18 maja, 2024

Russo: Nawet po powrocie Kirilla Kaprizova utrata Joela Ericssona byłaby katastrofą

Pittsburgh – W pełni świadomi, że będą musieli stawić czoła zdesperowanemu przeciwnikowi, który po raz pierwszy od 2006 roku nie zagra w play-offach, porażka 4: 1 z Pittsburgh Penguins w pierwszej tercji jest wystarczająco niepokojąca.

Ale to nic w porównaniu z ryzykiem, jakie grozi kontuzja Joela Ericssona-Eka w kwalifikacjach.

Erickson Ek, który był pierwszy nad tablicami w każdej ważnej sytuacji i najlepsza pozycja Wilda z długim strzałem, chwilę od jednorazowego trafienia Evgeni Malkina, zanim Penguins strzelili zwycięskiego gola w czwartek w grze o władzę w drugiej rundzie. Po bramce Ricarda Raquela, Ericsson Eke zaciągnął lewą nogę na ławkę iw dół tunelu na dobre.

Powtórki pokazują, jak Erickson Eik uderza w krążek nad lewą łyżwą i pod nagolennikiem. Jest to oczywiście okropne, niechronione miejsce dla gracza do zablokowania strzału, więc miejmy nadzieję, że to tylko siniak, a nie złamana kość. Jeśli Ericsson Ik przegra lub będzie musiał znacznie utrudnić grę, nadejdzie to w złym momencie dla franczyzy, która weszła w swój ostatni post-sezon mocno uderzając, zanim rozczarowująco przegrała z The Blues.

Szczerze mówiąc, Wild Wild odnieśli szereg kontuzji podczas wielu wyjść z pierwszej rundy. Pamiętaj tylko, że Zach Parise i Thomas Vanek przegrali serię w Dallas, Ryan Suter z Winnipeg i Jared Spurgeon grają przeciwko Jets z powodu częściowo naderwanego ścięgna podkolanowego. Heck, Eriksson Ek grał ze skręconą MCL w serii Vegas.

„Trudno go zastąpić” – powiedział Marcus Johansson, który strzelił jedynego gola Wilda w trzeciej tercji pięć na trzy, o koledze z drużyny Ericssonie Eke, który strzelił 23 gole i zdobył 61 punktów w 77. Gry. „To nigdy nie jest zabawne. Tak… to trudne.”

Jeśli cytat brzmi dla ciebie źle, cytat Johanssona był jeszcze gorszy.

Kto wie, czy na pewno wiedział o diagnozie, ale trener Dean Evason nie miał aktualnych informacji na temat ciężkości kontuzji Erikssona Eka ani tej, której doznał Oskar Sundqvist minutę wcześniej. Opuścił mecz z kontuzją dolnej części ciała po wielokrotnym sprawdzaniu przez Chrisa Letanga.

Obaj zawodnicy zostaną poddani ocenie w piątek podczas TRIA.

„Oczywiście każdy jest ważny o tej porze roku, ale każdy wie, co wnosi Ericsson IC” — powiedział Evason zapytany konkretnie o wartość Ericsson IC. „On robi dla nas wszystko”.

READ  Darren Baker świętuje wygranie Dusty's World Series

Dobra wiadomość jest taka, że ​​posiłki są na horyzoncie.

Tak długo, jak jego ciało będzie w stanie wytrzymać wezwanie, które otrzymał w czwartek rano i zrobił to ponownie podczas opcjonalnego treningu w piątek, Gustav Nyquist, pozyskany w lutym z Columbus, ma zadebiutować w sobotę wieczorem przeciwko St. Louis. Będzie to jego pierwszy mecz od kontuzji barku, której doznał 25 stycznia.

Ale jeszcze lepsze wieści?

Podczas gdy Evason zasugerował, że Kirill Kaprizov rozegra jeden lub dwa mecze w przyszłym tygodniu (jeden z dwóch meczów jeden po drugim z Chicago lub Winnipeg iz Nashville), Kaprizov spotkał się ze sztabem szkoleniowym w czwartek rano i błagał o powrót w sobotę wieczorem.

Jeśli lekarze dadzą pełną szansę, z pewnością zobaczymy jego niespodziewany powrót, biorąc pod uwagę kontuzje Ericssona Eka i Sundqvista.

Bardziej interesujące jest to, jak Wild radzi sobie z kontuzją Erikssona Eka, jeśli spudłuje tak długo.

Powrót Kabrizova wyeliminuje Sama Steele’a z szeregu. Jeśli kontuzja Ericssona Ike’a jest krótkotrwała, Wild może przenieść Steele’a na drugą pozycję. Jeśli minęło dużo czasu, nadszedł czas, aby zadzwonić do Marco Rossiego z AHL Iowa.

Co więcej mógł zrobić w Iowa, zanim ponownie dostał szansę w Minnesocie po rozczarowującym początku sezonu (1 asysta w 16 meczach) po tym, jak prowadził NHL pod względem punktów przedsezonowych? Odkąd został zdegradowany w listopadzie, Rossi strzelił 16 bramek na 127 strzałów i 49 punktów w 49 meczach, aw ostatnich 31 meczach zdobył 33 punkty.

Powiedział bramkarz Marc-Andre Fleury, który musiał uratować Wilde’a podczas 18 obron w pierwszej połowie i próbował podnieść go na duchu skandując „Fleury!” W trzecim okresie przez miłośników pióra, którzy zawsze go uwielbiali. „Ale miejmy nadzieję, że uda nam się odzyskać niektórych graczy wcześniej niż później.

„Tęsknimy za Cyrylem. To zdecydowanie jeden z najlepszych graczy w lidze. Czuję, że wszyscy przyspieszyli i pchnęli trochę więcej, aby wypełnić lukę, lukę, kiedy go nie było. Musimy jednak zachować tę samą mentalność”.

