20 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skamieniałość znaleziona przez nastolatka na plaży ujawnia ogromnego gada morskiego

Skamieniałość znaleziona przez nastolatka na plaży ujawnia ogromnego gada morskiego

Nota wydawcy: Wersja tej historii pojawiła się w biuletynie naukowym CNN Wonder Theory. Aby otrzymać wiadomość na swoją skrzynkę odbiorczą, Zarejestruj się bezpłatnie tutaj.CNN

Gdy zbliża się Dzień Ziemi, a w Waszych skrzynkach odbiorczych biuletyn Wonder Theory świętuje trzy lata, z nadzieją patrzę w przyszłość.

Wszyscy od czegoś zaczynamy. Zachęta i dążenie do wiedzy pomagają nam się rozwijać. Kiedy Jane Goodall była małą dziewczynką, jej matka Wzbudzaj miłość słynnego prymatologa do świata żywych.

Obecnie 90-letnia Goodall jest równie rozpoznawalna dzięki programowi Roots & Shoots, który umożliwia młodym ludziom wprowadzanie zmian w swoich społecznościach na całym świecie.

Nawet gdy świat zmienia się w odpowiedzi na kryzys klimatyczny, Goodall pozostaje optymistą, że ludzkość może ocalić planetę.

„Nie zapominaj, że jako jednostka każdego dnia masz wpływ na środowisko” – Goodall powiedziała niedawno CNN. „To od Ciebie zależy, jaki rodzaj wpływu będziesz wywierał”.

Dziekan Lomax

Doktor Dean Lomax (od lewej) Robbie Reynolds, Justin Reynolds i Paul De La Salle przedstawiają odkrycie skamieniałości w 2020 roku.

W maju 2020 roku 11-letnia Ruby Reynolds i jej ojciec Justin szukali skamieniałości na plaży Somerset na angielskim wybrzeżu, kiedy odkryli coś niezwykłego.

Teraz, ponownie złożone z pomocą ekspertów, skamieniałości Ruby odsłoniły szczękę gigantycznego ichtiozaura, który przemierzał morza 202 miliony lat temu. Jeśli chodzi o sam rozmiar,… Gad morski prawdopodobnie rywalizuje z płetwalem błękitnymobecnie największe żyjące zwierzę.

„Odkrycie części tego gigantycznego ichtiozaura było czymś niesamowitym. Jestem bardzo dumna, że ​​odegrałam rolę w takim odkryciu naukowym” – powiedziała.

Tymczasem w Indiach paleontolodzy z Indyjskiego Instytutu Technologii w Roorkee odkryli dowody na istnienie różnych ogromnych gadów: Prehistoryczny wąż był dłuższy niż autobus szkolny.

Archeolodzy rozwiązali zagadkę dramatycznego upadku dynastii Majów po znalezieniu spalonych pozostałości wewnątrz starożytnej piramidy Majów w Gwatemali.

READ  SpaceX Falcon Heavy wystrzeliwuje z KSC należący do NASA łazik Psyche

Zespół badawczy odkrył spalone kości czterech dorosłych osób, a także… Luksusowe dekoracje i brońw pomieszczeniu pod świątynią, co doprowadziło ich do przekonania, że ​​ludzie wywodzili się z rodu królewskiego.

Zespół stwierdził, że prawdopodobnie w okresie przemian politycznych i społecznych Majów wyłonił się nowy typ przywódcy, a kości spalono na znak celowej profanacji.

Osobno na stanowisku archeologicznym w południowo-zachodniej Francji odnaleziono dwa szkielety sprzed 5500 lat, należące do kobiet, które prawdopodobnie zostały pochowane żywcem w ramach rytualnej ofiary. Stosowanie tortur w stylu włoskiej mafii.

Europejska Agencja Kosmiczna

Ilustracja artysty przedstawiająca koncentryczne, tęczowe zjawisko zwane efektem chwały wykryte w atmosferze egzoplanety WASP-76b.

Po raz pierwszy astronomowie odkryli tęczowy efekt zwany chwałą na planecie poza naszym Układem Słonecznym.

