30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

RIP Julee Cruise, współpracownik i piosenkarz Davida Lyncha

RIP Julee Cruise, współpracownik i piosenkarz Davida Lyncha

Julie Cruz

Julie Cruz
obrazek: Andrzej Toth (Obrazy Getty)

Julie CruzPiosenkarka jest prawdopodobnie najbardziej znana ze współpracy z nią David Lynch na mnie Bliźniacze szczyty A niebieski aksamit, Zgiń. Udostępniona przez męża Edwarda Grenanta Aktualności Jej śmierć została opublikowana na stronie B-52 na Facebooku późną nocą. Miała 65 lat.

Jego oświadczenie brzmiało: „Ci z was, którzy wrócili, pomyślałem, że mogą chcieć wiedzieć, że dzisiaj pożegnałem się z moją żoną Julie Cruz. Opuściła ten świat na własnych warunkach. Bez żalu. Jest w pokoju. Mając tak różnorodną karierę muzyczną, często mówiła, że ​​czas, który spędziła w Cindy, kiedy miała rodzinę, był najszczęśliwszym okresem jej życia scenicznego.Będzie im na zawsze wdzięczna.Kiedy po raz pierwszy podeszła do mikrofonu z Fredem i Kate, powiedziała, że ​​to było jak dołączenie do Beatlesów. Zawsze będziesz ich kochać i nigdy nie zapomnisz ich wspólnych podróży po świecie. Grałem dla niejroamingw okresie transmisji. Teraz będziesz wędrować na zawsze. Spoczywaj w pokoju, moja miłości, a ja kocham was wszystkich”.

Z eterycznym i niepokojącym dźwiękiem szybko stał się ulubieńcem Lynch, która wykorzystała swoją piosenkę „Falling” jako temat popularnego serialu z lat 90. Bliźniacze szczyty. Pojawiła się także jako postać z serialu, pojawiając się ponownie w Twin Peaks: Ogień chodź ze mną A Twin Peaks: Plecy. przed rozpoczęciem pracy Bliźniacze szczytyLynch w zestawie „Love Mysteries” na ścieżce dźwiękowej do jego filmu z 1986 roku niebieski aksamit. Ponadto Cruz zagrał „The Dreamself of the Heartbroken Woman” w produkcji scenicznej Lyncha, Symfonia Przemysłowa nr 1 Wraz z Laurą Dern i Nicolasem Cage’em.

„To tak, jakbym była jego młodszą siostrą: nie lubisz, jak twój starszy brat mówi ci, co masz robić. David Foppish”, Cruz powiedziałem wcześniej współpracy z nią. „Czasami może mieć napady złości. I czy kiedykolwiek widziałeś jego temperament? Każdy może wyglądać śmiesznie, kiedy oszaleje. Ale ja go kocham.”

Oprócz pracy nad Lynch Projects, Cruise wydała w trakcie swojej kariery cztery solowe albumy, w tym debiut w 1989 roku unosić się w nocy i 2002 sztuka bycia dziewczyną. Dla Wima Wendersa Przed końcem świataCruz zdobył cover Elvisa PresleyaLetnie pocałunki, zimowe łzy. „

Following the release of “Falling” and Floating Into The Night, Cruise performed on Saturday Night Live as a last minute replacement for Sinead O’Connor after the artist pulled out in protest of the host, Andrew Dice Clay. She also served as Cindy Wilson’s stand-in for the B-52s for a stretch in the ‘90s.

The cause of death has not be shared. w 2018 r.Cruz podzieliła się szczegółami swojej walki z toczniem układowym, który pozostawił ją w przewlekłym bólu, wpływającym na jej zdolność do stania i chodzenia.

READ  Streszczenie „Kawaler”: koniec sezonu — Clayton wybiera [Spoiler]