9 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SEC nałożyła na Ernst & Young 100 milionów dolarów grzywny za pracowników, którzy oszukują na egzaminach z etyki CPA

SEC nałożyła na Ernst & Young 100 milionów dolarów grzywny za pracowników, którzy oszukują na egzaminach z etyki CPA

Ernst & Young, gigant księgowy, zapłaci 100 milionów dolarów, aby uregulować opłaty w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, której setki pracowników oszukiwało elementy etyczne egzaminu CPA i kursów kształcenia ustawicznego, a także za ukrywanie informacji o wykroczeniach organom regulacyjnym.

„To po prostu haniebne, że profesjonaliści odpowiedzialni za kontrolowanie oszustw dokonywanych przez klientów pod każdym względem oszukują testy etyczne” – powiedział w komunikacie prasowym Gurbert Grewal, główny funkcjonariusz SEC. „Szokujące jest również to, że firma Ernst & Young utrudniała nam dochodzenie w sprawie tego niewłaściwego postępowania”.

Nakaz SEC stwierdza, że ​​w latach 2017-2019 49 specjalistów audytorskich w firmie złożyło lub otrzymało klucze odpowiedzi do egzaminów z etyki CPA, a setki innych zostało oszukanych na kursach ustawicznego kształcenia zawodowego wymaganych przez państwowe rady księgowe w celu utrzymania ich licencji.

100 milionów dolarów grzywny to dwa razy więcej nałożone na konkurenta KPMG W 2019 r. za podobne naruszenia surowość kary nałożonej na Ernst & Young wynika częściowo z utrudniania dochodzenia organu regulacyjnego, jak twierdzą wyżsi urzędnicy z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Ernst & Young przyznał, że podczas dochodzenia SEC firma wprowadziła regulatora w błąd, odmawiając udostępnienia informacji o potencjalnym oszustwie egzaminu CPA.

EY przyznaje również, że nie poprawił swojego zgłoszenia nawet po wszczęciu wewnętrznego dochodzenia w sprawie oszustw w zakresie etyki CPA i innych egzaminach oraz potwierdzeniu oszustwa, a nawet po tym, jak starsi prawnicy omówili tę sprawę z członkami kierownictwa wyższego szczebla firmy, SEC powiedział w komunikacie prasowym.

Oprócz kary pieniężnej nakaz SEC wymaga, aby firma wyznaczyła niezależnych niezależnych doradców, którzy dokonają przeglądu jej polityk i procedur dotyczących etyki i uczciwości oraz nie wykryją nieprawidłowości podczas dochodzenia regulacyjnego.

Kary są nakładane, gdy główne globalne firmy księgowe ponownie przeanalizują swoje modele biznesowe, z konkurentem zarówno Ernst & Young, jak i Deloitte, Podobno myśleć Przekształć swoją działalność konsultingową w oddzielne podmioty.

READ  Ceny gazu w końcu spadają, ale jak daleko?

The Wall Street Journal poinformował w marcu, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd bada branżę, aby zrozumieć, w jaki sposób konglomeraty z oddziałami księgowymi i doradczymi zarządzają konfliktami interesów między tymi branżami.