26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trump popiera swoją synową jako współprzewodniczącą RNC

Trump popiera swoją synową jako współprzewodniczącą RNC

Były prezydent Donald J. W poniedziałkowy wieczór Trump upublicznił to, nad czym prywatnie debatował od wielu dni: decyzję o zastąpieniu Rony McDaniel na stanowisku przewodniczącej Komitetu Narodowego Republikanów i preferowaniu swojej synowej Laury Trump. Być współprzewodniczącym.

„RNC powinna być dobrym partnerem w wyborach prezydenckich” – stwierdził. – napisał Trump w swoim oświadczeniu. „Musi wykonać zadanie, jakiego oczekujemy od Partii Narodowej, i to bezbłędnie. Oznacza to pomoc w zapewnieniu uczciwych i przejrzystych wyborów w całym kraju oraz wycofanie się z urn – powiedział.

Powiedział, że jego „przyjaciel” chciał, aby obecny przewodniczący Partii Republikańskiej Karoliny Północnej i radca prawny komitetu krajowego Michael Watley i „moja bardzo utalentowana synowa Laura Trump” pełnili funkcję przewodniczących partii.

„Laura jest niezwykle utalentowaną komunikatorką i jest zaangażowana we wszystko, co reprezentuje MAGA” – powiedział Mr. Trump powiedział o swojej synowej, która jest żoną jego średniego syna Erica. „Powiedziała mi, że chce podjąć to wyzwanie i będzie świetna!”

Kilka godzin po doniesieniu „The New York Times” p. „The Times” donosił wcześniej, że Trump chciał, aby Watley – zwolennik jego fałszywych twierdzeń o powszechnych oszustwach wyborczych – został kolejnym przewodniczącym RNC.

Zarówno przewodniczący, jak i współprzewodniczący są stanowiskami płatnymi.

Pan. Trump nie może ich po prostu mianować. SM. Kiedy McDaniel ostatecznie zdecyduje się ustąpić, odbędą się wybory, które mają go zastąpić. Pan na imprezie. Pomimo przemożnego wpływu Trumpa, M. Jego akceptacja Watleya jako współlidera nie wystarczyła, aby pociągnąć go przez linię mety do zwycięstwa.

Trump rozważała kandydowanie do Senatu USA w Karolinie Północnej, rodzinnym stanie jej i pana Watleya, w 2021 r., przed przyszłorocznymi prawyborami. Jednak ostatecznie zdecydowała się kandydować.

Pan. Trump oświadczył w swoim oświadczeniu, że jeden z jego obecnych najważniejszych doradców ds. kampanii, Chris LaCivita, „będzie” pełnił funkcję dyrektora operacyjnego RNC.

READ  Minister spraw zagranicznych Tajwanu mówi, że Chiny wykorzystują ćwiczenia jako pretekst do przygotowania się do agresji

„Każdy grosz zostanie dobrze wykorzystany” – powiedział p. Trump zakończył swoje oświadczenie, odnosząc się do powszechnych obaw Republikanów związanych z napiętymi finansami RNC. „Nowy dzień.”

Pani McDaniel, która przez kilka lat pełniła funkcję szefowej oficjalnej organizacji partii, powiedziała Trumpowi, że planuje ustąpić ze stanowiska wkrótce po prawyborach w Południowej Karolinie, które odbędą się 24 lutego, poinformowały dwie osoby poinformowane w tej sprawie. Pan. Trump publicznie określił panią McDaniel jako „przyjaciółkę”, ale była ona przedmiotem intensywnej presji ze strony wewnętrznej i zewnętrznej kampanii Trumpa.

Pan. Zespół Trumpa planuje w jak największym stopniu powiązać RNC z jego kampanią. Byłaby to zmiana w stosunku do sytuacji, gdy w 2016 roku był kandydatem rebeliantów, zespołu często ścierającego się z elitami partyjnymi, i od 2020 roku, gdy był obecnym liderem zespołu, który przydzielał komitetowi partii kluczowe zadania. W tym czasie pan. Zespół Trumpa dąży do tego, aby między obiema firmami było jak najmniej światła dziennego, wielu osobom wyjaśniono tę kwestię.

Mają nadzieję rozpocząć partnerstwo z RNC przed Narodową Konwencją Republikanów w połowie lipca – dodał. Prowadzi co najmniej jedno możliwe dochodzenie karne, zanim status Trumpa zostanie potwierdzony, i w sumie cztery dochodzenia karne.

Pan. Trump i jego doradcy skupili się głównie na zasobach, jakie będzie miał do dyspozycji jako kandydat, w związku z ogromnymi rachunkami prawnymi. Rachunki te zostały dotychczas opłacone przez Save America, kontrolowaną przez niego polityczną grupę działania.

Pan. Trump wraz z Nikki Haley, swoją ambasadorką przy ONZ, walczy z pozostałą główną republikańską opozycją. Ale pani Haley w swoim rodzinnym stanie Karolina Południowa i w Super Wtorek stwierdza, że ​​Mr. Jest w tyle za Trumpem.

Pan. Po tym, jak Trump pokonał panią Haley w prawyborach w New Hampshire – w pierwszym stanie, w którym była najlepiej przygotowana do pokonania go – pani McDaniel, która do tej pory pozostawała neutralna publicznie, powiedziała, że ​​partia opowiada się za panem. Atut.

READ  Trzech oskarżonych w 2018 roku o zabójstwo rapera XXXTentacion