19 maja, 2024

Stan Waszyngton zaskakuje Arizonę w McCallie, zdobywając pierwsze miejsce dla Pac-12

Na klimatycznym etapie w McKale Center, gdzie Arizona mogła objąć prowadzenie w wyścigu Pac-12, drużyna Wildcats przekazała pierwsze miejsce drużynie, która zajęła 10. miejsce.

Stan Waszyngton dał Arizonie pierwszą porażkę z McCallie w tym sezonie 77-74, kiedy Caleb Love zdobył 27 punktów, ale po upływie czasu musiał oddać faul z połowy boiska.

Porażka spadła do stanu Arizona 20-6 i 11-4, co dało Wildcats pół meczu za Cougars (21-6, 12-4). Chociaż zespoły mają remis w kolumnie przegranych, dogrywka między nimi będzie należała do WSU, ponieważ Cougars również pokonali Arizonę 13 stycznia w Pullman.

Zespół Cougars, który w sezonie zwyciężył z Wildcats, grał ze spokojem przez cały mecz, który toczył się głównie dwoma posiadaniami.

Przed ostatnią minutą meczu przy stanie 71, obrona Wildcats zmusiła Jaylena Wellsa z WSU do oddania błędnego rzutu za trzy punkty. Po tym, jak Omar Ballou złapał zbiórkę, Love wjechał do środka, aby wykonać rzut karny i faulował.

Love trafił potem jeden na jednego i było 74-71, ale po tym, jak Myles Rice nie trafił za 3 punkty, Wells trafił 3 z lewego rogu, gdy Johnson go sfaulował.

Na 24,6 sekundy przed końcem trójka zremisowała na 74, co skłoniło UA do zarządzenia przerwy na żądanie, po czym Wells trafił z rzutu wolnego i dał WSU prowadzenie 75-74.

Po kolejnym posiadaniu UA Jones oddał strzał od Love na 9,3 sekundy przed końcem, ale piłka wyszła poza boisko, a Arizona ją odzyskała. Następnie Jaden Bradley podał do Keshada Johnsona, który podał do Love, ale Love poślizgnął się, gdy podjechał do kosza i odwrócił piłkę. Następnie WSU wpadło do Wellsa, który został sfaulowany i trafił oba rzuty wolne, dając WSU prowadzenie 77-74.

READ  Kansas vs Miami, Quick Score: Jayhawki pokonują Hurricanes, zmierzają do Final Four jako jedyne najlepsze rozstawienie

Gdy Walia przekroczyła linię bramkową, jeden z kijów wbił się w boisko, a kibice zostali ostrzeżeni, że rzucanie przedmiotami na boisko może skutkować faulem technicznym, co spotkało się z buczeniem.

Po strzałach Wellsa Wildcats mieli 2,4 sekundy na wybicie piłki. Kellan Boswell podał do Love’a wzdłuż linii bocznej, w linii połowy kortu, ale jego strzał z odległości 45 stóp w ostatniej sekundzie chybił celu.

Wells zakończył grę z 27 punktami i prowadził Cougars, którzy trafiali na skuteczność zaledwie 41,9%, ale mieli tylko dziewięć strat i prowadzili tylko jednym. Arizona trafiała na poziomie 44,8%, ale trafiała zaledwie 5 z 18 za trzy punkty i tylko 17 z 27 rzutów wolnych.

Arizona utrzymywała jednopunktowe prowadzenie na 2:39 przed końcem, ale Wells strzelił 5 stóp w końcówce czasu akcji i dał WSU prowadzenie 71-69 na 1:56 przed końcem, po czym Johnson wyrównał na 71 krótkim skoczkiem z lewej strony linii bazowej, na którą pozostało 91 sekund. .

Trailign 34-33 do przerwy Arizona wykorzystała obronę i zdobyła dwa gole Johnsona i po trzech minutach drugiej połowy objęła prowadzenie 43-39.

