20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Umiera William Hurt, aktor znany z piosenek Body Heat i Kiss of the Spider Woman

Umiera William Hurt, aktor znany z piosenek Body Heat i Kiss of the Spider Woman

Miał 71 lat.

Przyjaciel Hurta, Jerry Byrne, potwierdził CNN wiadomość o śmierci aktora.

„Z wielkim smutkiem rodzina Hurtów opłakuje śmierć ukochanego ojca Williama Hurta i nagrodzonego Oscarem aktora, 13 marca 2022 r., na tydzień przed jego 72. urodzinami” – powiedziała rodzina w oświadczeniu. różnorodny. „Zmarł spokojnie wśród swojej rodziny z przyczyn naturalnych. Rodzina prosi w tej chwili o prywatność”.

Rodzina nie podzielała żadnej przyczyny śmierci. Hurt zdiagnozowano raka prostaty w 2018 roku.

CNN skontaktowało się z dyrektorem i publicystą Hurta w celu uzyskania komentarza.

Hurt zagrał wiele ról w klasycznych filmach z lat 80., takich jak „Ciepło ciała”, „Dzieci gorszego boga”, „Wiadomości telewizyjne” i „Wielki chłód”.

Jego ostatnie role na ekranie to Generał Thaddeus Ross w filmach Marvela „Niesamowity Hulk”, „Captain America: Civil War”, „Avengers: Infinity War”, „Avengers: Endgame” i „Czarna wdowa”.

Jego rola gejowskiego więźnia w Ameryce Południowej w filmie Kiss of the Spider Woman z 1985 roku przyniosła mu Oscara oraz nagrodę filmową BAFTA dla najlepszego aktora.

Oprócz trzech dodatkowych nominacji do Oscara, Hurt – który zadebiutował w 1980 roku filmem „Odmienione stany” Kena Russella – był nominowany do nagrody Emmy i sześciu Złotych Globów w całej swojej karierze. Według IMDb.
READ  Rachel McAdams gra swojego sobowtóra w niespodziewanym skeczu – Deadline