5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Richard Dreyfuss „całkiem okropnie” spędził czas, oglądając sztukę na Broadwayu o „Szczękach”

Richard Dreyfuss „całkiem okropnie” spędził czas, oglądając sztukę na Broadwayu o „Szczękach”

Richard Dreyfuss przypuścił atak w związku z swoją rolą w The Shark Is Broken, broadwayowskim przedstawieniu opowiadającym o powstawaniu Szczęk Stevena Spielberga.

Dreyfuss, który grał biologa morskiego Matta Hoppera w thrillerze z 1975 roku, powiedział: Czwartkowa historia z Vanity Fair Poszedł na komediodramat, „aby zobaczyć, czy naprawdę będzie bolało” – zanim to potwierdził.

Zdobywca Oscara aktor skarżył się, że w filmie „Rekin jest zepsuty” przedstawiono konflikt między nim a innym aktorem Robertem Shawem, który w filmie grał Quinta, łowcę rekinów. Dreyfus powiedział, że ich prawdziwa przyjaźń nigdy nie osiągnęła szczytu, dodając, że rzucali w siebie lekkimi ciosami, „aby godziny płynęły lepiej i szybciej”.

„Gdybyś zobaczył nas na planie, mógłbyś pomyśleć, że coś się dzieje – trwała spór – ale to wcale nie było prawdziwe” – powiedział Dreyfuss, zauważając, że Spielberg i współscenarzysta Carl Gottlieb rozpowszechniali pogłoski o konflikt.

Dreyfusowi nie podobało się także to, że sztuka ukazała go jako „głupca”.

„Nie zrobili tego Royowi, nie zrobili tego Robertowi. Zabolało, bo było to niewłaściwe” – powiedział Dreyfuss, odnosząc się do Roya Scheidera, kolejnej gwiazdy „Szczęk”.

„To było absolutnie okropne” – powiedział Dreyfus o obejrzeniu sztuki, dodając, że nie kontaktowano się z nim w sprawie jego punktu widzenia podczas pisania „The Shark Is Broken”.

„Postanowili po prostu zrobić z mojej postaci wielkiego palanta” – powiedział.

Komentarze Dreyfusa pojawiają się po tym, jak aktor wycofał się z wystawienia sztuki na początku tego miesiąca. O sprawie poinformował magazyn People.

„The Shark Is Broken”, którego premiera odbyła się w sierpniu na Broadwayu, zakończy się w przyszłym miesiącu w John Golden Theatre w Nowym Jorku.