15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA zakazują rosyjskich lotów z amerykańskiej przestrzeni powietrznej

USA zakazują rosyjskich lotów z amerykańskiej przestrzeni powietrznej

Rząd USA zabroni rosyjskim samolotom przebywania w amerykańskiej przestrzeni powietrznej, rozszerzając ograniczenia lotów w miarę rozszerzania przez Zachód sankcji wojna na UkrainiePrezydent Biden powiedział we wtorek podczas swojego orędzia o stanie Unii.

„Ogłaszam dziś wieczorem, że dołączymy do naszych sojuszników w zamykaniu amerykańskiej przestrzeni powietrznej dla wszystkich rosyjskich lotów – dalsze izolowanie Rosji – i wywieranie dodatkowej presji na ich gospodarkę” – powiedział Biden.

Posunięcie USA, o którym wcześniej informował Wall Street Journal, nastąpił po poprzednich zakazach wydanych przez władze europejskie i kanadyjskie. Ograniczenia, za które Rosja zemściła się, wydając podobny zakaz lotów europejskich i kanadyjskich, utrudniły plany lotów linii lotniczych. Inwazja Rosji na Ukrainę Wierzchowce.

Wzajemny zakaz lotów zmienił światowe sieci linii lotniczych, zmuszając linie lotnicze do anulowania lotów i w niektórych przypadkach obierania większej liczby tras okrężnych.

Po ograniczeniach europejskich i kanadyjskich,

Rosyjskie Linie Lotnicze Aeroflot

PJSC, narodowy przewoźnik tego kraju, poinformował, że zawiesił wszystkie loty do europejskich miast.

Aeroflot

Aeroflot powiedział, że zamknięcie kanadyjskiej przestrzeni powietrznej oznacza również anulowanie tras transatlantyckich, w tym lotów do Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Kuby od 28 lutego do 2 marca. Republika, aby pomóc Rosjanom wrócić do domu.

Według Cirium, dostawcy danych o lotach, w marcu Aeroflot miał obsługiwać dziesiątki lotów do iz miast w USA, w tym do Nowego Jorku, Miami i Los Angeles.

Amerykańscy przewoźnicy pasażerscy nie obsługują bezpośrednich lotów do Rosji, ale ich przestrzeń powietrzna jest częścią korytarza dla wielu lotów długodystansowych do Azji, w tym lotniczych usług cargo.

Holding United Airlines Spółka ,

Który normalnie leci nad Rosją w drodze do Indii, powiedział we wtorek, że przestanie latać przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

linie lotnicze Delta Spółka

A

Grupa American Airlines Spółka

READ  W Dniu Zwycięstwa Rosji Putin staje przed opcją ogólnej mobilizacji żołnierzy

Przestali też latać przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Powietrznych loty towarowe do iz Azji z Ameryki Północnej stanowią jedną czwartą światowego ruchu towarowego. Szefowie linii lotniczych powiedzieli, że większość mieszkańców Azji Wschodniej podróżuje obecnie przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

Według osób zaznajomionych z dyskusją urzędnicy administracji USA wyrazili zaniepokojenie zakłóceniami w łańcuchu dostaw, które zostały już zniszczone przez pandemię Covid-19.

We wtorek przez Rosję przelatywały duże przewoźników cargo na trasach do Azji z Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w tym samoloty obsługiwane przez

Chińskie linie lotniczeA

FedEx korp.

A

Koreańskie powietrze Spółka

Napisz do Alison Sider na [email protected] i Andrew Tangel na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Ukazał się 2 marca 2022 r. w wersji drukowanej jako „Stany Zjednoczone przygotowują się do zamknięcia przestrzeni powietrznej Rosji”.