Jednym z graczy, który szczególnie powitałby Kaprizova z powrotem, jest Mats Zuccarello, który strzelił dwa gole i zanotował sześć asyst w 13 meczach bez partnera z piersi, a ostatnio naprawdę miał problemy.

READ  Michael Massey usunięty ze stanowiska dyrektora wyścigu F1 po dochodzeniu w Abu Zabi

„Mamy dobrą chemię i uwielbiamy grać ze sobą, zwłaszcza na treningach, a samo oglądanie go każdego dnia jest wspaniałe” – powiedział Zuccarello. „Oczywiście nie ma tajemnicy, że wiemy trochę o tym, gdzie się znajdujemy na lodzie. Myślę więc, że wszyscy jesteśmy tym bardzo podekscytowani”.

Zuccarello przyznał, że ostatnio stracił pewność siebie.

„Czasami przechodzisz przez rozciąganie z mniejszą pewnością siebie, a nawet gdy masz 35 lat, nadal możesz je wykonywać” – powiedział. „Myślę, że to jeden z tych odcinków… Mam nadzieję, że wróci do czasu playoffów i możemy wygrać serię”.

Aby tak się stało, Wild muszą wrócić do gry w taki sam sposób, jak podczas ostatniego występu 16-1-4 w lidze. Są teraz bez zwycięstwa w trzech (0-2-1) po raz pierwszy od pierwszych trzech meczów poza tygodniem pożegnalnym / przerwą All-Star.

W swoim pierwszym meczu od czasu, gdy po raz 10. w ciągu 11 lat awansowali do play-offów, szokiem było zobaczyć, jak wyglądali, jakby nie pasowali na ten sam lód, co Penguins w pierwszej tercji. To nie były juggernautowe długopisy z wczoraj. Wyszli z bańki play-off na Wschodzie i byli w sytuacji 1 wygrana / 1 przegrana przez dziewięć meczów i przegrali osiem z poprzednich 12.

Dlatego pomimo lepszej gry w drugiej i trzeciej tercji, gracze Wilda zaraz po meczu trzasnęli drzwiami do szatni gości w PPG Paints Arena. Dla zespołu, który gra w Pittsburghu tylko raz w sezonie w sezonach, na które nie ma wpływu COVID-19, to niesamowite, jak często Wild organizują tutaj spotkania tylko dla graczy.

wiadomość?

Przestań być zadowolony.

„Oczywiście awans do play-offów to dobre osiągnięcie, ale jako zespół chcesz być w play-offach” – powiedział Fleury. „Chcemy grać we właściwy sposób. Nie wystarczy aktywować przełącznika, gdy zaczynają się play-offy.”

Johansson dodał: „Musimy być lepsi na starcie. Czuję, że byli bardziej zdesperowani niż my, a wyszli gorętsi i wydaje się, że chcą tego bardziej. Nie możemy się doczekać, aby zejść na dół i zacząć gonić. być lepsi od samego początku. Nie mamy na co czekać. Musimy iść dalej.” Budowanie naszej gry, granie w sposób, w jaki musimy grać i przygotowywanie się do baraży.

READ  Acuna zmierzył się z Braves dwoma homerami w siódmej rundzie zwycięstwa

„Jak powiedziałem, nie ma sensu po prostu siedzieć i czekać na to. Więc wróć do naszej gry i buduj na tej wielkiej grze, którą mamy, oraz na pewności siebie i wejdź do playoffów z odpowiednią mentalnością.”

Oczywiście kontuzje Ericssona Ecke i Sundqvista skomplikują sprawę.

Przypadkowo okazało się, że Evason Telegraphed wcześniej w czwartek, że Wild zacznie odpoczywać graczy przed ostatnim zestawem meczów, zwłaszcza jeśli wygrana w dywizji zaczyna wyglądać jak mrzonka.

„Chcemy… być z przodu, kiedy dojdziesz (do playoffów), ale uważamy, że ważne jest, aby być zdrowym” – powiedział Evason. „W ciągu ostatnich kilku lat kilka razy zawiedliśmy z niektórymi ludźmi”.

Ericsson IC jest niezastąpiony. Zobaczymy, czy jego kontuzja spowoduje, że Wild zacznie wypierać innych dużych graczy, takich jak Spurgeon, Jonas Brodin, a nawet Matt Boldy w niektórych z tych czterech ostatnich meczów.

Słowami mądrego pisarza hokejowego, zapnij pasy!

Jab Matta Dumby został sprawdzony

Zdecydowanie obrońca Matt Doumba, który nie został zawieszony pomimo kilku bliskich wezwań, ale został ukarany grzywną w wysokości 5000 $ w lutym 2020 roku za pocięcie teraz kolegi z drużyny i przyjaciela Ryana Reevesa, zwrócił uwagę Departamentu Bezpieczeństwa Zawodników za lekki atak w pierwszej tercji na lewym skrzydle. . Drew O’Connor. Po tym, jak 24-latek zrezygnował z krążka, Dumba uderzył go z dużą siłą i trochę późno.

Główne pytania dotyczą tego, czy Doumba wykorzystał wątpliwości, ponieważ O’Connor był pod wrażeniem jego podania i czy liga miała kąt pokazujący kontakt klatką piersiową przed kontaktem głową.

Moje początkowe przeczucie? Doumba unika komentarzy, ale może zostać ukarany grzywną.

(Zdjęcie autorstwa Joela Ericksona Eka podczas asystowania kolegom z drużyny Wild, Brandonowi Duheme i Mattowi Doumbie podczas drugiej tercji w czwartek w Pittsburghu: Jenine Leach / Aicon Sportswire via Getty Images)