Zauważyli to naukowcy korzystający z Kosmicznego Teleskopu Cheopsa Nieoczekiwany blask wewnątrz atmosfery Na WASP-76b. Ilustracja artysty przedstawia to zjawisko, które pojawia się w postaci kolorowych, koncentrycznych pierścieni światła i zostało zaobserwowane jedynie na Ziemi i Wenus.

Ta niezwykle gorąca egzoplaneta, znajdująca się 637 lat świetlnych od nas, jest również interesująca, ponieważ jej jedna strona jest zawsze zwrócona w stronę gwiazdy podobnej do Słońca, powodując deszcz stopionego żelaza z jej chmur.

W innym badaniu naukowcy odkryli, że przyczyną tej historii było starożytne, katastrofalne zderzenie z inną planetą Jasne, białe serce błyszczy na powierzchni Plutona.

Niezwykła oscylacja gwiazdy doprowadziła astronomów do czegoś, co nazwali kosmicznym „śpiącym olbrzymem” w Drodze Mlecznej.

Teleskop kosmiczny Gaia już to zrobił Odkrycie największej znanej czarnej dziury gwiazdowejAlbo czarna dziura powstała w wyniku zapadnięcia się gigantycznej gwiazdy w naszej galaktyce.

Planeta ta nazywa się Gaia BH3 i jest ciężkim ciałem niebieskim o masie około 33 razy większej od masy naszego Słońca, oddalonym od nas o zaledwie 1926 lat świetlnych.

READ  Zdolność autonomicznej jazdy NASA Perseverance Rover zostaje wystawiona na próbę w pośpiechu do delty Marsa

Nigela Wrena

Na kwiecie jabłoni pojawia się pospolity orientalny trzmiel królowy.

Kiedy naukowcy przypadkowo zanurzyli w wodzie pewien gatunek zimującego trzmiela, dokonali niezwykłego odkrycia: królowa trzmiela wschodniego może… Przetrwaj pod wodą do tygodnia.

Królowe, które hibernują tylko w zimnych porach roku, po śmierci samców pszczół i robotnic, mogą wejść w stan zawieszenia wzrostu zwany diapauzą, który pomaga im przetrwać.

Tymczasem spodziewane jest pojawienie się miliardów cykad tej wiosny po ponad dziesięciu latach spędzonych pod ziemią. Naukowcy spodziewają się, że niektórymi z tych owadów zmanipulują grzyby zombie.

Patogen Zamienia cykady w „solę śmierci” Jak opisał dr Matt Casson, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Zachodniej Wirginii.

Przyjrzyj się bliżej tym niesamowitym historiom:

– Cięcia budżetowe zagrażają programowi odzyskiwania rzadkich próbek z Marsa zebranych przez łazik Perseverance. Teraz, NASA poszukuje kreatywnych podejść Aby sprowadzić ich z powrotem na Ziemię.

— Wykopaliska w Australii Południowej odkryły trzy nowe gatunki gigantycznych kangurów, które żyły miliony lat temu, a jeden z nich miał wkrótce… Dwa razy większy od największych istniejących obecnie kangurów.

– NASA spodziewała się, że odpady wyrzucone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spalą się w atmosferze ziemskiej, jednak kawałek kosmicznych śmieci przetrwał proces ognistego powrotu i Wjechał w dom w Neapolu na Florydzie.

– Wielbłądy wędrowały po terenach dzisiejszej Kanady, ale 17 000 lat temu przekroczyły most Bering Land Bridge. Są w pełni przystosowane do życia na pustyni -A ludzie mogą uczyć się na podstawie swojej transformacji.

Podoba Ci się to, co przeczytałem? Och, ale jest tego więcej. Rejestracja tutaj Aby otrzymać w swojej skrzynce odbiorczej kolejny numer Wonder Theory, dostarczony przez autorów CNN Space and Science Ashley Strickland I Katie Hunt. Zadziwiają ich planety poza naszym Układem Słonecznym i odkryciami ze starożytnego świata.