12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina dąży do „natychmiastowego zawieszenia broni” i wycofania się Rosji w pierwszych bezpośrednich rozmowach podczas trwającej inwazji Putina

Ukraina dąży do „natychmiastowego zawieszenia broni” i wycofania się Rosji w pierwszych bezpośrednich rozmowach podczas trwającej inwazji Putina

Kijów – Delegaci ukraińscy i rosyjscy spotkali się w poniedziałek podczas pierwszych bezpośrednich negocjacji między tymi dwoma krajami od czasu inwazji Rosji na pięć dni temu. Rozmowy trwały godzinami i choć dawały nadzieję na zakończenie wojny, UkrainaPrezydent i mieszkańcy Kijowa dali jasno do zrozumienia, że ​​oczekują niewielkiej dyskusji. Nawet podczas spotkania pojawiły się doniesienia o intensywnych rosyjskich bombardowaniach miast we wschodniej Ukrainie.

Rosja nie wyjaśni swoich celów z rozmów, ale Haley Ott z CBS News poinformował, że głównymi żądaniami Ukrainy są natychmiastowe zawieszenie broni i wycofanie wszystkich sił rosyjskich. Rosyjscy urzędnicy poinformowali, że spotkanie zakończyło się wczesnym wieczorem, a zaniepokojone delegacje wracają do swoich stolic w celu omówienia negocjacji.

Stolica Ukrainy, Kijów, nadal była w poniedziałek w stanie wysokiej gotowości, ale mieszkańcy po raz pierwszy zostali wypuszczeni ze swoich domów i schronów od sobotniej nocy, kiedy lokalny samorząd – przygotowujący się do eskalacji rosyjskiego oblężenia miasta – powiedział każdemu. na ulicach traktowaliby go jak wroga.

Topshot – Ukraina – Rosja – Konflikt
Rosyjski transporter wojskowy płonie obok ciała niezidentyfikowanego żołnierza podczas walk między rosyjskimi i ukraińskimi siłami zbrojnymi w Charkowie na wschodzie Ukrainy, 27 lutego 2022 r.

Sergey Popock/AFP/Getty Images


Na kilka godzin przed rozpoczęciem rosyjsko-ukraińskich negocjacji w miejscu w pobliżu granicy z Białorusią ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że Rosja ponownie zbombardowała w nocy duże miasta. Obrońcy powiedzieli, że Charków, drugie co do wielkości miasto na Ukrainie, zostało poddane intensywnemu bombardowaniu artyleryjskiemu po tym, jak dzień wcześniej siły ukraińskie odbiły je od sił rosyjskich.

0224-cbsn-cordes-grab.png
Na Ukrainie zgłoszono wybuchy. (24 lutego 2022)

Wiadomości CBS


W międzyczasie rosła presja na rosyjskiego przywódcę Władimira Putina, na co zebrało się całe Zgromadzenie Ogólne ONZ nadzwyczajne spotkanie awaryjne aby omówić kryzys dzień po tym, jak Putin ogłosił, że postawił swoje siły nuklearne w stan pogotowia w odpowiedzi na, jak twierdził, „agresywne oświadczenia” NATO i ukarał sankcjami najbogatsze narody świata.

READ  Christo Grozev: Rosja umieszcza zagranicznego dziennikarza śledczego na liście „najbardziej poszukiwanych”.