5 maja, 2024

Wiadomość 49ers: 3 zwycięzców i 3 przegranych w mylącym zwycięstwie Packers w fazie play-off

Nie wiem, jak to się stało, ale San Francisco 49ers uciekli w sobotni wieczór 24:21. Pakowacze z Green Bay.

Można na to spojrzeć na dwa sposoby: 49ers ponownie wygrali mecz lub 49ers nie mogą mieć już takiego występu, jeśli chcą wygrać. Super Bowl. Żadna ze szkół myślenia nie jest błędna, ale ważne jest, że San Francisco jest na dobrej drodze na trzecie miejsce. Mistrzostwa NFC Gra z rzędu i czwarta w erze Shanahana.

Mecz był śliski, mokry i ostatecznie nieprzyjemny. Oto zwycięzcy i przegrani rundy dywizji.

Zwycięzca: obrona 49ers

Może nie było to najładniejsze zagranie w defensywie, ale kilka razy się udało, utrzymując 49ers w grze.

Podczas gdy po pokazach drugiej połowy pierwsza połowa wydawała się odległym wspomnieniem, obrona – choć oddała mnóstwo jardów – nie pozwoliła na przyłożenie, mimo że Packers wchodzili do czerwonej strefy podczas każdego z pierwszych trzech podań. Pierwsze trzy ataki Green Bay obejmowały łącznie 34 zagrania i 190 jardów, ale zakończyły się dwoma celami z gry i jedną stratą po upadkach.

Po stracie gola z gry w pierwszej akcji Green Bay, obrona 49ers pozwoliła na kolejną długą jazdę, ale wymusiła czwartą i 1 bramkę. Mając szansę na przedłużenie ataku i dobre pchnięcie Treya Greenlawa i Arica Armsteada, Matt LaFleur ogłosił nieudany podstęp rozgrywającego, kończąc jazdę Packersów w czerwonej strefie. Ofensywa 49ers przejmuje piłkę i zdobywa pierwsze przyłożenie.

Obrona pozwoliła na jedyne przyłożenia w trzeciej kwarcie – jedno po 75 jardach i drugie po 20 jardach, wspomagane odbiciem Kaysona Nixona z 73 jardów – ale Green Bay utknął w martwym punkcie po przejęciu gry. Prowadzenie 21-14. Gdy siedmiopunktowa przewaga zamieniła się w trzypunktowy deficyt, ostatnie cztery przejazdy Packers potoczyły się następująco:

• przechwycenie
  • Barka płaskodenna
  • Nie trafił w bramkę z gry

Obrona nie była pozbawiona wad – zero worków i Embree Thomas – ale zbliżyła się do końcowej strefy Green Bay, a Clutch Packers na nic nie pozwolili.

Przegrany: 49 osób jest winnych

Zaletą ataku z Debo Samuelem, Christianem McCaffreyem, Georgem Kittlem i Brandonem Ayukiem jest to, że jeśli tacy goście jak Samuel doznają kontuzji, w ataku mają McCaffrey, Kittle i Ayuk. Jednak bez Samuela ofensywa 49ers miała problemy z kilku powodów.

READ  Alan Arkin, zdobywca Oscara i gwiazda "Małej Miss" zmarł w wieku 89 lat.

Purdy był w najlepszym razie chwiejny, w pierwszej kwarcie wykorzystał 59 procent swoich podań, dodając mnóstwo niecelnych rzutów i przechwytów. Miał momenty – kilka mocnych rzutów z trzeciej próby i podanie po przyziemieniu do George’a Kittle’a – ale coś po prostu było nie tak. Można winić deszcz, ponieważ Purdy wydawał się zmęczony fizycznie i psychicznie pogodą. Ale za zmaganiami Birdie kryła się ciekawa strategia gry.

Christian McCaffrey zakończył grę dwoma przyłożeniami na 24 prowadzących, co dało łącznie 128 jardów, ale czuł się niedostatecznie wykorzystany. 17 prowadzących na 98 jardów w biegu, wzmocnionych jego przyziemieniem z 39 jardów, średnio 3,7 jarda na pozostałych 16 jardach. Ale nie poszedł, uderzając piłką 23 razy rzadziej niż podając do birdie i widząc nierówne prowadzenie.

Ofensywa ma zbyt wiele talentu, by walczyć, jakby brakowało mu jakiegoś fragmentu, ale nawoływania Shanahana nie pomagają. To nie jedyny przypadek, w którym główny trener 49ers nie pomógł.

Przegrany: Niezależnie od ostatniej minuty pierwszej połowy

Matt LaFleur wygrał rzut monetą, przejął piłkę i dał Shanahanowi szansę dwa na jednego dla swojej dziewczyny po obu stronach połowy, a główny trener 49ers powiedział nie, dziękuję.

Zespół atakujący 49ers utrzymywał piłkę na linii 40 jarda po trzech przerwach na żądanie po dwuminutowym ostrzeżeniu, co zapewniło im dobrą pozycję do zdobycia bramki przed przerwą. Trzy sztuki później Shanahan wykorzystał swoją pierwszą przerwę na żądanie na Green Bay 43 na 34 sekundy przed końcem. Po ogłoszeniu przerwy na żądanie Purdy uderzył Jenningsa na trzeciej i drugiej pozycji, a na 28 sekund przed końcem Shanahan dostał przerwę na żądanie nr. Zmuszony do użycia 2. Purdy podążył za McCaffreyem i zdobył osiem punktów, ponownie w boisku, a atakujący dotarli do linii bramkowej i strzelili ją na 14 sekund przed końcem.

