24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Słonie zabijają hiszpańskiego turystę w Republice Południowej Afryki podczas robienia zdjęcia

Słonie zabijają hiszpańskiego turystę w Republice Południowej Afryki podczas robienia zdjęcia

Christian Heinrich/imageBROKER/Shutterstock/file

Rezerwat Pilanesberg Game Reserve to czwarty co do wielkości park w Republice Południowej Afryki i popularny cel turystyczny.CNN

Lokalna policja podała, że ​​hiszpański turysta został zmiażdżony przez stado słoni w Parku Narodowym Pilanesberg w Republice Południowej Afryki po tym, jak wysiadł z samochodu, aby zrobić zbliżenie zwierzętom w procesie hodowlanym.

Bezimienny Europejczyk, opisany przez policję jako 43-letni mężczyzna, odwiedził w niedzielę prywatnym pojazdem rezerwat zwierząt łownych w północno-zachodniej prowincji Republiki Południowej Afryki, powiedziała rzeczniczka policji prowincji Sabata Mokgwaponi. W oświadczeniu przesłanym w środę CNN Mokgwabuni dodał, że towarzyszyła mu narzeczona i dwie inne kobiety.

Hiszpańska gazeta La Vanguardia Turysta został zidentyfikowany jako Carlos Lunao którym mówiono, że pochodzi z Saragossy.

Rezerwat Pilanesberg Game Reserve to czwarty co do wielkości park w Republice Południowej Afryki i popularny cel turystyczny. Jest także domem dla ponad 7 000 zwierząt. Według Do swojej strony internetowej.

Policja podała, że ​​kiedy mężczyzna i jego pasażerowie błąkali się po parku, „zauważyli trzy słonie i trzy młode”, dodała, że ​​„mężczyzna zatrzymał samochód, wysiadł i podszedł, aby zrobić zdjęcia”, zanim stado zaatakowało i zabił go.

Władze prowincji ds. turystyki oświadczyły w oświadczeniu, że Hiszpan „nie posłuchał ostrzeżeń” swoich „współpasażerów oraz pasażerów dwóch innych samochodów, którzy byli na miejscu wypadku”, zanim zbliżył się do słoni, „które żerowały w pewnej odległości od droga.”

„Dorosła krowa-słoń zaatakowała mężczyznę, który następnie uciekł… (ale) niestety nie była w stanie uciec ani uniknąć słonia, do którego dołączyło teraz całe stado, więc został schwytany i zadeptany na śmierć” – czytamy w oświadczeniu komisji .

Dodała, że ​​po tym słonie opuściły miejsce i nikogo nie zaatakowały.

Z zeznań świadków, którzy obserwowali całe zdarzenie, wynika, że ​​zaatakowana słonica mogła zrobić to, aby chronić stado i jego potomstwo.

READ  Indie wstrzymują wysiłki WHO mające na celu ogłoszenie światowej liczby zgonów z powodu Covid

Jak podaje hiszpańska gazeta, obecnie trwają przygotowania do transportu ciała turysty do jego kraju. PowiedziałCytując urzędników.

Ataki słoni nie są w Republice Południowej Afryki rzadkością.

W 2019 roku aresztowano podejrzanego kłusownika Został zaatakowany i zabity przez słoniaWładze podały wówczas, że jego ciało zostało zjedzone przez lwy w Parku Narodowym Krugera w północno-wschodniej części kraju.

W tym samym roku w podobny sposób zamordowano ochroniarza Słoń zmiażdżył go na śmierć W kopalni w prowincji Limpopo.

Inne części Republiki Południowej Afryki były świadkami podobnych tragedii. Trzy miesiące temu zmarła starsza Amerykanka Został zabity, został zabity Po tym, jak słoń zaatakował samochód przewożący turystów w największym parku narodowym Zambii.

Rada Turystyki Północno-Zachodniej Anglii wyraziła „zasmucenie” incydentem w Pilanesberg Park i nalegała, aby turyści „przestrzegali odległości między pojazdami i zwierzętami oraz… schodzili na ląd wyłącznie w wyznaczonych miejscach”.