16 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung zapowiedział procesor graficzny Exynos 2200 AMD „Xclipse”

Samsung zapowiedział procesor graficzny Exynos 2200 AMD „Xclipse”
Zbliżenie / Exynos 2200. Jest procesor graficzny AMD.

Samsung

Dziwna historia Exynos 2200 trwa. Flagowy chip Samsunga LSI miał zostać ogłoszony tydzień temu na szeroko nagłośnionym wydarzeniu, ale ten dzień nadszedł. Bez uprzedzenia. Samsung wykonał bezprecedensowy ruch, który nie zorganizował własnej premiery, co wywołało złożony rozwój chipów i zakulisowe plotki w Samsungu.

Dzień po premierze chipa Samsung powiedział: „Planujemy wypuścić nowy procesor aplikacji w momencie premiery nowego smartfona Samsunga”, co większość widzów uważała za premierę Galaxy S22 w lutym. Okazuje się, że to nie jest odpowiedni moment na wydanie, a chip został ogłoszony wczoraj wieczorem jako niespodzianka.

Teraz Exynos 2200 Wreszcie oficjalne. Tytułową funkcją jest nowy procesor graficzny „Samsung Xclipse 920”, opracowany wspólnie z AMD. Podobnie jak desktopowe procesory graficzne AMD Radeon, procesor graficzny wykorzystuje architekturę AMD RTNA 2, a Samsung twierdzi, że „przyniesie akcelerację sprzętową”. Śledzenie promieniowania„Dla urządzeń mobilnych.

David Wang, starszy wiceprezes AMD Radeon, powiedział: „GPU Xclipse firmy Samsung to pierwszy produkt z wielu planowanych kart graficznych AMD RDNA na układach Exynos SoC”. Wcześniejsze doniesienia dotyczyły nie tylko smartfonów Samsunga, ale ostatecznie Apple chciał zintegrować razem chip laptopa M1-Fighting ARM.

Procesor jest tym, czego oczekujesz od układu 2022 ARM. Chip Qualcomm 2022, podobny do Snapdragon 8 General 1, 4 nm SoC, zawiera procesor Cortex X2 zapewniający wydajność jednowątkową, trzy rdzenie Cortex A710 i cztery rdzenie Cortex A510 o niskim poborze mocy. To wszystko są nowe rdzenie ARM v9. Zarówno X2, jak i mniejsze rdzenie są tylko 64-bitowe.

Chociaż Exynos 2200 został ostatecznie ogłoszony, ogłoszenie Samsunga nie wzbudziło żadnych pytań dotyczących złożonej aktualizacji Exynos 2200. Komunikat prasowy i Witryna produktu Wiele szczegółów, które są powszechnie wyrażane w tym momencie, również nie występuje. Na przykład Samsung nie składa żadnych oświadczeń dotyczących wydajności procesora lub karty graficznej Exynos 2200. Jeśli przeczytał Exynos 2100 W informacjach prasowych z tego okresu zeszłego roku można znaleźć twierdzenia, takie jak o 30 procent lepsza wydajność wielordzeniowego procesora i 40 procent szybsza grafika.

READ  Pożary na Maui: Co najmniej 6 osób zginęło, gdy pożary pustoszą części wyspy Hawaje, poinformował urzędnik

W tym roku Samsung tak naprawdę nie gwarantował, że jego nowy układ będzie szybszy od starego. Nie oznacza to, że tak nie będzie, ale jeśli plotki są prawdziwe, a Samsung nadal ma problemy z termicznymi, jest za wcześnie, aby zagwarantować konkretne roszczenia dotyczące wydajności. Podobnie, witryna produktu Exynos 2200 nie zawiera żadnych częstotliwości dla procesora lub karty graficznej, podczas gdy witryna Exynos 2100 tak.

Flagowy zestaw Exynos firmy Samsung nosi teraz nazwę Galaxy S, więc przyjrzymy się Exynosowi 2200 na Galaxy S22. Linia Galaxy jest powszechnie używana Dwa różne SoCChipy Qualcomm w USA, Chinach i innych regionach oraz Exynos w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Korei. Jeśli Exynos 2200 ma naprawdę kłopoty, możemy zobaczyć, jak ta generacja przesuwa Samsunga S22 w kierunku Qualcomm, ale będziemy musieli poczekać na ogłoszenie telefoniczne, aby sprawdzić, czy tak się stanie.