20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W sklepie Unclaimed Baggage przedmioty znalezione w zagubionym bagażu można uzyskać z dużymi rabatami

W sklepie Unclaimed Baggage przedmioty znalezione w zagubionym bagażu można uzyskać z dużymi rabatami

Promień światła? Brak wartościowych przedmiotów w bagażu rejestrowanym? Nowy raport wyjaśnia, co się stanie, jeśli te podstawowe zasady zostaną złamane.

degang01 | iStock | Obrazy Getty’ego

Żywe węże, zamontowana głowa barana, kartka Halloween podpisana przez Richarda Nixona.

Według nowego raportu Unclaimed Baggage, sklepu, który skupuje zagubione przedmioty od linii lotniczych, tak aby nikt ich nie widział, są to jedne z najbardziej niesamowitych przedmiotów znalezionych w zagubionym bagażu w 2023 roku.

Firma znalazła także 4-metrowy szyb piwniczny, makabryczne przedmioty z serii filmów „Piła” oraz parę butów Louis Vuitton Nike Air Force 1 o wartości 12 000 dolarów.

Te i inne elementy zostały szczegółowo opisane w pierwszym raporcie firmy.Znaleziono raport: zajrzyj do zaginionego bagażu Ameryki”, opublikowany 1 kwietnia.

„Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby opublikować roczny raport przedstawiający najpopularniejsze, najdroższe, dziwne i wspaniałe przedmioty” – powiedział CNBC Travel dyrektor generalny Brian Owens.

Według listy najdroższe przedmioty znalezione w tym roku to pierścionek z brylantem (wyceniony na 37 050 dolarów), zegarek Cartier Panthère (26 500 dolarów) i torebka Hermes Birkin 25 (23 500 dolarów).

Firma ma długoterminowe umowy na zakup nieodebranych przedmiotów od linii lotniczych, a także hoteli, pociągów i wypożyczalni samochodów. Przetwarza dziesiątki tysięcy pozycji tygodniowo; Około jedna trzecia jest sprzedawana, kolejna jedna trzecia jest przekazywana, a reszta poddawana recyklingowi, powiedział.

„Żyjemy w świecie, w którym wszystko jest stracone” – powiedział Owens. „Każdego dnia jest trochę jak Boże Narodzenie.”

Firma została założona przez Ojciec Owena, Doyle OwensW 1970 roku, po tym jak Doyle otrzymał informację, że w lokalnym przedsiębiorstwie autobusowym pojawia się coraz więcej toreb pozostawionych przez pasażerów.

Pożyczył więc 300 dolarów, żeby kupić niechciane torby, umieścił metki z cenami na ich zawartości i sprzedał towary ze swojego domu w Scottsboro w Alabamie (15 700 mieszkańców).

READ  Jak wykazało badanie, ceny nowych domów w Chinach wzrosły we wrześniu, kończąc czteromiesięczny spadek

„Pojechaliśmy na wyścigi” – powiedział później Owens.

Dziś sklep detaliczny Unclaimed Baggage w Scottsboro jest większy niż przecznica, a firma zatrudnia ponad 250 osób, powiedział. Dreszcz poszukiwań – i sama możliwość znalezienia tego, co można znaleźć – przyciąga ludzi z bliska i daleka.

„Rocznie mamy milion osób z każdego stanu Ameryki i 40 krajów” – powiedział. „Mamy klientów z zachodniego wybrzeża i przylecą kilka razy. Pamiętam, że są klienci z Wielkiej Brytanii, którzy przylatują tu tylko raz w roku na zakupy”.

Muzeum Nieodebranego Bagażu i Znalezionych Skarbów zostanie otwarte w Scottsboro w Alabamie w 2023 roku, aby zaprezentować najdziwniejsze przedmioty zdobyte na przestrzeni lat. Wystawa przedstawia replikę skurczonych ludzkich głów, podobną do prawdziwych znalezionych w zaginionej walizce.

Źródło: Bagaż nieodebrany

Zniżki wahają się od 20% do 80%, w zależności od artykułu, mówi Owens, przy czym ubrania są przecenione bardziej, a zegarki Rolex mniej. Powiedział, że firma chce dać klientom ofertę, ale bez zachęcania sprzedawców.

Owens powiedział, że jeden z klientów, rzekomo pracownik statku wycieczkowego, kupował „tonę” urządzeń Kindle i odsprzedawał je w nadmorskich miastach.

