27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urzędnik regionalny: „Najbardziej zaciekłe bitwy” wraz z pogarszaniem się sytuacji Ukrainy w Siewierodoniecku

Urzędnik regionalny: „Najbardziej zaciekłe bitwy” wraz z pogarszaniem się sytuacji Ukrainy w Siewierodoniecku
(Urząd Prezydenta Ukrainy)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w niedzielę z żołnierzami pierwszej linii i przesiedlonymi wewnętrznie Ukraińcami podczas niedzielnej podróży na Zaporoże.

W oświadczeniu ukraińskiej prezydencji stwierdzono, że Zełenski „odwiedził wysunięte pozycje armii ukraińskiej” i skorzystał z okazji, aby „zapoznać się z sytuacją operacyjną na linii frontu”.

Według oświadczenia prezydent rozmawiał z żołnierzami, wręczał im odznaczenia państwowe i podziękował za służbę.

Zełenski powiedział żołnierzom na linii frontu.

Odbył też wycieczkę do sanatorium, gdzie wysiedleni Ukraińcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów, otrzymują schronienie i opiekę medyczną, jak wynika z odrębnego oświadczenia ukraińskiej prezydencji.

Trochę więcej kontekstu: Prawie 12 milionów Ukraińców zostało wewnętrznie przesiedlonych z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, powiedział Zełenski prawodawcom w Luksemburgu w czwartek.

Rozumiem, że każdy chce iść do domu. A tej obudowy, bez względu na to, jak wygodne jest, nie da się porównać z własną. „Nie ma lepszego miejsca niż dom” – powiedział Zełenski przesiedlonemu w niedzielę.

Przesiedleńcy, którzy podróżowali z południowego miasta Mariupol, opowiadali prezydentowi o „tragicznych wydarzeniach, jakich doświadczyli w związku z rosyjską inwazją” i błagali go o pomoc w odzyskaniu utraconych dokumentów i wystawienie aktów zgonu krewnym, którzy zginęli na tymczasowo okupowanych terytoriach. regiony, zgodnie z oświadczeniem.

Zełenski zaprosił ich do przedstawienia propozycji „zmian legislacyjnych”, które można by wprowadzić w celu uproszczenia procedury uzyskiwania tych dokumentów.

Zapewnił wysiedleńców, że każdy, kto stracił domy, otrzyma „wygodne mieszkanie”, jak głosi oświadczenie.

Wreszcie Zełenski podarował prezent 8-letniemu chłopcu Jehorowi Krawcowowi, który prowadził pamiętnik, mieszkając pod bombardowaniem w Mariupolu. Yehor, którego pisma „Pamiętniki Mariupola” zostały opublikowane na portalach społecznościowych, podzielił się z Zełenskim swoimi doświadczeniami z bombardowania miasta.

READ  Rosyjskie sankcje falują na światowych rynkach, czołgi rubelowe