20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UPS zastąpi firmę FedEx na stanowisku głównego dostawcy usług transportu lotniczego w ramach usług pocztowych USA

UPS zastąpi firmę FedEx na stanowisku głównego dostawcy usług transportu lotniczego w ramach usług pocztowych USA

Napisane przez Anantę Agarwal i Deborah Marie Sophia

(Reuters) – United Parcel Service stanie się głównym dostawcą usług frachtu lotniczego dla amerykańskiej poczty (USPS), podała w poniedziałek firma, po tym jak konkurencyjny FedEx ogłosił zakończenie swojej ponad 20-letniej współpracy z tym dostawcą usług pocztowych.

Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione, ale UPS stwierdził, że nagroda jest „znacząca”.

USPS jest największym klientem firmy FedEx w zakresie ekspresowych przesyłek lotniczych, mimo że płatności spadły po tym, jak poczta przeniosła listy i paczki z samolotów na bardziej ekonomiczne ciężarówki.

FedEx oświadczył, że jest gotowy wycofać się ze współpracy, jeśli warunki obecnej umowy, która wygasa 29 września, nie ulegną poprawie.

„To zmiana losu i oczywiście dobrze byłoby, gdyby UPS mógł prowadzić tę działalność” – powiedział Thomas Martin, starszy menedżer portfela w GLOBALT Investments w Atlancie.

Akcje FedEx spadły o prawie 2%, podczas gdy akcje UPS traciły na początku notowań.

Posunięcie to jest postrzegane jako tymczasowa porażka FedEx, który już stoi w obliczu ogólnobranżowego spadku popytu i walki z pilotami ze związków zawodowych.

W poniedziałek firma podała, że ​​jej rentowność poprawi się w roku finansowym 2025 dzięki planom cięć kosztów i szczuplejszej strukturze operacyjnej do końca dekady.

FedEx powiedział również, że dokona dostosowań w swojej sieci, aby zrekompensować utratę kontraktu, który przyniósł prawie 2 miliardy dolarów rocznego obrotu.

W styczniu branżowa publikacja FreightWaves podała, że ​​aż 300 pilotów FedEx może stracić pracę w przypadku wygaśnięcia umowy, cytując nagranie spotkania dyrektora FedEx z osobami oceniającymi programy pilotażowe.

Związek reprezentujący pilotów FedEx, Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych, które nie osiągnęło jeszcze nowego porozumienia pracowniczego z FedEx, nie był w stanie od razu uzyskać komentarza.

Jako główny wykonawca transportu krajowego USPS, FedEx wspierał tę agencję w zakresie usług Priority Mail i innych usług ekspresowych.

READ  Elon Musk mówi, że umowa na Twitterze może zostać kontynuowana po potwierdzeniu danych użytkownika

„Stronom nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie wzajemnie korzystnych warunków przedłużenia umowy” – stwierdził FedEx w poniedziałek we wniosku o papiery wartościowe.

Płatności USPS na rzecz FedEx spadły do ​​około 1,7 miliarda dolarów w roku finansowym 2023 z 2,4 miliarda dolarów w roku finansowym kończącym się we wrześniu 2020 roku.

Agencja reorganizuje także swoją działalność, aby dostosować się do klientów, którzy realizują strategię Amazon.com polegającą na przesuwaniu centrów dystrybucyjnych bliżej osób kupujących ich produkty. Ta bliskość oznacza, że ​​dostawy ekspresowe wymagają mniej usług lotniczych.

(Raport: Ananta Agarwal i Deborah Sophia z Bengaluru; dodatkowe raporty: Shashwat Chauhan; redakcja: Sriraj Kalluvila)