15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzy pierwsze miejsca w rankingach CFP pozostają bez zmian, remisując z Waszyngtonem

Trzy pierwsze miejsca w rankingach CFP pozostają bez zmian, remisując z Waszyngtonem

Andrei AdelsonaStarszy pisarz ESPN21 listopada 2023, 19:19 ET4 minuty czytania

Waszyngton wyprzedził stan Floryda i zajął 4. miejsce

Po zwycięstwach nad stanami Oregon i Florida State Waszyngton znalazł się w pierwszej czwórce rankingów College Football Playoff po stracie Jordana Travisa z powodu kontuzji.

Waszyngton pokonał stan Florida State na 4. miejscu w najnowszym rankingu College Football Playoff opublikowanym we wtorek wieczorem, pokonując w ubiegły weekend swojego trzeciego przeciwnika z rzędu.

Chociaż trzy pierwsze miejsca pozostają niezmienione – Georgia nadal jest na pierwszym miejscu, za nią plasuje się Ohio State na drugim miejscu i Michigan na trzecim miejscu – Waszyngton w tym sezonie znalazł się w pierwszej czwórce, a stan Florida spadł na pierwsze miejsce. 5 po stracie rozgrywającego Jordana Travisa w sezonie.

Husky były wówczas nie. 12 Oregon State po zwycięstwie 22-20 w ostatnią sobotę z ówczesnym numerem 12. 18 Utah i numer PIN. 20 USC Podczas gdy Utah i USC nie znajdują się obecnie w rankingu, Waszyngton jest obecnie numerem 1 w rekordowym wskaźniku ESPN. Stan Floryda zajmuje 4. miejsce pod tym samym wskaźnikiem.

W zeszły weekend drużyna Seminoles grała z FCS North Alabama, pokonując początkowy deficyt 13:0 i wygrywając 58:13. Jednak wynik i wynik nie miały znaczenia po tym, jak Travis doznał kontuzji dolnej części nogi, a to, jak zespół będzie się czuł po kontuzji, będzie źródłem intrygi w nadchodzących tygodniach.

Florida State gra w sobotę z rywalizującą Florydą z Tatem Roedemakerem jako początkowym rozgrywającym, a następnie 2 grudnia w Charlotte wystąpi w meczu o mistrzostwo ACC przeciwko Louisville nr 10.

W poniedziałek trener Mike Norvell powiedział ESPN, że nie obchodzi go, co zespół zrobi w tym tygodniu ze swoimi rankingami.

„Nie obchodzi mnie, jaki był nasz ranking trzy, cztery tygodnie temu, na pewno nie obchodzi mnie, jaki będzie nasz ranking w tym tygodniu” – powiedział Norvell. „Zrobiliśmy wszystko, co musieliśmy, aby pokazać, kim jesteśmy, i mamy szansę pokazać, jak reagujemy na przeciwności losu, na niefortunną sytuację, ale to naprawdę świetna drużyna piłkarska. Obiecuję wam, że nasi chłopcy to zrobią. Musimy pracować tak ciężko, jak tylko możemy, aby dobrze sobie radzić.

„Musimy wyruszyć w trasę. Przed nami ważny mecz rywalizacyjny, ważny dla nas tydzień, w przyszłym tygodniu szansa na grę o mistrzostwo konferencji. Wiem, że jeśli pojedziemy i pokażemy wszystko, zajmiemy miejsce w rankingach. To naprawdę ważna decyzja, która ostatecznie umożliwi nam osiągnięcie wszystkiego, co chcemy zrobić.”

Przyszłotygodniowe starcie pomiędzy rywalami ze stanu Ohio i Michigan z pewnością wiele zmieni. Jedna z tych drużyn zakończy się porażką i brakiem szans na grę w Big Ten Championship. Pytanie dla stanu Floryda brzmi, czy niepokonany sezon z Travisem wystarczy, aby zagrać w nim cztery kolejne drużyny.

Trzy drużyny z jedną porażką za stanem Florida w pierwszej dziesiątce pozostają niezmienione: Oregon nr 1. 6, Teksas nr. 7 i Alabama. The Ducks mają stan Oregon, który spadł na 16. miejsce, a Teksas ma szansę zapewnić sobie miejsce w piątkowej grze o tytuł Texas Tech Big 12. Alabama ma mecz o mistrzostwo SEC przeciwko rywalowi Auburn, a następnie Gruzji.

Podczas gdy Liberty dołączyła w tym tygodniu do rankingu na 25. miejscu, Tulane pozostaje czołową grupą 5 graczy, zajmując 23. miejsce. Do rankingów z tego tygodnia dołączyły także dwie szkoły znane ze stanu Floryda: stan NC na 1. 22 i nr Clemsona. 24.

READ  Tajwan zrywa więzi z Hondurasem po przejściu na wierność Pekinowi