2 marca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

TomTom i Microsoft łączą siły, aby wprowadzić generatywną sztuczną inteligencję do samochodów

TomTom i Microsoft łączą siły, aby wprowadzić generatywną sztuczną inteligencję do samochodów

Firma TomTom właśnie ogłosiła „w pełni zintegrowanego, konwersacyjnego asystenta samochodowego opartego na sztucznej inteligencji”, który w najbliższej przyszłości powinien zacząć pojawiać się na platformach informacyjno-rozrywkowych na deskach rozdzielczych. Firma odważnie twierdzi, że sztuczna inteligencja zapewni „bardziej zaawansowaną interakcję głosową” i umożliwi użytkownikom naturalne mówienie w celu nawigacji, znajdowania przystanków po drodze, kontrolowania systemów pokładowych, otwierania okien i niemal wszystkiego innego znalazles. siebie podczas jazdy.

Firma znana ze swoich platform GPS nawiązała współpracę z Microsoftem w celu opracowania tego asystenta AI. Technologia ta wykorzystuje duże modele językowe OpenAI, a także produkty Microsoft, takie jak Azure Cosmos DB i Azure Cognitive Services. Cosmos DB to wielomodelowa baza danych, a Cognitive Services to zestaw interfejsów programowania aplikacji (API) do użytku w aplikacjach AI, dlatego powinien to być zdolny asystent czerpiący z najnowszych osiągnięć.

TomTom obiecuje, że asystent głosowy zintegruje się z różnymi interfejsami oferowanymi przez głównych producentów samochodów, co oznacza, że ​​producent samochodów zachowa własność swojej marki. Może więc zacząć się pojawiać w samochodach wielu producentów. Firma nie ogłosiła żadnych ostatecznych partnerstw ze znanymi producentami samochodów, ale technologia zostanie zintegrowana z rozwiązaniami TomTom. prywatny cyfrowy kokpit, Otwarta, ujednolicona platforma informacyjno-rozrywkowa w samochodzie.

To nie pierwszy raz, kiedy firma próbuje umieścić certyfikat LLM w samochodzie. W czerwcu ubiegłego roku Mercedes ogłosił trzymiesięczny program pilotażowy, który obejmował prototypy ChatGPT w wybranych samochodach. Narzędzie to skorzystało również z usługi Azure OpenAI firmy Microsoft. TomTom zaprezentuje sztuczną inteligencję na targach CES w styczniu, więc wtedy dowiemy się więcej o tym, jak ona faktycznie działa.

Ten artykuł zawiera linki partnerskie; Jeśli klikniesz ten link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać prowizję.