17 maja, 2024

Sophia Smith prowadzi USWNT obok Wietnamu w otwierającym Mistrzostwa Świata Kobiet.

CNN

Kobieca drużyna narodowa Stanów Zjednoczonych (USWNT) rozpoczęła kampanię Pucharu Świata kobiet od zwycięstwa 3:0 nad Wietnamem.

Bramka nowej supergwiazdy amerykańskiej piłki nożnej, Sophii Smith, i późny gol Lindsay Horan wystarczyły, by zapewnić aktualnym mistrzom wymarzony start w historycznej kampanii Pucharu Świata.

USWNT ściga trzeci z rzędu Puchar Świata i nie mógł wymarzyć sobie lepszego startu, dominując od samego początku, zanim Smith otworzył wynik 14 minut po swoim debiucie w Pucharze Świata.

Horan trafił Alexa Morgana przez wietnamski pomocnik, zanim genialny strzał Morgana pokonał Smitha, a strzał lewą nogą 22-latka z łatwością trafił do siatki.

Pośród wczesnej dominacji amerykańskiej słabszy był przez chwilę wyeksponowany.

Po weryfikacji VAR USWNT otrzymał rzut karny po faulu na Trinity Rodman. Morgan awansował, ale bramkarz Wietnamu Kim Thanh wykonał znakomitą obronę, odpierając napastnika Trần Thị Trần Thị, wywołując radosne świętowanie po stronie wietnamskiej.

W przerwie w pierwszej połowie Smith ponownie strzelił gola, podwajając przewagę USWNT. Napastnik Portland Thorns wcisnął piłkę do siatki – choć z dużo gorszym wysiłkiem niż jego otwierający.

Gdy szanse pojawiały się i znikały dla USWNT, Smith potrzebował więcej pracy, aby zwiększyć przewagę. Dostał piłkę nad obronę Wietnamu i wyrównał podanie do Horana, który wbił piłkę do otwartej siatki.

Lindsay Horan zdobyła 3:0 dzięki asyście Smitha.

„To naprawdę ekscytujące. Każda minuta tej gry była zabawna, a publiczność była niesamowita i myślę, że to dobre miejsce na rozpoczęcie tego turnieju, ale wiem, że musimy zdobyć więcej” – powiedział dziennikarzom Smith.

„Będziemy świętować to przez sekundę, ale skupmy się na następnym meczu” – podsumował zawodnik meczu.

Dla głównego trenera Vladko Antonovski USWNT zagrał lepiej niż linia punktowa.

– Nie powiedziałbym, że spodziewałem się więcej bramek, ale biorąc pod uwagę sposób, w jaki graliśmy i szanse, które stworzyliśmy, zdecydowanie chciałem zobaczyć więcej bramek i pomyślałem, że zasługujemy na zdobycie większej liczby bramek – powiedział.

READ  Akcje azjatyckie rosną, gdy rozwój technologii równoważy wahania Fed; Chiny liderem według Investing.com