15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sztab wyborczy Gruzji zwolniony, oskarżony o wycinanie wniosków wyborców

Według opublikowanego w poniedziałek raportu okręgowego, działania wyborcze w najbardziej zaludnionym okręgu Gruzji doprowadziły już do zwolnienia dwóch pracowników oskarżonych o odcięcie papierowych wniosków o rejestrację wyborców przez urzędników państwowych.

Według raportu z Bulton County, wstępne informacje sugerują, że pracownicy sprawdzili pakiety wniosków do rozpatrzenia i mogli zniszczyć niektóre formularze. Koledzy zgłosili domniemane działania swojemu przełożonemu w piątek rano i obaj pracownicy zostali tego dnia zwolnieni.

Raport okręgowy mówi, że wnioski wpłynęły w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Hrabstwo Bulton obejmuje większość Atlanty, a wyborcy mają głosować 2 listopada na burmistrza, członków rady miejskiej i innych urzędników miejskich. 4 października to ostatni dzień rejestracji do głosowania w tych wyborach.

Rzeczniczka okręgu Jessica Corbit powiedziała, że ​​nie jest od razu jasne, czy dane 300 rejestrów wyborców zostało utraconych.

„Zazwyczaj przetwarzanie wniosku o rejestrację wyborców wiąże się z wprowadzeniem ich do systemu państwowego, aktualizacją i weryfikacją ich informacji” – powiedział. „To jest sprawa będąca przedmiotem dochodzenia – czy ten proces się skończył?”

Wyborcy w Gruzji nie są rejestrowani przez partie, więc aplikacje nie są powiązane z partią.

Dyrektor ds. Rejestracji i Wyborów Hrabstwa Fulton, Rick Barron, zgłosił zarzuty do Biura Śledczego Sekretarza Stanu.

– Dzwonił sekretarz stanu hrabstwa Fulton. Powiedzieliśmy im o tym i powiedzieliśmy, żeby zapytali – powiedział Corbyt.

Przewodniczący Komisji Hrabstwa Fulton, Rob Pitts, zgłosił sprawę prokuratorowi okręgowemu Fanny Willis na przesłuchanie.

„Wybory są najważniejszą funkcją naszego rządu” – powiedział Pitts w oświadczeniu. „Jesteśmy zobowiązani do przejrzystości i uczciwości”.

Sekretarz stanu Gruzji Brad Rafenberger od dawna krytykował kampanię wyborczą Partii Republikańsko-Demokratycznej, mówiąc, że jego biuro wszczęło dochodzenie i wezwało Departament Sprawiedliwości USA do zbadania wyborów w tym regionie.

„Po 20 latach udokumentowanej porażki w wyborach w hrabstwie Fulton Gruzini są zmęczeni czekaniem, aby zobaczyć, jaka będzie kolejna wstydliwa rewelacja” – powiedział Rafenberger w oświadczeniu. „Wymiar sprawiedliwości musi przez długi czas widzieć, co robi Hrabstwo Fulton i jak ich kierownictwo pozbawia wyborców Fulton ich praw poprzez niekompetencję i nadużycia.

READ  Anne Rice, autorka Wywiadu z wampirem, umiera w wieku 80 Anna Ryż

Hrabstwo Fulton ma historię problemów wyborczych, w tym długich kolejek, niekompetencji w zgłaszaniu wyników wyborów i innych problemów. Wybory prawybory w czerwcu 2020 r. były szczególnie problematyczne, a stanowa komisja wyborcza wydała zarządzenie z okręgiem, które obejmowało wyznaczenie niezależnego obserwatora wyborów powszechnych. W listopadzie dzielnica podjęła szereg kroków, aby wszystko przebiegło sprawnie.

Monitorujący, Carter Jones, który ma doświadczenie w pracy w wyborach w innych częściach świata, obserwował procesy wyborcze w hrabstwie od października do stycznia i zaobserwował złe zachowanie i złą administrację, ale „żadnej uczciwości, oszustwa lub jakichkolwiek dowodów celowego zaniedbanie.”

Stanowa komisja wyborcza stanu Georgia powołała w sierpniu komisję rewizyjną w celu zbadania przebiegu wyborów w hrabstwie Fulton po otrzymaniu wniosków od republikańskich prawodawców reprezentujących hrabstwo. Ustawodawca skorzystał z kontrowersyjnego przepisu państwa Nowa ustawa wyborcza Uruchomić proces, który ostatecznie doprowadzi do przejęcia wyborów samorządowych.

Każdy mieszkaniec hrabstwa Fulton, który spróbuje głosować w nadchodzących wyborach i nie jest zarejestrowany, będzie mógł głosować za pomocą tymczasowego głosowania, a raport hrabstwa mówi, że dochodzenie będzie kontynuowane.