26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Statek przewożący 1100 Porsche i innych luksusowych samochodów płonie

Statek przewożący 1100 Porsche i innych luksusowych samochodów płonie

Gigantyczny statek towarowy, który miał przewozić tysiące pojazdów, w tym 1100 Porsche, zapalił się i dryfował u wybrzeży Azorów w czwartek po uratowaniu 22 członków załogi.

W środę rano wybuchł pożar w ładowni statku o nazwie Felicity Ace, który 10 lutego opuścił Emden w Niemczech i miał przybyć do portu Davisville na Rhode Island w środę. Według strony internetowej śledzenia statków!. Statek znajdował się około 200 mil od wyspy Terceira na portugalskich Azorach, kiedy portugalskie siły wkroczyły w środę, aby ewakuować załogę.

Żaden ratownik ani członek załogi nie został ranny w operacji „wysoko wykwalifikowanej i wymagającej fizycznie”, która obejmowała helikopter, który przetransportował członków załogi na pobliską portugalską wyspę Faial, Według władz.

Nie było jasne, ile 650 stóp, 60 000 ton Inwentarz statku towarowego zaginął podczas pożaru i jak władze zajmą się poszkodowanym statkiem. Nie można natychmiast skontaktować się z firmą spedycyjną.

Odtwarzacz CD, Strona samochodowa, poinformował, że Volkswagen Group szacuje, że na pokładzie znajdowało się około 4000 samochodów, w tym 189 Bentley. Na e-maile wysłane do Volkswagen Group nie otrzymano natychmiastowej odpowiedzi.

Pożar pojawia się, gdy salony wystawowe w całym kraju próbują zaspokoić popyt konsumentów w związku z problemami w łańcuchu dostaw spowodowanymi częściowo pandemią. Niskie stopy procentowe, wysokie stopy oszczędności i rządowe płatności stymulacyjne napędzały popyt, podczas gdy producenci samochodów mieli trudności z przezwyciężeniem niedoborów chipów komputerowych.

Matt Farah, entuzjasta samochodów i redaktor w zdjęcia paleniaCzekał na niego w 2022 mrożone jagody mineralne Boxster Spyder kosztuje około 123 000 USD i od sierpnia został zmodyfikowany do swoich dokładnych specyfikacji. „Najlepszy samochód sportowy w historii, bez żadnych problemów” on napisał.

stało się Rozczarowujące wieści W środę powiedział: „Właśnie otrzymałem telefon od mojego dealera. Mój samochód płynie teraz bez celu, prawdopodobnie w ogniu, na środku oceanu”.

READ  Wzrost zatrudnienia czarnych Amerykanów jest zagrożony, ponieważ Rezerwa Federalna zaostrza stopy procentowe

W czwartkowym oświadczeniu pan Farah powiedział, że przedstawiciel Porsche potwierdził, że jego samochód był na łodzi i przeprosił za niedogodności.

„To było wczoraj”, powiedział, „i od tego czasu nie słyszałem żadnych aktualizacji”. „Cieszę się, że nikt nie ucierpiał w pożarze i wszyscy mają się dobrze, co jest najważniejsze. Jestem pewien, że cokolwiek się wydarzy w przyszłości, Porsche zrobi to dobrze dla swoich klientów.”

Rzeczniczka Porsche Cars North America powiedziała w oświadczeniu w czwartek wieczorem, że na pokładzie znajdowało się 1100 samochodów firmy, ale los samochodów jest nieznany. Zachęcała klientów zaniepokojonych o swój samochód do skontaktowania się ze swoim dealerem.

„Nasze natychmiastowe myśli są z ulgą, że 22 członków załogi statku handlowego Felicity Ice jest bezpieczna i zdrowa” – napisano w oświadczeniu.