23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Texas AG zbada Spirit AeroSystems i program Probe Diversity

Texas AG zbada Spirit AeroSystems i program Probe Diversity

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton wszczął śledztwo w sprawie BoeingaLicencjat
Dostawca duszy AeroSystemsSPR
Holdings, Inc., która zbada „powtarzające się problemy z niektórymi częściami samolotów dostarczanymi Boeingowi”.

Oprócz zbadania kwestii produkcyjnych Prokurator Generalny zwrócił się do Spirit AeroSystems o przedstawienie szczegółowych informacji na temat swojej polityki w zakresie różnorodności, równości i włączenia społecznego.

Badanie „kilku niepokojących lub poważnych incydentów” w Spirit AeroSystems

Dochodzenie Prokuratora Generalnego Teksasu śledzi Alaska AirlinesAlek
W styczniu eksplodowała wtyczka w drzwiach. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu próbuje ustalić, co stało się z czterema brakującymi śrubami w Boeingu 737-9 MAX.

Ze wstępnego raportu NTSB wynika, że ​​ktoś usunął te śruby i nie zamontował ich ponownie podczas prac naprawczych wykonywanych przez pracowników Spirit AeroSystems w fabryce Boeinga. Boeing oświadczył, że nie posiada dokumentacji prac związanych z tą naprawą. Przewodnicząca NTSB Jennifer Homendy powiedziała komisji senackiej, że w ramach dochodzenia planowane jest przesłuchanie pracowników, którzy pracowali nad rozwiązaniem problemu, ale nie otrzymali nazwisk od Boeinga.

Dochodzenie prokuratora generalnego Paxtona wykracza poza incydent z liniami lotniczymi Alaska Airlines. Kwestionuje kontrolę jakości w Spirit AeroSystems po tym, jak „oczywiste wady produkcyjne doprowadziły do ​​kilku alarmujących lub poważnych incydentów”.

Ogłaszając śledztwo, prokurator generalny powołuje się na teksańską ustawę o organizacjach biznesowych, która pozwala biuru prokuratora generalnego na prowadzenie dochodzenia w sprawie firmy i żądanie dokumentów „związanych z wadami produkcyjnymi jej produktów”. Spirit AeroSystems ma dwa zakłady w Dallas w Teksasie.

„Potencjalne ryzyko związane z niektórymi modelami samolotów jest głęboko niepokojące i potencjalnie zagraża życiu Teksańczyków” – stwierdził w oświadczeniu prokurator generalny Paxton. „Pociągnę do odpowiedzialności każdą firmę, jeśli nie zachowa ona standardów wymaganych przez prawo, i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zapewnić, że producenci poważnie traktują bezpieczeństwo pasażerów”.

Kwestionowanie różnorodności w Spirit AeroSystems

Prokurator generalny zwraca się do Spirit AeroSystems o udostępnienie dokumentacji dotyczącej jej zobowiązań w zakresie różnorodności, równości i włączenia społecznego („DEI”), ponieważ dochodzenie ma na celu ustalenie, „czy te zobowiązania są niezgodne z prawem lub zagrażają działalności produkcyjnej firmy”.

Chociaż stan Teksas zakazał programów różnorodności, równości i włączenia społecznego w szkołach wyższych i na uniwersytetach, to dochodzenie wymierzone jest w pewną firmę.

W zeszłym roku prokuratorzy generalni w 13 stanach oświadczyli, że mogą realizować programy różnorodności i włączania w firmach. Na liście tej znalazł się prokurator generalny stanu Kansas, gdzie mieści się siedziba Spirit Aerosystems, ale nie znalazł się prokurator generalny stanu Teksas. Ich ostrzeżenie pojawiło się po ostrzeżeniu Sądu Najwyższego rezolucja Programy akcji afirmatywnej na Harvardzie i Uniwersytecie Karoliny Północnej uznano za nielegalne.

