24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UEFA kwalifikuje się do finału Ligi Mistrzów po inwazji Rosji na Ukrainę; Polska nie pojedzie na eliminacje do Mistrzostw Świata

UEFA kwalifikuje się do finału Ligi Mistrzów po inwazji Rosji na Ukrainę;  Polska nie pojedzie na eliminacje do Mistrzostw Świata

UEFA zwołała w piątek nadzwyczajne posiedzenie swojego Komitetu Wykonawczego w celu omówienia pogłębienia Kryzys między Rosją a Ukrainą. UEFA przygotowuje się do przeniesienia finału Ligi Mistrzów w tym sezonie 28 maja, który miał się odbyć na stadionie Krestovsky w Sankt Petersburgu, po tym, jak Rosja eskalowała swoją kampanię przeciwko sąsiadowi, przeprowadzając na pełną skalę atak militarny na Ukrainę. We wczesnych godzinach czwartkowych rano.

Podobno pociski wylądowały w pobliżu kilku głównych ukraińskich miast, w tym stolicy Kijowa, co jeszcze bardziej rozgniewało społeczność międzynarodową. Stany Zjednoczone należą do tych krajów, które potwierdziły, że nałożą sankcje na Rosję, reżim Władimira Putina i jej sojuszników; Szczegóły pakietu dla USA zostaną ogłoszone później w czwartek. W takich okolicznościach nieuniknione jest, że miejsce rozgrywek europejskiego finału piłki nożnej się przesunie.

„Śledząc rozwój sytuacji między Rosją a Ukrainą w ciągu ostatnich 24 godzin, Prezydent UEFA zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego w piątek 25 lutego o godzinie 10:00 CET, w celu oceny sytuacji i podjęcia wszystkich decyzji ”, napisano w oświadczeniu. Jest to konieczne.” „Dalsze kontakty zostaną nawiązane po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA”.

Oprócz UEFA wydała oświadczenie Potępić rosyjską inwazję wojskową i solidarność z ludnością Ukrainy.

UEFA podziela głębokie zaniepokojenie społeczności międzynarodowej rozwojem sytuacji bezpieczeństwa w Europie i zdecydowanie potępia trwającą inwazję wojskową Rosji na Ukrainę.

Jako organ zarządzający europejskim futbolem, UEFA niestrudzenie pracuje nad rozwojem i promocją piłki nożnej zgodnie ze wspólnymi europejskimi wartościami, takimi jak pokój i poszanowanie praw człowieka, w duchu Karty Olimpijskiej. Pozostajemy zdecydowani w naszej solidarności ze społecznością piłkarską na Ukrainie i jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do narodu ukraińskiego.

Zajmujemy się tą sytuacją z najwyższą powagą i pilnością. Decyzje zostaną podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA i ogłoszone jutro.

Źródła CBS Sports potwierdzają, że UEFA przygotowuje plany awaryjne dotyczące alternatywnych obiektów, chociaż konkretna alternatywa może zostać wybrana dopiero później w Lidze Mistrzów, kiedy stanie się jasne, które kraje prawdopodobnie wezmą udział w finale. Londyn był wymieniany jako potencjalne miasto-gospodarz, a 60-tysięczny stadion West Ham zasugerował, że byłby zainteresowany zorganizowaniem finału, w którym w ciągu ostatnich czterech lat uczestniczyło pięć angielskich drużyn. Stadiony Wembley i Tottenham Hotspur są obecnie używane w dniu meczu finałowego.

READ  Jumbo-Visma jest gotowa pozwać fanów, którzy spowodowali awarię Tour de France

Finał Ligi Mistrzów to nie jedyna rzecz, którą należy się zająć. Pojawiły się również pytania dotyczące zaangażowania UEFA w Gazprom. Państwowe, większościowe przedsiębiorstwo energetyczne sponsoruje Ligę Mistrzów od 2012 roku, a od tego czasu reklama firmy stała się podstawą transmisji meczów. Podobno wartość transakcji wynosi 45 milionów dolarów rocznie.

Politycy w Parlamencie Europejskim wezwali do zakończenia tej unii, mówiąc w liście otwartym: „Zapraszamy do zaprzestania postrzegania Sankt Petersburga i innych rosyjskich miast jako miejsc międzynarodowych meczów piłki nożnej i wybrania go jako pierwszego i bardzo pilnego kroku jako alternatywne miejsce na finał Ligi Mistrzów 28 maja 2022 r.

