18 maja, 2024

Ronaldo siedzi na ławce rezerwowych w meczu Mistrzostw Świata przeciwko Szwajcarii

LUSAIL, Katar (AP) – Cristiano Ronaldo Został wykluczony z pierwszego składu na wtorkowy mecz 1/8 finału mistrzostw świata przeciwko Szwajcarii.

Ten krok nastąpił dzień po tym, jak jego trener wyraził frustrację z powodu pozycji Ronaldo w ostatnim meczu. Goncalo Ramos, 21-letni napastnik, który trzy tygodnie temu zadebiutował w reprezentacji, po raz pierwszy wystąpił w Portugalii jako zmiennik Ronaldo na stadionie Lusail.

Zastąpił go czasownik.

Ramos strzelił swojego pierwszego gola w Pucharze Świata w czwartym kontakcie meczu w 17. minucie, dając Portugalii prowadzenie 1: 0. Ronaldo otrzymał gromkie brawa, gdy pojawił się na dużym ekranie, oniemiały, po bramce Ramosa.

To był pierwszy raz, kiedy Ronaldo nie poprowadził swoich kolegów z drużyny na boisko jako kapitan w Katarze, z Pepe noszącym opaskę. Następnie 39-letni obrońca strzelił drugiego gola dla Portugalii, gdy Ronaldo zbiegł z ławki, by przytulić weterana w pobliżu jednego z rogów.

Ronaldo biegał po boisku, żeby rozgrzać się sam przed meczem, po starcie, i był z rezerwowymi, kopiąc z nimi piłkę na lekkim treningu. Uśmiechał się, kiedy wracał do szatni i pozował do zdjęcia z wolontariuszką. Pochylił się i objął ją ramieniem do zdjęcia.

Ronaldo wciąż się uśmiechał, kiedy ponownie wszedł do tunelu przed rozpoczęciem meczu, mając na sobie żółtą kamizelkę rezerwowego. Ronaldo najpierw zajął puste miejsce w ziemiance, a następnie zajął swoje miejsce na boisku do hymnu narodowego. Kiedy pojawił się na dużych ekranach wewnątrz stadionu, otrzymał owację na stojąco i uśmiech od supergwiazdy.

Oczekuje się, że będzie to finał mistrzostw świata dla Ronaldo.

Ramos, który gra w portugalskim klubie Benfica, zadebiutował w Portugalii w zeszłym miesiącu w towarzyskim meczu z Nigerią i strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji. Odrobił Ronaldo późno w meczu otwierającym mistrzostwa świata przeciwko Ghanie i ponownie przeciwko Urugwajowi.

READ  Yankees „Aaron Judge” głęboko zdenerwowany po tym, jak nowa ściana lewego pola Camden Yards kosztowała go trójstronny mecz

Ramos strzelił w tym roku 21 goli dla Benfiki.

João Cancelo, obrońca, który rozpoczął wszystkie trzy mecze fazy grupowej, również nie znalazł się w wyjściowym składzie.

Miejsce Ronalda pojawiło się po tym, jak okazał wyraźne niezadowolenie z powodu wykluczenia go z meczu z Koreą Południową w piątek.

37-letni napastnik otworzył turniej golem przeciwko Ghanie i został pierwszym zawodnikiem, który strzelił gola w pięciu różnych mistrzostwach świata. Był jednak nieskuteczny w ostatnich dwóch meczach reprezentacji Portugalii i został przerwany w połowie drugiej połowy przegranej 2: 1 z Koreą Południową.

Mowa ciała Ronaldo wskazywała, że ​​supergwiazda był zdenerwowany, że został wykluczony z gry – coś, o czym trener Portugalii Fernando Santos milczał przez prawie trzy dni.

Wreszcie na poniedziałkowej konferencji prasowej Santos przyznał, że postawa Ronaldo w meczu z Koreą Południową była jedynym powodem – spośród wielu – który go odepchnął.

Przed pierwszym meczem Portugalii na mundialu Ronaldo zerwał więzi z Manchesterem United, mówi się, że saudyjska drużyna jest kuszona obietnicą wygórowanej pensji, a sondaż w Portugalii pokazał, że fani w jego rodzinnym kraju chcą upuścić gwiazdę futbolu . łącznik.

„Nie podobało mi się to, wcale. Naprawiliśmy to wewnętrznie i tyle” – powiedział Santos w poniedziałek o złym nastawieniu Ronaldo do wyrzucenia go z meczu z Koreą Południową.

Tymczasem portugalski obrońca Rubén Dias zaapelował do portugalskich mediów o pomoc w „tworzeniu jedności” w obozie, a nie podziałów. Z sondażu przeprowadzonego przez portugalski dziennik O Bola wynika, że ​​kibice u siebie mają dość Ronaldo i woleli nie grać ze Szwajcarią.

To nie jest bezprecedensowe, że Ronaldo ma mniej czasu na grę, ponieważ starzejąca się gwiazda ostatnio wyblakła. Ledwo grał w Premier League dla United w pierwszej połowie sezonu, a Santos wyrzucił go z kadry Portugalii na mecz Ligi Narodów z Hiszpanią w marcu.

Z Ronaldo Portugalia awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w czterech z pięciu swoich turniejów, ale nigdy nie grał w finale mistrzostw świata. Portugalia przegrała w 2006 roku z Francją w półfinale – najwięcej Ronaldo w finałach mistrzostw świata.

READ  Jak oglądać, link do transmisji, aktualności zespołowe

Chociaż strzelił gola w pięciu turniejach, strzelił tylko osiem goli w 20 meczach mistrzostw świata. Jego 118 goli w meczach międzynarodowych to rekord świata mężczyzn, ale Ronaldo nigdy nie strzelił gola w fazie pucharowej mistrzostw świata.

Lionel Messi, największy rywal Ronaldo na przestrzeni lat, strzelił dotychczas trzy gole na tych mistrzostwach świata i pomógł Argentynie awansować do ćwierćfinału. Messi ma na swoim koncie dziewięć goli na Mistrzostwach Świata i, podobnie jak Ronaldo, nigdy nie wygrał turnieju.