27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ulubieniec Trumpa, Oz, wygrał prawybory Republikanów w Senacie USA, przyznał zawodnik

3 czerwca (Reuters) – Były menedżer funduszy hedgingowych, David McCormick, przyznał się do republikańskiego głównego wyścigu o miejsce w Senacie USA w Pensylwanii w piątek po tym, jak gwiazda zdrowia Mohamed Oz została ponownie rozpatrzona przez innego kandydata zatwierdzonego przez Donalda Trumpa w kluczowych wyborach śródokresowych.

Według Edison Research, Oz wygrał wybory śródokresowe 8 listopada przeciwko demokracie Johnowi Fettermanowi 916 głosami, zastępując emerytowanego republikańskiego senatora Pata Dooma.

Wyścig ma kluczowe znaczenie dla nadziei Republikanów na odzyskanie kontroli nad Senatem, który jest obecnie zawężany przez demokratów prezydenta Joe Bidena.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Zrobię swoją część, aby spróbować zjednoczyć republikanów i mieszkańców Pensylwanii za jego kandydaturą, za jego nominacją do Senatu” – przyznał Ozowi McCormick.

Według Edison Research, Oz otrzymał 419 643 głosów, a McCormick 418 727 głosów.

Trump poparł 190 kandydatów w wyborach śródokresowych, starając się ugruntować swoją pozycję republikańskiego króla. Jego wybory nie zawsze kończą się sukcesem.

Trump poparł Oza w kwietniu, kiedy jego poprzedni wybór w wyścigu został odrzucony, gdy jego zrażona żona została oskarżona o fizyczne znęcanie się i przegrał wojnę pod opieką swoich dzieci.

Zarówno Oz, jak i McCormick okazali się orędownikami popularnego programu Trumpa „America First”.

„Nie mogę się doczekać kampanii w każdym zakątku Wspólnoty Narodów przez następne pięć miesięcy, aby zdobyć poparcie każdego mieszkańca Pensylwanii” – powiedział w piątek Oz.

Republikanie dążą do odzyskania kontroli zarówno w Izbie Reprezentantów, jak i Senacie w listopadzie. Są dobrze przygotowani do odzyskania kontroli nad radą, co pomoże stonować program legislacyjny stona Bidena.

READ  Dow osiągnął rekordowy poziom rotacji tuż przed minutami Fed; Technologia spada

Demokraci mają większe szanse na utrzymanie szczupłej jak brzytwa większości w Senacie, ale aby to zrobić, muszą lepiej radzić sobie w wyścigach, w tym w Pensylwanii.

Federman, obecny zastępca gubernatora stanu, powiedział w piątek, 17 maja, zaledwie kilka dni przed prawyborami, że doznał udaru i był „prawie martwy” i że to zbiło go z drogi kampanii, wskazując, że jego stan zdrowia jest gorszy niż początkowo zalecane.

„Nie wróciłem jeszcze w 100%, ale każdego dnia jestem coraz bliżej” – powiedział. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Jared Renshaw w Waszyngtonie i Costas Pitas w Los Angeles; Montaż przez Erica Beacha, Davida Gregorio i Leslie Adler

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.