3 maja, 2024

Stany Zjednoczone – Kolumbia 3:0 (3 marca 2024 r.) Analiza meczu

Reprezentacja USA podniosła się po szokującej porażce z Meksykiem w poprzednim meczu o Złoty Puchar CONCACAF, pokonując Kolumbię 3:0 w ćwierćfinale w niedzielny wieczór na stadionie BMO w Los Angeles.

Gole Lindsey Horan, Jenny Nicewonger i Jaydina Shawa w pierwszej połowie dały Stanom Zjednoczonym wygodne prowadzenie do przerwy, które w drugiej połowie powstrzymały Kolumbię, rozpoczynając w środę pojedynek z Kanadą w Złotym Pucharze Kobiet.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

luty To była mocna wypowiedź amerykańskiej drużyny pod wodzą tymczasowego trenera Twili Kilgore, która 26 stycznia rozegrała solidny występ przeciwko ćwierćfinalistce Kolumbii po porażce 2:0 z Meksykiem w ostatnim meczu fazy grupowej. Puchar Świata Kobiet 2023.

„Myślę, że zawsze będziemy mieli przewagę, ale myślę, że kluczem dzisiejszego wieczoru jest zagranie w trzeciej lidze, ponieważ zawsze jest to bardzo fizyczne… Nie chcesz stawiać sędziego w sytuacji, w której może. Te wezwania są blisko celu” – powiedział po meczu. Kilgore powiedział. „To był dla nas dzisiaj ważny czynnik identyfikujący, po części fakt, że graliśmy przodem w defensywie i blokowaliśmy rywali w obszarze, w którym mamy nadzieję zdobyć piłkę”.

Kilgore dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie, czego wyrazem była porażka z Meksykiem – pierwsza porażka USA z sąsiadami z południa od 2010 roku – a Shaw, Corbin Albert i Alex Morgan umieścili się w jedenastce po tym, jak w poniedziałek zostali wykorzystani jako rezerwowi. .

Zmiany sprawdziły się w pierwszych 45 minutach.

Horan otworzył wynik z rzutu karnego po tym, jak Kolumbijczyk Jorlyn Carabali pokonał Morgana w polu karnym, a Nicewonger podwoił prowadzenie dla USA 10 minut później mocnym uderzeniem z luźnej piłki przed bramką.

Zawodniczki z USA świętują po zdobyciu gola przeciwko Kolumbii w ćwierćfinale Złotego Pucharu Kobiet.

„Wiemy, że to będzie wielka, fizyczna bitwa i zawsze od początku widać, jacy będą sędziowie… jakie podejmą wybory na początku i jak to wpłynie na mecz” – powiedział Kilgore. . „Myślałem, że wykonaliśmy dobrą robotę, radząc sobie z fizycznością, dopasowując się do fizyczności i dając z siebie wszystko, ale będąc bardzo skupieni”.

READ  Najpierw w CNN: amerykański wywiad wskazuje na posunięcie Rosji w celu usprawiedliwienia inwazji na Ukrainę

Dziewiętnastoletnia Shaw pokonała obrońcę po dośrodkowaniu Trinity Rodman w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie, zdobywając piątego gola w ośmiu meczach dla USA, co dało Amerykanom prowadzenie 3:0 do przerwy.

Dzięki swojej bramce Shaw dołączył do Shannon Box jako jedyni gracze w historii Stanów Zjednoczonych, którzy strzelili gola w pierwszych trzech startach w reprezentacji. Atak Amerykanów był zauważalnie lepszy w tym meczu, gdy na boisku pojawił się szybki, kreatywny Shaw, który gra w drużynie NWSL z San Diego.

Choć nie było w tym meczu żadnych bramek, Amerykanie nadal dominowali przez całą drugą połowę i z łatwością zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Stany Zjednoczone nie straciły gola dla przeciwnika CONCACAF w poprzednich 33 meczach, zanim Meksyk strzelił dwa gole, ale obrona prowadzona przez bramkarzy Alyssę Neher i Naomi Kirmę doprowadziła Amerykanów do kolejnego czystego konta w meczu z Kolumbią. Nahar zanotowała swój 43. strzał w barwach amerykańskiej drużyny w ciągu dekady, w tym znakomitą obronę w pierwszej połowie po strzale z dystansu nastolatki Realu Madryt, Lindy Caicedo.

„Tak naprawdę nie robimy nic innego [in preparation]” – Kilgore powiedział zapytany, jakie zmiany dokonano po porażce z Meksykiem. Bądź tym samym graczem i wykonuj te same zadania.

„Tak naprawdę chodzi o przegrupowanie się po trudnym momencie i nie tylko określenie, w jaki sposób chcemy się rozwijać i pewne rzeczy, które musimy naprawić, ale także bezpośrednie powiązanie z naszym następnym przeciwnikiem”.

W drugim półfinale Brazylia zmierzy się z Meksykiem, który w poprzednim niedzielnym meczu pokonał Paragwaj 3:2, a obaj zwycięzcy spotkają się w przyszłą niedzielę w finale w San Diego.