20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Z raportu porównawczego za rok 2023 wynika, że ​​pracownicy tych 15 firm są najbardziej zadowoleni ze swoich wynagrodzeń

Z raportu porównawczego za rok 2023 wynika, że ​​pracownicy tych 15 firm są najbardziej zadowoleni ze swoich wynagrodzeń

W zeszłym roku wiele firm z branży Big Tech znalazło się pod ostrzałem z powodu niespodziewanych ogłoszeń o zwolnieniach, walk o powrót do biur i wątpliwości, czy wymarzona praca Big Tech jest nadal żywa. Jednak nadal jest to jedna z czołowych firm, w której pracownicy są zadowoleni ze swoich wynagrodzeń.

Tak wynika z najnowszych Oceny porównawczewitryna z recenzjami pracowników, zmierzyła morale pracowników w okresie od sierpnia 2022 r. do sierpnia 2023 r. za pomocą serii pytań.

Z analizy wynika, że ​​Workday, firma zajmująca się technologią HR, zajęła pierwsze miejsce pod względem zadowolenia pracowników ze swoich wynagrodzeń. Pracownicy nie tylko czują, że są wynagradzani na konkurencyjnym rynku, ale także twierdzą, że czują się wynagradzani sprawiedliwie w porównaniu do swoich kolegów. „Sprawiedliwość to zmienna, która w znaczący sposób wpływa na to, co dana osoba myśli o swoim pracodawcy” – mówi Chad Herring, dyrektor ds. zasobów ludzkich w ZoomInfo, spółce dominującej Comparablely.

Ogólnie rzecz biorąc, Herring zauważa, że ​​wiele firm technologicznych, zwłaszcza firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem, uzyskało wysokie wyniki w analizie wynagrodzeń.

Oto 15 największych firm, w których pracownicy są najbardziej zadowoleni ze swoich wynagrodzeń:

 1. dzień pracy
 2. Boston Consulting Group
 3. Ubera
 4. Cegła suszona na słońcu
 5. Kielich
 6. Punkt dowodu
 7. Instacart
 8. Cheg
 9. Sieci Palo Alto
 10. Sokowirówka
 11. AT&T
 12. Eksperyment
 13. martwy
 14. Google
 15. Powierzchnia kwadratowa

Trzy duże firmy, w których ludzie czują się dobrze opłacani – Workday, Boston Consulting Group i Uber – również mają jednych z najszczęśliwszych pracowników ogółem, według podobnych danych, które uwzględniają wynagrodzenie oraz czynniki takie jak równowaga między życiem zawodowym a prywatnym i wyrównanie. Dzięki wartościom firmy, kompleksowym korzyściom i nie tylko.

Meta i Google spadły ze swoich miejsc w 2022 roku (kiedy zajmowały odpowiednio trzecie i piąte miejsce), ale nadal znajdują się w pierwszej piętnastce firm, w których pracownicy są zadowoleni ze swoich wynagrodzeń. Choć pracownicy mogą czuć się tam usatysfakcjonowani swoim wynagrodzeniem, obaj giganci technologiczni nie znaleźli się na liście 100 firm, w których pracownicy są ogólnie najszczęśliwsi.

READ  „Instagram wpędza ludzi w depresję”: Elon Musk podwaja swoją krytykę platform mediów społecznościowych innych niż Twitter

Pracownicy ze 100 najlepiej opłacanych firm ocenili swoje zadowolenie na poziomie 87,5 w 100-punktowej skali, w porównaniu do ogólnego średniego wyniku wynoszącego 63,5 w porównywalnych danych. Pracownicy wyrażali swoje uczucia odpowiadając na pytania takie jak:

 • Czy uważasz, że zarabiasz uczciwie?
 • Jak często dostajesz podwyżkę?
 • Czy jesteś zadowolony ze swoich korzyści?
 • Czy Twoja firma przyznaje premie roczne?
 • Jeśli ma to zastosowanie, czy jesteś zadowolony ze swoich akcji lub udziałów?

Firmy, które nie tylko dobrze płacą, ale także zapewniają przejrzystość swoich wynagrodzeń w całej organizacji, zajmują wysokie miejsca na tegorocznej liście porównawczej, mówi Herring. Wiele z nich ma swoją siedzibę w Kalifornii, która w styczniu 2023 r. przyjęła ustawę o zakresie wynagrodzeń, która ma zastosowanie do pracodawców zatrudniających co najmniej 15 pracowników i co najmniej jednego pracownika w Kalifornii.

Organizacje, które od lat cenią przejrzystość wynagrodzeń i równość wynagrodzeń, postępują naprzód. Herring Notes Firmy takie jak Workday, Adobe i AT&T podpisały umowę Biały Dom zobowiązał się do równej płacy w 2016 roku Zaangażowanie się w lepszą politykę w zakresie rekrutacji, awansów i wynagrodzeń, aby zlikwidować różnice w wynagrodzeniach ze względu na płeć.

Firmy te „koncentrowały się na przejrzystości wynagrodzeń oraz przeprowadzały analizy równości wynagrodzeń ze względu na płeć i rasę na długo przed tym, zanim stało się to wymagane prawnie” – mówi Herring. „Myślę, że ma to pozytywny wpływ na pracowników, jeśli chodzi o to, co myślą o swoim pracodawcy”.

Ma nadzieję, że więcej firm zobowiąże się do stosowania przejrzystości i uczciwych praktyk w zakresie wynagrodzeń: „Myślę, że jest to znaczący czynnik przyczynowo-skutkowy wpływający na to, co pracownicy myślą o swojej firmie” – mówi.

„Pracownicy w przeważającej mierze reagują na to, że pracodawcy wykazują proaktywność w odniesieniu do tych elementów ich działalności. Dlatego sugeruję, aby każda firma zastanawiała się: «Czy powinienem to zrobić, chociaż nie muszę?»”. Moja rada jest taka, że ​​zdecydowanie powinieneś to zrobić .”

READ  Musk pyta użytkowników Twittera, czy powinien ustąpić po oburzeniu jego polityką

Czy chcesz być mądrzejszy i odnosić większe sukcesy w swoich pieniądzach, pracy i życiu? Zapisz się na nasz nowy newsletter!

Kup CNBC Bezpłatny przewodnik po inwestowaniu Warrena Buffettaktóry podsumowuje najlepsze rady miliardera dla zwykłych inwestorów, nakazy i zakazy oraz trzy kluczowe zasady inwestowania w jasny i prosty przewodnik.

spłacać: Szefowie chcą, aby pracownicy wrócili do swoich biurek, ale pracownicy znajdują obejście — coś, co nazywa się „plakietką kawową”.