12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Met Museum wyznacza architekta w Mexico City do prowadzenia nowego dużego projektu

Met Museum wyznacza architekta w Mexico City do prowadzenia nowego dużego projektu

meksykański architekt Frida Escobedoktóry miał 38 lat i był najmłodszym architektem, który zaprojektował Pawilon Serpentine w 2018 roku, został wybrany do zaprojektowania Miejskie Muzeum SztukiDziś, w niedzielę, muzeum ogłosiło swój nowy pawilon sztuki nowoczesnej i współczesnej o wartości 500 milionów dolarów.

„To bardzo ważna komisja” – powiedział dyrektor muzeum. Max Hollin, w rozmowie telefonicznej. „Ta grupa będzie nadal rosła bardziej niż jakikolwiek inny region”.

„To potężny głos w dyskursie architektonicznym” – dodał o Escobedo. „Produkuje bardzo współczesne budynki zakorzenione w nowoczesnym kanonie”.

Escobedo, lat 42, jest zaskakującym wyborem na tak dużą misję, biorąc pod uwagę, że jest stosunkowo młody, projektował głównie tymczasowe konstrukcje i nie jest powszechnie znanym nazwiskiem. Powiedziała jednak, że nie była rozczarowana ani podekscytowana pracą.

„Uwielbiam wyzwania” – powiedziała w wywiadzie telefonicznym ze swojego domu w Mexico City. „Jedną z komisji, o której marzy każdy architekt, jest zaprojektowanie instytucji mającej znaczenie i znaczenie dla Met”.

Podczas gdy Escobedo powiedziała, że ​​jest za wcześnie, aby omawiać swoje pomysły projektowe dla nowego skrzydła, powiedziała, że ​​„ważne jest dla niej, aby połączyć się z resztą muzeum, połączyć się z parkiem, połączyć z miastem, a także reprezentować różnorodność kulturową Nowego Jorku ”.

Nowe skrzydło było bacznie obserwowane przez świat sztuki, biorąc pod uwagę, że Met pozostaje w tyle w obszarze tematycznym, a jego obecna przestrzeń dla sztuki nowoczesnej i współczesnej jest od dawna uważana za problem. Muzeum również wymusiło opóźnić projektpo ogłoszeniu tego przed zebraniem wystarczających środków.

Jesienią ubiegłego roku projekt w końcu otrzymał główny prezent, którego pragnął, gdy jego długoletni opiekun, Oscar L. W historii muzeum. Zespół będzie nosił nazwę Tangs przez co najmniej 50 lat.

READ  Ana Ofelia Murguia, meksykańska aktorka i głos w filmie Disneya „Coco”, umiera w wieku 90 lat

Muzeum przyjrzało się czterem innym firmom architektonicznym: Ensemble Studio, Lacaton i Vasal, Gleba oraz David Chipperfield Architects, którego poprzedni projekt zawyżył cenę do 800 milionów dolarów. W usuniętym później tweecie Chipperfield napisał, że „smutno mu zakończyć nasz siedmioletni związek” z Met i pogratulował Escobedo, życząc jej „najlepszego dla tego projektu”.

W czasach, gdy świat kultury stał się bardziej wrażliwy na kwestie równości, Escobedo wydaje się stanowić ważny krok naprzód dla kolorowych kobiet. Ale Daniel H. Weiss, prezes i dyrektor generalny muzeum, powiedział, że nie ma to wpływu na decyzję Met. „Wspaniale, że przynosi różnorodność”, powiedział, „ale to nie było kryterium wyboru”.

Weiss dodał, że Escobedo był właściwą osobą do zaprojektowania „charakterystycznego budynku, który przemawia do sztuki naszych czasów” i oczekuje, że projekt zostanie ukończony za około siedem lat.

Urodzony w 1979 roku w Mexico City, Escobedo studiował architekturę na Universidad Iberoamericana w Mexico City, zanim uzyskał tytuł magistra w Sztuka, projektowanie i domena publiczna w Harvard University Graduate School of Design.

Dla Escobedo, która w 2006 roku założyła swoją pracownię architektoniczną w Mexico City, Met będzie jej największym dotychczas projektem kulturalnym, o rząd wielkości innym. Jej poprzednie prace obejmowały liczne pawilony i inne tymczasowe konstrukcje, takie jak te na Triennale Architektury w Lizbonie, Biennale Architektury w Chicago i Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

ona ma krzywe skrzydło W Londynie, wybrany przez Hansa-Ulricha Obrista, dyrektora artystycznego Serpentine Gallery, posiada częściowo zamknięte patio otaczające trójkątny basen, z kratowanymi ścianami wykonanymi z szarych betonowych dachówek i odbijającym światło baldachimem.

Inne godne uwagi projekty obejmują rozbudowę La Talira Siqueiros W Cuernavaca (2012) w Meksyku muzeum, warsztat i rezydencja artystów była domem i pracownią muralisty Davida Alvaro Siqueirosa. Zaprojektowała też remont Hotel Boca Chica (2008), popularne miejsce wśród hollywoodzkich celebrytów w latach pięćdziesiątych oraz apartament ekologiczny (2010), instalacja site-specific, zaprojektowana dla Museo Experimental El Eco.

READ  Urocza edycja Barbie Oppenheimer — różne

Obecnie pracuje – z Handel Architects w Nowym Jorku – nad Ray Harlemwspólne przedsięwzięcie z National Black Theatre, które obejmie przestrzenie mieszkalne, handlowe i widowiskowe.

W 2019 roku Escobedo została uhonorowana tytułem International Fellow Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów, a jej pracownia została uznana za jedną z „100+ najlepszych firm architektonicznychWedług magazynu „Domus Architecture”.

Wykładała na Columbii, Harvardzie i Rice, a obecnie wykłada na Uniwersytecie Yale.

Projekt Met stworzy 80 000 stóp kwadratowych galerii i przestrzeni publicznych, dając muzeum możliwość pełniejszego opowiedzenia historii sztuki nowoczesnej i współczesnej, niż miało to miejsce w przeszłości. Oprócz dzieł nowoczesnych i współczesnych, The Tang Wing będzie zawierać fotografie, rysunki i grafiki.

Hollin powiedział, że nowe skrzydło nie będzie oferować „liniowej ścieżki”, ale zamiast tego „bardziej otwartą strukturę budynku” z galeriami o różnej wysokości, wielkości i ekspozycji na światło. W czasach jak muzea Muzeum Sztuki Nowoczesnej Przemyślając prezentację sztuki, w tym prezentując wiele perspektyw i umieszczając obok siebie różne gatunki, nowy Met Pavilion będzie również starał się poszerzyć narrację, Hollein powiedział: „Nasza prezentacja sztuki będzie wielokulturowa”.