9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Wyciągnięte wnioski”, ale brak szczegółów na temat królewskiego przeglądu zarzutów zastraszania ze strony Meghan

„Wyciągnięte wnioski”, ale brak szczegółów na temat królewskiego przeglądu zarzutów zastraszania ze strony Meghan

LONDYN (Reuters) – Wnioski wyciągnięto po zapoznaniu się z zarzutami zastraszania przez personel królewski przeciwko Meghan, księżnej Sussex, powiedział Pałac Buckingham, chociaż odmówił rozwinięcia wniosków z raportu.

Pałac ogłosił w marcu przegląd zasobów ludzkich po tym, jak The Times doniósł o zarzutach przeciwko Meghan, amerykańskiej żonie wnuka królowej Elżbiety, księcia Harry’ego, w tym o to, że doprowadziła do łez niektórych swoich doradców i traktowała innych tak źle, że zrezygnowali.

Para wydała oświadczenie w odpowiedzi, w którym zaprzeczała, że ​​kogokolwiek zastraszała, a wkrótce potem w wywiadzie dla Oprah Winfrey oskarżyła nieletnich o „utrwalanie kłamstw”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Michael Stephens, skarbnik królowej, znany jako strażnik prywatnej torebki, powiedział, że prywatnie finansowany przegląd, przeprowadzony przez niezależną firmę prawniczą, został utworzony w celu zbadania postępowania z zarzutami i ulepszenia praktyk na całym świecie. rodziny królewskie.

„Przegląd został zakończony, a zalecenia dotyczące naszych zasad i procedur posuwają się naprzód” – powiedział Stevens dziennikarzom. „Ale nie będziemy komentować dalej”.

Raport „Timesa” powiedział, że główny doradca Harry’ego i Meghan złożył skargę w październiku 2018 r., twierdząc, że księżna zastraszyła niektórych ze swoich doradców i że książę wezwał doradcę do wycofania się ze sprawy, która następnie się nie zgłosiła.

Pałac zarządził przegląd, stwierdzając, że jest „bardzo zaniepokojony”, a wszyscy uczestnicy, w tym obecni i byli pracownicy, zostali poinformowani o jego ustaleniach. Źródła królewskie odmówiły ujawnienia, czy sama księżna była w to zamieszana.

„Myślę, że cele zostały osiągnięte, ponieważ wyciągnięto wnioski” – powiedział starszy rangą członek rodziny królewskiej.

spędzić

Stevens przemawiał, szczegółowo opisując roczny raport na temat wydatków i dochodów finansowanych przez królową, znany jako Sovereign Grant, opublikowany w czwartek.

To pokazało, że oficjalne wydatki w latach 2021-22 wyniosły około 102 miliony funtów (124 miliony dolarów), w porównaniu z 86 milionami przeznaczonymi na oficjalne podróże rodziny królewskiej, utrzymanie nieruchomości i koszty bieżące dla 96-letniej rodziny królowej.

READ  Trzy znaki zodiaku z najlepszymi horoskopami od czwartku 2 czerwca 2022 r.

Od 2017 roku królowa otrzymała dodatkowe fundusze publiczne, aby zapłacić 369 milionów funtów w ciągu 10 lat na renowację Pałacu Buckingham w celu zastąpienia starego i niebezpiecznego okablowania elektrycznego i kotłów, a Stevens powiedział, że rodzina królewska skorzystałaby z rezerw odłożonych w poprzednich latach, aby pokryć dodatkowe wydatki.

Kolejnym ciosem w królewskie finanse – który według pałacu kosztuje każdego Brytyjczyka 1,29 funta rocznie – był spadek dodatkowych pieniędzy uzyskanych głównie ze sprzedaży biletów na zwiedzanie pałaców królewskich, o 50% o 10 milionów funtów w porównaniu z sytuacją sprzed pandemii COVID. -19.

Ogólnie rzecz biorąc, koszty podróży wyniosły prawie 2,5 miliona funtów, a największym kosztem była wycieczka księcia Williama i jego żony Kate po Karaibach za 226 383 funtów.

„Jesteśmy realistyczni, że zawsze będzie istniało napięcie między podróżami związanymi z pełnieniem roli głowy państwa i głowy narodu a spełnianiem naszych aspiracji ekologicznych” – powiedział Stevens. (dolar = 0,8231 funta)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Michaela Holdena. Montaż przez Alexa Richardsona

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.