24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony Music kupuje nagraną muzykę pop Dylana

Sony Music nabyło wszystkie poprzednie albumy Boba Dylana i całą jego listę nagrań, w tym „prawa do wielu przyszłych wydawnictw”.

Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione. Billboard szacuje, że prawa do nagrań Dylana są warte około 200 milionów dolarów, w oparciu o szacunkowe 16 milionów dolarów światowego rocznego przychodu.

Kiedy Dylan sprzedał swoje prawa do pisania piosenek – zostanie oddzielona od nagrań aż do Universal Music pod koniec 2020 roku, a wartość transakcji szacuje się na ponad 300 milionów dolarów.

W przypadku Dylana korpus kompozytorski był nieoceniony, ponieważ przez lata powstały tysiące coverów jego piosenek – od Petera, Paula i Mary w latach 60. po Adele, która nagrała „Make You Feel My Love” Dylana. W swoim pierwszym albumie.

Historia Dylana z należącą do Sony wytwórnią Columbia Records sięga ponad 60 lat. Podpisał wytwórnię w 1961 roku ze słynnym utalentowanym skautem Johnem Hammondem, a rok później Columbia wydała pierwszy album Dylana, zatytułowany przez siebie, zawierający tradycyjne pieśni ludowe oraz „Dokin 'New York”, „Dokin’ New York” i „Woody”. dla Woody’ego”, jego bohatera Woody’ego. Hołd dla Kudri.

„Columbia Records i Rob Stinger byli ze mną przez wiele, wiele lat i wiele nagrań i nic poza dobrym”, powiedział Dylan w oświadczeniu. Stringer jest dyrektorem generalnym Sony Music i byłym prezydentem Kolumbii.

„Cieszę się, że wszystkie moje płyty są na swoim miejscu” – dodał Dylan.

80-letni Dylan sprzedał firmie Sony prawa do własnych płyt-matek, którymi od dawna zarządzał. Według Sony transakcja została zamknięta w lipcu i jest jedną z najrzadszych dużych transakcji gotówkowych w branży muzycznej, która pozwala uniknąć przecieków przez sześć miesięcy.

Niniejsza umowa jest częścią transakcji dotyczącej listy artystów, która obejmuje: Sony kupiło nagraną muzykę Bruce’a Springsteena za 550 milionów dolarów Inne ważne kontrakty i listy autorów piosenek do prac Paula Simona, Stevie Knicks, Tiny Turner, Neila Younga, Shakiry i innych.

READ  Orbita księżycowa Artemidy I została przełożona na sobotę

Prawa autorskie do nagrań i pisania piosenek – tekstów i melodii, które są podstawą do nagrania każdej piosenki – są odrębne i obie są preferowane przez inwestorów w ostatnich latach, gdy fortuny branży muzyki strumieniowej gwałtownie wzrosły.