READ  Komisja UE popiera próbę przystąpienia do Ukrainy

Tym razem Shanahan zdecydował, że najlepszą decyzją będzie oddanie gola z gry z 48 jardów w deszczu. Przy trzeciej próbie zarządził rzut karny, po czym wezwał Jake'a Moody'ego do rzutu z gry, gwałtownie kończąc jazdę, której Shanahan nie chciał strzelić.

Shanahan mądrze zdecydował się zadowolić się golem z gry z 48 jardów w deszczu, ale sposób, w jaki poradzili sobie z przerwą na żądanie, był niewybaczalny. W pierwszej połowie drugiej połowy drużyna San Francisco zdobyła trzy gole i nie zdobyła gola tam, gdzie zwykle była najlepsza.

Zwycięzca: Wybranie kickera w trzeciej rundzie zamiast w szóstej

Nie wykonałem kopnięcia półblokującego w okładkę. Ze względu na sposób podejmowania decyzji przez Shanahana nigdy nie powinien był znaleźć się w takiej sytuacji. Jest to albo:

Shanahan jest zbyt agresywny, aby zakończyć połowę, a 49ers zdobywają przyłożenie, a Moody nie musi kryć.

Lub:

Shanahan nie sprawdza rzutów i stara się uzyskać większy dystans, korzystając z przerwy na żądanie, aby podciąć kopnięcie.

Chcę porozmawiać o kluczowym golu z gry, który debiutant 49ers strzelił w deszczowych warunkach na stadionie Levi's.

Birdie został powalony w pobliżu linii wznowienia po trzeciej próbie, po czym wykonał 52-jardową próbę zdobycia bramki dla 49ers po przyłożeniu i zmniejszył prowadzenie Green Bay do trzech. Kopnięcie to miało pewien dramatyzm, gdyż Moody ustawił się w kolejce, aby przyjąć kopnięcie, gdy zegar dobiegł końca w trzeciej kwarcie, praktycznie zamrażając debiutanta. Ale czekanie nie przeszkadzało Rookie’owi, który rozdzielił słupki i wyszedł na prowadzenie.

Podczas gdy 49ers wykorzystali wybór w trzeciej rundzie, aby złapać Moody'ego, Green Bay czekał do szóstej rundy, aby pokonać Andersa Karlssona i był dobry w swoich dwóch kopnięciach w pierwszej połowie. Jednak po tym, jak obie drużyny wymieniły się punktami po ataku Moody's Mack, debiutant Green Bay został wezwany, aby zwiększyć przewagę Packers z powrotem do siedmiu. Hash uderzył lewym skrzydłem, zapewniając San Francisco przyłożenie i dając 49ers prowadzenie zamiast remisować.

Stamtąd wszystko zależało od Purdy'ego.

READ  Nominacje do nagrody SAG 2022: pełna lista, zdjęcia i niespodzianki

Zwycięzca: pozostało 6:18 do końca gry

Hej, być może słyszeliście, ale w sobotę Shanahan miał w meczach bilans 0-30, a w czwartej kwarcie tracił co najmniej pięć punktów.

Jeden o 13:30 w sobotę.

Mimo że przez całą noc wszystko szło nie tak, niecelne strzały Carlsona dały drużynie 49ers szansę na zwycięstwo i nie spudłowała. Purdy poprowadził w 12 meczach na 69 jardów, wykonując sześć z siedmiu podań – jedynym niekompletnym podaniem był upadek Kittle’a – w tym potężny rzut z trzeciej próby do Ayuka i dokończenie z 27 jardów do Chrisa Conleya.

McCaffrey dał San Francisco prowadzenie swoim drugim przyłożeniem po próbie zdobycia birdie z dziewięciu jardów i doprowadzenia 49ers do Green Bay 10. Zespół Love and the Packers miał szansę na zdobycie co najmniej jednego gola z gry decydującego o wyniku meczu, ale Trey Greenlaw przechwycił błędne podanie rozgrywającego Packers – jego drugie w meczu – i zakończył mecz.

To nie był dobry wieczór dla ataku, ale obrona zrobiła wystarczająco dużo, aby atak zakończył się wtedy, gdy było to konieczne, a San Francisco przystąpiło do meczu o mistrzostwo NFC.

Przegrany: Trey Greenlaw, zawodnik z piłką

Slajd! Zejść! Spadanie w dół! Coś!

Greenlaw udowodnił, jak chaotyczny potrafi być z piłką w rękach, przechwytując w trzeciej kwarcie, podskakując i biegając w ciągu 12 sekund, aby zyskać siedem jardów. Jednak po tym przechwycie 49ers tracili siedem punktów, a Greenlaw próbował rozegrać piłkę. To dopuszczalne! Mogę to zrozumieć! To świetna zabawa!

12 sekund czystego piekła i agonii w wykonaniu obrońcy i fałszywej kamery nie jest zabawne. Greenlaw nie zawiódł i 49ers zostali powaleni na ziemię, aby przypieczętować zwycięstwo, ale minęło 12 sekund i 18 jardów czystej paniki. Dłoń kibica 49ers zasłoniła kamerę Foxa po prawej stronie, gdy Greenlaw próbował obciąć boisko, przez co linebacker 49ers stracił kamerzystę na około cztery sekundy.

To naprawdę chaotyczny sposób na pokonanie chaotycznej gry.