Ballou najpierw zablokował strzał Isaaca Jonesa, co doprowadziło do podania przez Love do Johnsona, co doprowadziło do remisu na 38. Później Johnson wykonał własny wsad, blokując Jonesa, co doprowadziło do kolejnego alley-oop podanie od Love Which Johnson uderzył, pędząc na prawo od obręczy.

Jednak WSU podjęło serię 10-1 i na dziewięć minut przed końcem objęło prowadzenie 57-51, a po zdobyciu trzech punktów przez Love'a, Wildcats osiągnęli przewagę dwóch punktów, po raz kolejny pokazali swoją opanowanie, gdy UA często topiło innych przeciwników: Kishad Johnson minął obrońcę WSU Mylesa Rice’a, aby zablokować szybkie ustawienie, ale napastnik WSU Kimani Houinsou podchwycił piłkę i uderzył, gdy pęd Johnsona wyrzucił go poza boisko.

READ  Rays przyciągnął najmniejszą posezonową publiczność MLB od 1919 roku, po porażce z Rangersami

Wsad Houinsou dał WSU prowadzenie 60-55, ale napastnik Cougars, Isaac Jones, popełnił swój trzeci i czwarty faul przy posiadaniu piłki jeden po drugim, pierwszy w ataku, drugi w obronie Johnsona, który trafił dwa rzuty wolne, co dało UA przewagę. krótkie prowadzenie 61-60. Później Jaylen Wells z WSU trafił za trzy punkty i dał WSU prowadzenie 67-63, ale kolejny gol Love wyprowadził Wildcats na prowadzenie 68-67 i dotarli do ostatniej przerwy medialnej na 2:39 przed końcem.

W pierwszej połowie Love zdobył 17 punktów, ale do przerwy Arizona prowadziła z WSU 34-33.

Arizona i stan Waszyngton przystąpiły do ​​gry w odległości zaledwie połowy meczu na szczycie wyścigu Pac-12, a mecz szybko odzwierciedlił konkurencyjność obu drużyn, podczas gdy McCallie Center rozświetlił się hałaśliwym, niemal pełnym kibicem, któremu wręczono czerwone kije . Przed meczem.

Zespół Cougars natychmiast nadał ton, obejmując prowadzenie 9:8 na początku pierwszej przerwy dla mediów po tym, jak UA popełnił trzy straty w ciągu pierwszych czterech minut. WSU prowadziło aż siedmioma punktami, 31-24 na 3:54 przed końcem, ale Wildcats zdobyli sześć punktów z rzędu i objęli prowadzenie 31-30 na 2:18 przed końcem.

Następnie Love uderzył z wysokości 25 stóp i na 47 sekund przed końcem dał UA prowadzenie 33-32, podczas gdy kibice McKale Center wstali, machając czerwonymi kijami Glo, które przed meczem umieszczono na każdym miejscu. Andrej Jakimovski z WSU przejął faul Pelle Larssona na 22 sekundy przed końcem, a po dwóch kolejnych rzutach wolnych wyprowadził Cougars na prowadzenie 34-33.

Love miał szansę zapewnić Arizonie prowadzenie przed przerwą, ale jego ostatnia próba za trzy punkty na dwie sekundy przed końcem odbiła się od obręczy.

Love w pierwszej połowie trafił 5 z 11 rzutów z gry, trafił 2 z 7 rzutów za trzy punkty i trafił wszystkie pięć rzutów wolnych. Arizona jako zespół trafiała na poziomie 44,8% z gry, ale trafiała tylko 2 z 10 rzutów za trzy punkty.

READ  LSU Tigers nr 3 pokonali Iowa Hawkeyes w turnieju koszykówki kobiet NCAA

Zespół Cougars, który 13 stycznia w Pullman pokonał Wildcats 73:70, trafił zaledwie 39,4%, ale wyrównał 18 punktów zdobytych przez Wildcats na boisku, przez co ich zmieniająca się obrona była trudna do przebicia dla Arizony.

Arizona odzyskała siły po WSU 21-17, ale w pierwszej połowie popełniła osiem strat i w sumie trafiła zaledwie 5 z 10 rzutów wolnych, przy czym brakowało środkowego Omara Ballou i napastnika Keshada Johnsona.