23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obserwatorzy ONZ zostali ranni w wyniku zamachu bombowego w południowym Libanie

Obserwatorzy ONZ zostali ranni w wyniku zamachu bombowego w południowym Libanie

Skomentuj zdjęcie,

Wioska Rmeish w Libanie

Misja pokojowa Organizacji Narodów Zjednoczonych podała, że ​​trzech obserwatorów ONZ i tłumacz zostało rannych w wyniku zamachu bombowego w Rmeish w południowym Libanie.

Oficjalna libańska agencja informacyjna podała, że ​​za eksplozją stał izraelski atak drona, ale armia izraelska zaprzeczyła odpowiedzialności.

Misja Narodów Zjednoczonych (UNIFIL) poinformowała, że ​​ranni są poddawani leczeniu i badają źródło eksplozji.

Nastąpiło to po eskalacji napięcia na nieoficjalnej granicy między Izraelem a Libanem.

UNIFIL podał w oświadczeniu, że pocisk eksplodował w pobliżu grupy prowadzącej pieszy patrol wzdłuż niebieskiej linii wyznaczonej przez ONZ, oddzielającej południowy Liban od Izraela.

Opisała atak na siły pokojowe jako „niedopuszczalny”.

Nie podano żadnych szczegółów na temat narodowości ani statusu obserwatorów. Z doniesień wynika, że ​​stan libańskiego tłumacza jest stabilny.

Libańska Narodowa Agencja Informacyjna podała, że ​​izraelskie „wrogie drony” dokonały nalotu na obszar w południowym Libanie, gdzie obserwatorzy zostali ranni.

IDF zaprzeczyło temu, stwierdzając w oświadczeniu: „Wbrew doniesieniom, IDF [Israel Defense Forces] Dziś rano w rejonie Rmeish nie zbombardowano żadnego pojazdu UNIFIL.”

W ostatnich dniach napięcie na nieoficjalnej granicy między Izraelem a Libanem ponownie wzrosło, powodując ofiary po obu stronach.

Izrael i grupa zbrojna Hezbollah niemal codziennie wymieniają ataki przez granicę, które rozpoczęły się wraz z rozpoczęciem wojny między Izraelem a Gazą po ataku Hamasu na Izrael 7 października.

Hezbollah to libańska szyicka grupa bojowników islamskich mająca bliskie powiązania z Iranem i sojusznik Hamasu.

Minister obrony Izraela Yoav Galant powiedział w piątek, że armia izraelska zintensyfikuje ataki na tę grupę w Libanie, „przechodząc od odparcia do aktywnego ścigania Hezbollahu”.

Dodał: „Gdziekolwiek się ukrywają, dotrzemy do nich”.

READ  Demokraci w Senacie USA blokują republikańską próbę pomocy Izraelowi, a nie Ukrainie