„Chcemy, aby ktoś zawarł umowę, której nie będzie mógł uzyskać gdzie indziej, ale… nie zajmujemy się arbitrażem”.

z AirPods, 54 dolarów Do Laptop HP 15,6 cala, 175 dolarówElektronika sprzedaje się najszybciej, powiedział Owens.

Ale elegancka biżuteria również dobrze się sprzedaje, nawet w Internecie, powiedział.

Owen powiedział, że tylko w tym roku firma nabyła około 20 zegarków Rolex. Jednym z jego ulubionych przedmiotów był 40-karatowy szmaragd, który znaleziono zawinięty w materiał w skromnej torbie.

Uwierzytelnianie jest ważną częścią pracy, niezależnie od tego, czy jest przeprowadzane samo w sobie, powiedział Owens Bagaż Louisa Vuittona Lub parę Trampki Balenciagi. Porównał identyfikację przedmiotów w zaginionym bagażu do „wykopalisk archeologicznych”.

READ  CEO i prezes Alibaba Zhang rezygnuje, aby skupić się na biznesie w chmurze

W rzadkich przypadkach przedmioty wracają do prawowitych właścicieli – dodał.

„Mieliśmy faceta z Atlanty… który kupił swojej dziewczynie parę damskich łyżew figurowych” – powiedział. „Wyciągnęła język… i jej nazwisko było głęboko w bucie. Zgubiła but, a linie lotnicze za niego zapłaciły. Następnie znalazł go w nieodebranym bagażu i zwrócił jej”.

Towary luksusowe — takich marek jak Louis Vuitton, Jimmy Choo i Yves Saint Laurent — są dostępne w sprzedaży w sklepie detalicznym Unclaimed Baggage w Scottsboro w stanie Alabama.

Źródło: Bagaż nieodebrany

Firma znajduje również przedmioty z metkami z ceną nieodebranego bagażu, co oznacza, że ​​zostały one raz zagubione, kupione przez firmę, sprzedane nowemu właścicielowi, a następnie ponownie zagubione.

Ale co z wściekłymi podróżnikami, którzy twierdzą, że przedmioty w sklepie są ich zagubioną własnością?

„Zanim otrzymamy nieruchomość, przeszli oni szeroko zakrojony proces poszukiwań i uwzględnili wszystkie swoje roszczenia” – powiedział Owens, dodając, że trwa to zwykle około 90 dni.

Przez lata Owens znalazł także kilka perełek, w tym kurtkę, którą miał na sobie, gdy rozmawiał z CNBC Travel. Dodał, że odkrył to podczas rozmowy z klientem w sklepie.

„Spojrzałem na wieszak i powiedziałem: «Naprawdę podoba mi się ten sportowy płaszcz»” – powiedział.

Jak się okazało, była to kurtka luksusowej włoskiej marki Keton.

„Sami nie zapłaciłbym takiej ceny, ale to sportowy płaszcz za 10 000 dolarów” – powiedział.

Cena w jego sklepie: 999 dolarów.

Na każde 1000 pasażerów 7,6 bagażu jest niewłaściwie obsługiwanych Statystyki IT dotyczące bagażu firmy SITA za rok 2023 raport. Spośród nich 80% jest opóźnionych i ostatecznie zostanie zwróconych właścicielom; 13% uszkodzonych lub skradzionych; Powiedziała, że ​​7% z nich zostało zgubionych lub skradzionych.

„Linie lotnicze wykonują dobrą robotę, łącząc pasażerów z torbami” – powiedział Owens. „To niewielki procent wysyłanych toreb, które ostatecznie giną”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie wzrosły, ponieważ inwestorzy rozważają ostatnie komentarze Powella na temat inflacji

Huggle, marionetka z filmu Davida Bowiego „Labirynt” z 1986 r., znajduje się w muzeum „Znalezione skarby” firmy Unclaimed Baggage w Scottsboro w stanie Alabama.

Źródło: Bagaż nieodebrany

Według raportu o znalezieniu nieodebranego bagażu najczęstszą przyczyną zagubienia bagażu jest brak identyfikacji na torbie lub wewnątrz niej.

Firma zaleca, aby podróżni przyczepili do swoich toreb solidną przywieszkę bagażową i włożyli do środka kartkę papieru lub wizytówkę zawierającą dane kontaktowe i plan podróży.