Jednak w październiku ubiegłego roku prokurator generalny Kolorado Philip J. Weiser, oficjalny porządek prawny opinia Twierdził, że programy DEI w miejscu pracy są legalne. Prokurator generalny Weiser stwierdził, że inicjatywy DEI podejmowane przez firmy nie wchodzą w zakres orzeczenia Sądu Najwyższego, które ma zastosowanie wyłącznie do przyjęć na uczelnie i uniwersytety, a firmy prywatne nie są finansowane ze środków federalnych.

Skontaktowałem się z biurem prokuratora generalnego Paxtona, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, dlaczego dochodzenie powiązało problemy z jakością zgłaszane przez firmę Spirit z programem DEI firmy.

Oprogramowanie DEI Spirit AeroSystems

Spirit AeroSystems stwierdza na swojej stronie internetowej, że jego DEI „jest zgodny z naszymi wartościami i jest kluczowym czynnikiem umożliwiającym realizację naszej ogólnej strategii biznesowej w celu poprawy wydajności”.

We wniosku o badanie biuro prokuratora generalnego Paxtona zwróciło się do Spirit Aerosystems o przedstawienie „wszelkich dokumentów, na których Spirit opiera się na poparcie swojego twierdzenia, że ​​zróżnicowane miejsce pracy poprawia jakość produktów i/lub” poprawia jakość[s] Wydajność i/lub pomoc [Spirit] . . . Podejmuj lepsze decyzje.

W dochodzeniu pyta się Spirit AeroSystems o pełną dane demograficzne pracowników pod względem rasy, narodowości, orientacji seksualnej i wieku, zanim firma wprowadziła politykę DEI. Zarządzenie wymaga również od Spirit AeroSystems przedstawienia danych demograficznych 2800 pracowników w Wichita i 400 w Oklahomie, których dotknęły zwolnienia w firmie w 2020 r., które firma wprowadziła po spadku popytu na produkcję w czasie pandemii Covid-19.

Wniosek o badanie wymaga również od Spirit AeroSystems dostarczenia „wszystkich protokołów posiedzeń Globalnej Rady ds. Różnorodności i Integracji Spirit”.

Na swojej stronie DEI firma Spirit AeroSystems stwierdza, że ​​jej Rady ds. Globalnej Różnorodności, Równości i Włączenia to wielofunkcyjne grupy składające się z liderów, menedżerów i pracowników zakładów, którzy współpracują w celu stworzenia „wspólnego sposobu myślenia i poczucia przynależności”. Są odpowiedzialni za ocenę potrzeb DEI na miejscu i wdrażanie strategii DEI firmy. Każda rada ma lokalnego „mistrza” wykonawczego w zakresie swoich inicjatyw.

Dochodzenie w sprawie zwolnienia sygnalisty

Wniosek prokuratora o wgląd obejmuje także dokumenty związane ze zwolnieniem sygnalisty Joshuy Deana.

Dean jest byłym audytorem jakości w SpiritAerosystems i głośno wypowiadał się na temat niskich standardów jakości w zakładzie Spirit AeoSystems w Wichita. Zeznawał w A Pozew akcjonariusza Zarzucanie „nadmiernej liczby usterek” w fabryce i twierdzenie, że został zwolniony za kwestionowanie praktyk jakościowych w fabryce.

„Myślę, że wysyłali wiadomość do wszystkich innych” – powiedział Dean Powiedział NPR. „Jeśli będziesz za głośno, uciszymy cię”.

Jak donosi NPR, rzecznik Spirit AeroSystems kwestionuje twierdzenia Deana.

Firma odpowiedziała na moją prośbę o komentarz w sprawie śledztwa Prokuratora Generalnego, mówiąc: „Chociaż nie komentujemy dochodzenia, Spirit jest w pełni skupiony na dostarczaniu wysokiej jakości produktów wszystkim naszym klientom, w tym Boeingowi”.

READ  Buffett's Berkshire ujawnia 4,1 miliarda dolarów udziałów w TSMC