24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Video Game History Foundation nazywa Nintendo „niszczącym” zamknięciem 3DS i Wii U eShop

Video Game History Foundation nazywa Nintendo „niszczącym” zamknięciem 3DS i Wii U eShop
Zdjęcie: Nintendo na żywo

W tym tygodniu Nintendo ogłosiło 3DS i Wii U eShop zamknięteCóż… wywołało spore zamieszanie w sieci.

Więc co to jest teraz? Prawie 2000 gier nie zostanie zakupionych Na cyfrowych witrynach sklepowych 3DS i Wii U? Wydaje się, że z perspektywy konsumenta niewiele można zrobić. Kup teraz pożądane gry cyfrowe w tych księgarniach lub zaryzykuj, że nie będziesz mieć do nich dostępu w przyszłości z certyfikatem „Nintendo Certified”.

Doszło do tego, że Video Game History Foundation — organizacja non-profit zajmująca się ochroną, celebracją i nauczaniem historii gier — opublikowała własne oświadczenie o zamknięciu starych cyfrowych sklepów Nintendo.

Jej oświadczenie potwierdza, w jaki sposób rozumiała „realizacje robocze” sytuacji pod koniec Nintendo, ale zauważa, że ​​pozostawia to fanom niewiele opcji do przodu, jeśli chcą uzyskać dostęp do niektórych tytułów. I chociaż brak komercyjnego dostępu jest „zrozumiałe”, to zapobieganie instytucjonalnym działaniom mającym na celu zachowanie tytułów jest „skutecznie dewastujące historię gier wideo”.

Atakuje również Nintendo za aktywne finansowanie lobbingu, który uniemożliwia miejscom takim jak księgarnie zapewnienie legalnego dostępu do tych gier. Oto pełne oświadczenie:

„Chociaż to niefortunne, że ludzie nie będą już mogli kupować gier cyfrowych 3D ani gier Wii U, rozumiemy realia biznesu, które zostały podjęte w tej decyzji. Nie rozumiemy, jak Nintendo oczekuje od swoich fanów rozumieją, chcą grać w te Gry przyszłości. Jako płatny członek Entertainment Software Association, Nintendo aktywnie finansuje lobbing, który uniemożliwia nawet bibliotekom zapewnienie legalnego dostępu do tych gier. Nie zapewnianie komercyjnego dostępu jest zrozumiałe, ale co więcej, zapobieganie pracom instytucjonalnym w celu zachowania tych tytułów To skutecznie niszczy historię gier wideo. Zachęcamy członków ESA, takich jak Nintendo, do ponownego przemyślenia swojego stanowiska w tej kwestii i współpracy z istniejącymi instytucjami w celu znalezienia rozwiązania.

Jak widać powyżej, ostatecznie zachęcamy Nintendo do „przemyślenia” swojego stanowiska w tych kwestiach i współpracy z istniejącymi instytucjami w celu znalezienia rozwiązania. To stwierdzenie wygenerowało już wiele „polubień” w momencie pisania.

READ  Google kończy subskrypcję Pixel Pass

Co sądzisz o wiadomości, że Nintendo 3DS i Wii U eShop zostaną zamknięte? Zostaw komentarz poniżej.