„Ponadto apelujemy do was o zwołanie specjalnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA, zakończenie współpracy z Gazpromem jako sponsorem UEFA oraz rozważenie nałożenia sankcji na rosyjskich urzędników współwinnych łamania prawa międzynarodowego”.

Niemiecki klub Schalke 04 powiedział, że usunie Gazprom z listy sponsorów koszulek.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, Rosja będzie gościć Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata 24 marca, a jeśli wygra ten mecz, zagra u siebie także dla zwycięzcy meczu między Szwecją a Czechami. Związki piłkarskie trzech krajów twierdzą, że nie pojadą do Rosji.

Wspólne oświadczenie mówi:W oparciu o aktualny niepokojący rozwój konfliktu między Rosją a Ukrainą, w tym stan bezpieczeństwa, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Szwecja (SvFF) i Republika Czeska (FAR) wyrażają konsekwentne stanowisko, że mecze eliminacyjne zakwalifikują się do nie Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze, zaplanowane na 24 i 29 marca 2022 roku, powinny odbyć się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

„Sygnatariusze tego apelu nie rozważają wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam meczów piłki nożnej. Obserwowana przez nas eskalacja militarna ma znacznie mniej poważne konsekwencje i bezpieczeństwo dla naszych narodowych drużyn piłkarskich i oficjalnych delegacji. Dlatego oczekujemy, że FIFA i UEFA zareagują natychmiast i zaproponować alternatywne rozwiązania w odniesieniu do miejsc, w których mogą odbywać się mecze barażowe.

READ  Kane próbuje stanąć twarzą w twarz z Aaronem Judge, a Rangersi klikają

Omówiony zostanie również udział tego kraju w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kobiet i meczach męskiej Ligi Narodów. Real Betis zagra w czwartek w eliminacjach Ligi Europejskiej z rosyjskim Zenitem St Petersburg.

Zenit i Spartak Moskwa, którzy będą w 1/8 finału Ligi Europy, to ostatni reprezentanci Rosji w europejskich rozgrywkach w tym sezonie. Żaden ukraiński zespół nie zakwalifikował się do ostatnich etapów trzech rozgrywek UEFA. Ukraińska liga krajowa miała zostać wznowiona w ten weekend, ale została zawieszona w związku z konfliktem.

Międzynarodowy zawodnik Ukrainy, Yaroslav Rakitsky, gra z Zenitem, publikując na Instagramie zdjęcie flagi swojego kraju z podpisem „Jestem Ukraińcem”. W międzyczasie kilku brazylijskich piłkarzy zebrało się w hotelu i poprosiło o aktualizacje. Brazylia ma największą liczbę zagranicznych reprezentantów w ukraińskiej lidze – 30.

Marlon, jeden z 13 Brazylijczyków na liście Szachtar Donieck, powiedział: „Prosimy o pomoc poprzez ten film z powodu braku paliwa w mieście, zamkniętych granic, zamkniętej przestrzeni powietrznej i nie ma dla nas możliwości więc. Odszedł. Prosimy o duże wsparcie ze strony rządu Brazylii. , abyś mógł nam pomóc. Mam nadzieję, że możesz nam pomóc, promując ten film, aby mógł dotrzeć do jak największej liczby osób.

Szachtar opuścił swoje miasto w 2014 roku, kiedy na wschodniej Ukrainie rozpoczął się konflikt z Rosją. Od 2020 roku grają na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Ich menedżer, Roberto De Zerbe, powiedział, że obudził się na dźwięk bomb, ale nie posłuchał włoskiej rady, by opuścić kraj.

„Zostanę w swoim pokoju”, powiedział De Zerbe w rozmowie z Sportalia. „Dzisiaj nie jest dobry dzień”. „Czekałem, aż federacja zawiesi sezon, aby tak się stało. Jednak nie ruszyłem się. Jestem tu, aby uprawiać sport i nie mogłem odwrócić się od fanów.

„Jest tu 13 brazylijskich graczy i nasz sztab. Mogliśmy wrócić do domu, ale woleliśmy poczekać. Wczoraj obudziliśmy się przy dźwiękach eksplozji”. Ukraińska przestrzeń powietrzna jest teraz zamknięta dla lotów cywilnych, co oznacza, że ​​De Zerbi i miliony innych mogą nie być w stanie opuścić stolicy.

READ  Handel Jaylonem Johnsonem i Eddiem Jacksonem Bears zaszkodzi Darnellowi Mooneyowi – NBC Sports Chicago