20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Włochy mają kolejną krzywą wieżę i ta faktycznie może upaść

Włochy mają kolejną krzywą wieżę i ta faktycznie może upaść

Podróż

Chcą pracy paisa.

We Włoszech jest kolejna krzywa wieża, ale tym razem urzędnicy obawiają się niebezpiecznego zawalenia się.

Oczekującą katastrofą XII wieku jest Wieża Torre Garicinda, wysoka na 50 metrów wieża na zakręcie o czterech stopniach – na razie – w sercu Bolonii.

Urzędnicy ostrzegają, że Torre Garicenda we Włoszech nabywa nieruchomości w niebezpiecznym tempie. De Agostiniego za pośrednictwem Getty Images

Już w zeszłym roku uznano, że długoletnia i uwielbiana lokalna ikona jest obarczona „wysokim ryzykiem” upadku. – podało CNN.

Pochylona wieża, obecnie niedostępna dla widzów, stoi obok większej, wysokiej na 319 stóp konstrukcji zwanej Wieżą Asinelli – razem znane są jako Bliźniacze Wieże.

Wcześniej w tym tygodniu, Urzędnicy miasta Firma zaangażowała rusztowania, wieże i inny sprzęt używany na Krzywej Wieży w Pizie do próby utrzymania Torre Garicinda w powietrzu w ramach inicjatywy o wartości 20 milionów dolarów.

Dostosowanie sprzętu do optymalnego wykorzystania zajmie pół roku.

„Umożliwi to zabezpieczenie wieży” – powiedział na konferencji prasowej burmistrz Bolonii Matteo Libor.

Trwają prace nad zapewnieniem bezpieczeństwa Torre Garisenda w powietrzu. AFP za pośrednictwem Getty Images
Oczekuje się, że projekt potrwa lata. AFP za pośrednictwem Getty Images

Krótki opis planu zakłada poprowadzenie podpór przez środkową część wieży, które łączą się z dwoma systemami kół pasowych osadzonymi w ziemi.

Następne będą prace budowlane.

Burmistrz dodał: „W latach 2025 i 2026 będą dalsze prace konsolidacyjne i renowacyjne, które trzeba jeszcze zaplanować”.

Według miejskiej rady turystyki, kiedy wieże budowano w średniowieczu, służyły celom wojskowym, sygnalizując i broniąc miasta, a także popisując się prestiżem.

Załaduj więcej…
https://nypost.com/2024/03/29/lifestyle/italys-got-another-leaning-tower-and-this-one-could-actually-fall/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

READ  4 osoby ranne po tym, jak mężczyzna z siekierą zaatakował gości w 3 restauracjach w Nowej Zelandii