16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Steam Deck uruchamia teraz Windows

Steam Deck uruchamia teraz Windows

Valve wysłało swoją przenośną konsolę do gier o wartości 400 USD Platforma Steam, zanim wszystkie obiecane funkcje były gotowe – ale jedna z największych jest teraz. Możesz teraz zainstalować system Windows 10 na Steam Deck i oczekiwać, że będzie działać, ponieważ Valve właśnie wypuściło najważniejsze sterowniki GPU, Wi-Fi i Bluetooth Będziesz musiał pobrać i zagrać w gry.

Co ważne, musisz wymazać Steam Deck, aby to zrobić, nie ma jeszcze podwójnego uruchamiania, a Valve mówi, że możesz zainstalować tylko Windows 10, ponieważ obecny BIOS Steam Deck najwyraźniej nie obejmuje obsługi oprogramowania układowego TPM (Źle zażądany przez Microsoft dla Windows 11).

Aha, a głośniki i gniazdo słuchawkowe nie będą działać, ponieważ nie ma jeszcze sterowników audio. Dźwięk Bluetooth lub USB-C to obecnie obie opcje.

Możesz znaleźć Valve Okna na pokładzie tutaj – i Instrukcje przywracania pokładu Steam znajdują się tutaj W przypadku porażki lub trafienia jednego z niefortunnych błędów w swojej talii. „Aby uzyskać dostęp do menu startowego, wyłącz zasilanie. Następnie, przytrzymując przycisk zmniejszania głośności, kliknij przycisk zasilania „, pisze Valve.

Powinienem zaznaczyć, że Steam Deck nie jest dotychczas Aktualizacje nie są szybkie i wściekłe, tak samo błędne dzisiaj, jak podczas procesu recenzji: po premierze Valve stworzyło kanały wydania „stabilnego” i „beta”, do których można uzyskać dostęp bezpośrednio z interfejsu pulpitu. Wciąż miałem kilka awarii i gier, które w tajemniczy sposób przestały działać tak, jak kilka dni lub tygodni temu (patrząc na ciebie, Ocaleni wampiry), ale grałem też godzinami elden pierścień A w wyłomie bez problemów.

Niedługo będę korzystał z systemu Windows 10 na mojej jednostce testowej, więc bądźcie czujni!