliardów dolarów. Wiąże się to z poważnymi zmianami w polityce granicznejWątpliwości co do otrzymania pomocy w tym roku.

Przywódca większości w Senacie Chuck Schumer wyjaśnił, co się stało. A kiedy przywódca mniejszości Mitch McConnell, republikanin z Kentucky, poprosił senatora Partii Republikańskiej Jamesa Lankforda z Oklahomy, aby stawił się na granicy zamiast przesłuchiwać go w sprawie Ukrainy, powiedział, że wybuchła walka na granicy. Dla zwięzłości.

„Został natychmiast przejęty przez przewodniczącego McConnella. Zamiast pytać członków naszej komisji, zaprosił Lankforda, aby przez pięć minut mówił na temat pierwszego pytania, czyli negocjacji granicznych” – powiedział Schumer. … Oni tego nie chcą”.

Schumer dodał: „Jeden z nich okazał brak szacunku i zaczął wrzeszczeć na jednego z generałów i wyzywać go, dlaczego nie pojechali na granicę”.

Źródło na sali powiedziało CNN, że senator Tom Cotton, republikanin ze stanu Arkansas, krzyczał.

Naciskany, czy jest jednym z tych, którzy krzyczeli, Cotton powiedział: „Nie pozwolę Chuckowi Schumerowi kłamać, że Republikanie włączyli kwestię bezpieczeństwa granic do debaty nad ustawą towarzyszącą, a to Joe Biden nas wysłał rachunek towarzysza. Istnieją zasady graniczne.

„Miał nieszczęście rozpowszechniać te kłamstwa, gdy tylko ktoś podał mi mikrofon” – Cotton dodał o Schumerze.

„Odmawiają odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące kryzysu na granicy ani tego, co możemy zrobić, aby rozwiązać ten kryzys” – dodał Cotton.

Rzeczniczka Cotton powiedziała, że ​​senator strzelił do Schumera – a nie podczas odprawy generalnej ani wykonawczej.

READ  Finał gry pojedynczej mężczyzn US Open był w połowie taki, jak się spodziewaliśmy: Djoković kontra Miedwiediew

Senator Partii Republikańskiej z Karoliny Południowej Lindsay Graham mówi, że na początku na sali panowało napięcie, ponieważ „nikt nie mówił o granicach”.

„Jeśli nie macie telewizji… wiecie, że większość Republikanów uważa, że ​​musimy naprawić zerwaną granicę” – powiedział.

Lankford, jeden z głównych negocjatorów w sprawie środków polityki granicznej w ramach pakietu bezpieczeństwa narodowego, powiedział CNN, że nieobecność kogokolwiek z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na konferencji była „słoniem na sali”.

„Nie było tam nikogo z DHS” – powiedział Lankford. „Słoń w pokoju jest problemem w administracji, w ich dodatkowym wniosku – co oczywiście było – drugim co do wielkości elementem w dodatkowym wniosku jest kwestia granicy. Nie mamy nikogo z DHS i nikt nie jest zainteresowany rozmową na ten temat .

Republikańscy senatorowie argumentowali, że konwencja jest stratą czasu. Niektórzy Republikanie opuścili kraj wcześniej.

„Ludzie wstawali i wychodzili, bo to była strata czasu.… Mówili: «Nie warto, to żart, nie mówisz tego poważnie, wychodzę». Nie winię ich” – powiedział senator Kevin Cramer, republikanin z Dakoty Północnej. „To było bardzo dramatyczne, ponieważ masz całą partię polityczną, która wylewa wsparcie dla Ukrainy i Izraela w błoto.

Republikański Senat Utah. Mitt Romney nazwał konwencję stratą czasu.

„Chcemy pomóc Ukrainie i Izraelowi, ale Demokraci muszą uznać, że kompromisem jest powstrzymanie otwartych granic” – powiedział Romney. „Nie chcą tego zrobić. Republikanie wychodzą więc z konwencji, ponieważ tamtejsi ludzie nie są gotowi na dyskusję na temat tego, co trzeba zrobić, aby osiągnąć porozumienie.

Republikański senator z Kansas. Roger Marshall powiedział, że jego koledzy z Partii Republikańskiej chcieli, aby podczas konwencji poświęcono więcej uwagi granicy i byli sfrustrowani brakiem rozmów na ten temat.

„Nie mogę kontrolować (prezydenta Rosji Władimira) Putina. Nie mogę (kontrolować) tego, co (prezydent Ukrainy Wołodymyr) Zełenski zrobi, a czego nie zrobi. Ale możemy kontrolować naszą południową granicę. Kontrolujmy więc rzeczy, które możemy kontrolować” – powiedział Marshall.

READ  Misja NASA Artemis na Księżyc kończy się pluskiem

Schumer planuje w środę przystąpić do głosowania proceduralnego nad pakietem uzupełniającym prezydenta, mimo że Republikanie obiecują głosować przeciwko postępom w tej sprawie. Schumer powiedział wcześniej we wtorek, że Republikanie mogą zaproponować poprawkę do pakietu dotyczącego bezpieczeństwa granic, która może zostać przyjęta, jeśli uzyska 11 głosów Demokratów.

„Mają wspaniałą szansę, jeśli chcą przekroczyć granicę” – powiedział Schumer.

Ponadto Zełenski nigdy nie pojawił się zgodnie z obietnicą za pośrednictwem transmisji wideo, a kilku senatorów twierdzi, że nie otrzymało wyjaśnienia, dlaczego nie był obecny.

Senator Demokratów z Wirginii Mark Warner powiedział reporterom po konferencji, że „emocje wzrosły”.

„Emocje są duże, ale znaleźliśmy się w historycznym momencie” – powiedział Warner. Z ocen wywiadu od miesięcy wynika, że ​​Putin może poczekać poza Zachodem i poza Stanami Zjednoczonymi, a ze strony niektórych moich znajomych nie rozumiem, że jesteśmy gotowi udowodnić mu, że ma rację, i jakie historyczne konsekwencje porzucenia Ukrainy przy tym czas będzie prześladował ten kraj przez dziesięciolecia. Kto ponownie zaufa naszemu sojuszowi? Mam nadzieję, że wszyscy weźmiemy głęboki oddech.