23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump w przemówieniu CPAC przewiduje listopadowy „dzień zagłady” dla krytyków

Trump w przemówieniu CPAC przewiduje listopadowy „dzień zagłady” dla krytyków

Były prezydent Trump w sobotę nakreślił ponury obraz Ameryki pod rządami prezydenta Bidena, określając siebie jako „dysydenta politycznego” i ostatnią nadzieję kraju na rozwiązanie swoich problemów.

„Dla ciężko pracujących Amerykanów 5 listopada będzie nowym dniem wyzwolenia” – powiedział Trump Konferencji Akcji Politycznej Konserwatystów (CPAC). „Ale dla kłamców, oszustów, oszustów, audytorów i oszustów, którzy przewodzili naszemu rządowi, to jest ich dzień sądu”.

„Kiedy zwyciężymy, zasłona zasunie się za ich skorumpowanym reżimem i wzejdzie słońce nad nową, świetlaną przyszłością Ameryki” – dodał. „Wierzę, że to nasza ostatnia szansa”.

Trump przemawiał na wiecu w Maryland tego samego dnia, co prawybory w Południowej Karolinie, ale podczas mniej więcej 90-minutowego przemówienia nie wspomniał o swojej rywalce z Partii Republikańskiej, Nikki Haley. Zamiast tego ostrzegł przed niebezpieczeństwami związanymi z drugą kadencją Bidena, używając dystopijnej retoryki przypominającej jego przemówienie inauguracyjne z 2017 r. na temat „amerykańskiej rzezi”.

Wielokrotnie opisywał stan kraju jako „koszmar Bidena”, a swoich przeciwników nazywał „bandytami”, „tyranami” i „faszystami”. Powiedział, że do kraju napłyną „roje” imigrantów, programy takie jak Medicare i Ubezpieczenia Społeczne zostaną „zaangażowane”, a organy ścigania będą „polować” na konserwatystów.

„Jeśli w 2024 r. zwycięży nieuczciwy Joe Biden i jego bandyci, najgorsze dopiero przed nami. Nasz kraj zostanie pogrążony w niewyobrażalnym stopniu” – powiedział Trump.

Trump często ubolewał nad tym, co nazywał „uzbrojeniem” rządu i organów ścigania. byłemu prezydentowi postawiono 91 zarzutów w czterech odrębnych procesach. Nakazano mu także zapłacić 355 milionów dolarów w ramach ugody cywilnej w Nowym Jorku dotyczącej jego praktyk biznesowych, a pisarz E. Ława przysięgłych nakazała Jeanowi Carrollowi zapłatę 83 milionów dolarów w procesie o zniesławienie.

„Nasz kraj jest niszczony i jedyną rzeczą, która stoi między wami a jego zniszczeniem, jestem ja” – powiedział Trump.

READ  Prawybory do Sądu Najwyższego stanu Wisconsin w 2023 r

„Stoję dziś przed wami nie tylko jako wasz były i pełen nadziei przyszły prezydent, ale jako dumny protestujący polityczny. Jestem protestujący” – dodał.

Chociaż ceny spadły w ostatnich miesiącach, inflacja podąża za Białym Domem Bidena od pierwszego wzrostu pod koniec 2021 r. Południowa granica stała się także politycznym ciężarem dla Bidena Poziomy rejestracji Strach, że coś się tam wydarzy w ostatnich miesiącach.

Ale nadal Statystyki krajowe Liczba zabójstw spadła od czasu objęcia urzędu przez Bidena, a Stany Zjednoczone za prezydentury Bidena wyprodukowały więcej ropy niż jakikolwiek inny kraj w historii.

Trump wygrał pierwsze trzy prawybory i jest na dobrej drodze do zostania republikańskim kandydatem na prezydenta z wyraźną przewagą w pozostałych stanach w kalendarzu. Jego kampania przewiduje, że uda mu się pozyskać delegatów niezbędnych do zapewnienia nominacji po 19 marca.

Trump dał przedsmak tego, jak może wyglądać jego druga kadencja. Powiedział, że będzie chronił policję, aby rozprawić się z przestępczością i rozpocząć „największą deportację w historii naszego kraju” w celu usunięcia nielegalnych imigrantów.

Stwierdził, że za jego urzędowania nie doszłoby do konfliktów z udziałem Izraela i Ukrainy, choć nie zaproponował konkretnych rozwiązań, w jaki sposób je rozwiąże w przypadku reelekcji.

Przemówienie byłego prezydenta zawiera obszerne anegdoty na temat jego pierwszej kadencji. Opisał szczegółowo swoją wizytę w Iraku, gdy był prezydentem, opisując, jak samolot leciał w ciemności, aby ukryć podróż. Ta historia przerywa inną opowieść, którą opowiadał o stosunkach z Meksykiem.

Wielokrotnie nawiązywał do oficera wojskowego, którego nazwał „Grapecane”.

Trump naśmiewał się z Bidena za to, że po przemówieniach nie mógł znaleźć schodów, którymi mógłby zejść ze sceny.

Jednak Trump – który ma 77 lat, a pod koniec drugiej kadencji będzie miał 82 – zapobiegawczo odrzucił wszelkie sugestie, jakoby jego napady złości były oznaką pogorszenia się stanu psychicznego.

READ  Ojciec z Bostonu usunięty z listy przeszczepów serca z powodu pogarszania się stanu szczepień „tak bardzo, tak szybko”, mówi rodzina

„Słuchaj, powiedzą: «Błąka się, ma upośledzenie funkcji poznawczych»” – powiedział Trump. „Nie, właściwie jest odwrotnie. To całkowity geniusz, wiesz o tym.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane.