28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roszczenia z tytułu bezrobocia wzrosły niespodziewanie do 248 000

Liczba zgłoszonych przez Amerykanów Zasiłki dla bezrobotnych Ubiegły tydzień był nieoczekiwanie wysoki, rosnąc po raz pierwszy od miesiąca pomimo dużego zapotrzebowania biznesu na pracowników i łatwości spraw związanych z Omigron w całym kraju.

Według danych opublikowanych przez Departament Pracy w czwartek, liczba wniosków na tydzień zakończony 12 lutego wzrosła do 225 tys. z 245 tys. tydzień wcześniej, z 219 tys. niezgłoszonych przez analityków Refinitiv.

Spadek w styczniu Inflacja: gdzie szybko rosną ceny?

Liczba Amerykanów otrzymujących powtarzające się roszczenia lub trwałe zasiłki dla bezrobotnych spadła do 1,59 miliona, o 26 000 mniej niż w poprzednim tygodniu.

„W ostatnim tygodniu nieoczekiwanie wzrosło zapotrzebowanie na bezrobocie, ale mogą to zostać zrekompensowane innymi danymi o zatrudnieniu”, powiedział Robert Frick, ekonomista korporacyjny w Navy Federal Credit Union. „Czynnik hałasu: liczba zwolnień wzrosła w kilku stanach. Powinniśmy się spodziewać, że w nadchodzących tygodniach liczba roszczeń będzie spadać wraz ze sprawami Omigron”.

Ludzie kupują artykuły spożywcze 12 stycznia 2022 r. w supermarkecie w Glendale w Kalifornii. (Robin Beck / AFP przez Getty Images / AB Newsroom)

Raport pokazuje, że około 2 miliony Amerykanów pobiera zasiłek dla bezrobotnych za tydzień kończący się 29 stycznia, nieco mniej niż w poprzednim tygodniu; Dla porównania rok temu skorzystało ponad 18,9 mln Amerykanów.

Gdy gospodarka podnosi się z epidemii, roszczenia są często umiarkowane, ponieważ Amerykanie wyprowadzają się, aby podróżować, robić zakupy i jeść. Jednak przedsiębiorstwa mają trudności z nadążaniem za popytem i zgłaszają trudności w rekrutacji nowych pracowników. Pomimo niewielkiego wzrostu liczby roszczeń, czwartkowy raport mówi, że firmy starają się zatrzymać swoich obecnych pracowników.

Na początku tego miesiąca Departament Pracy poinformował, że w styczniu zatrudnił 467 000 nowych pracowników, co jest zaskakującym wzrostem, biorąc pod uwagę wzrost przypadków COVID-19. Zrewidował szacunki dotyczące przyrostu miejsc pracy do 709 000 w listopadzie i grudniu.

READ  Firma naftowa Aramco osiągnęła rekordowe ceny ropy w pierwszym kwartale

Pobierz Fox Business, klikając tutaj

Oddzielny raport rządowy wykazał, że w grudniu było 10,9 miliona miejsc pracy, a 4,3 miliona Amerykanów, czyli około 2,9%, opuściło pracę w tym miesiącu. Jest to spadek w porównaniu z nowym szczytem 4,5 miliona z listopada, ale wyższy niż przed epidemią 3,6 miliona.

Fabryka czekolady Wharf zatrudniająca San Francisco

6 sierpnia 2021 r. na oknie Fabryki Czekolady Wharf w Fisherman’s Wharf w Monterey w Kalifornii pojawił się napis „Teraz zatrudniamy”. (AP Photo / Rich Petroselli / AP Newsroom)

Ponieważ firmy przyciągają nowych pracowników z wyższymi zarobkami, dane podkreślają, w jaki sposób nowi pracownicy porzucają pracę na rzecz lepszych płac, warunków pracy i godzin pracy – nazywa się to „lepszą rezygnacją”. W rezultacie dochody Amerykanów w zarządzie rosną, ponieważ pracodawcy zwiększają zatrudnienie, aby zrekompensować straty.

Jednak najwyższa inflacja od prawie 40 lat osłabiła świadczenia płacowe wielu pracowników.