15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rekordowa fala o długości 58 stóp została wykryta u wybrzeży Vancouver Island

Rekordowa fala o długości 58 stóp została wykryta u wybrzeży Vancouver Island

Widok symulacji fałszywej fali, pokazujący pływalność czujnika podczas śledzenia wybrzuszenia przejściowego.

Widok symulacji fałszywej fali, pokazujący pływalność czujnika podczas śledzenia wybrzuszenia przejściowego.
obrazek: Laboratoria morskie

Ściana o wysokości 58 stóp wód wynurzających się z wyspy Vancouver w 2020 r. należy do największych fal, jakie kiedykolwiek zarejestrowano i są Według naukowców jest to największy pod względem stosunku do otaczających fal.

Nowy Badania W Scientific Reports opisuje gigantyczną falę, która pojawiła się u wybrzeży Ucluelet w Kolumbii Brytyjskiej 17 listopada 2020 r. Fala łobuzowa osiągnęła 58 stóp (17,6 metra) – wysokość równą czterem –będę cień.

Johannes Gimrich, pierwszy autor badania i fizyk badawczy na Uniwersytecie Wiktorii, powiedział w: oświadczenie. on dodał Że „prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zdarzenia raz na 1300 lat”.

wielkość tego Fala jest naprawdę przerażająca i kolejny dowód na to, że nagle Pojawienie się wież ciśnień to coś więcej niż tylko marynarskie opowieści. Fale nieuczciwe są podobne do fal zwykłych, z tym wyjątkiem, że są ponad dwukrotnie wyższe niż fale otaczające. Pomimo nazw takich jak „dziwne fale” i „zabójcze fale”, te wybrzuszenia są normalnym zjawiskiem oceanicznym, chociaż istnieją. Powód nadal nie jest dobrze zrozumiany. Prawdopodobnie powstała dzięki różnym czynnikom, takim jak prędkość wiatru, kierunek wiatru, głębokość wody i cechy, które mają związek z dnem morskim. Nieuczciwych fal nie należy mylić z tsunami, które mają tendencję do powodowania masowych przemieszczeń wody z powodu Trzęsienia ziemi, osuwiska lub erupcje wulkanów.

„Tylko kilka nieuczciwych fal w krajach nadmorskich zostało bezpośrednio zaobserwowanych, ale mogą one stanowić zagrożenie dla operacji morskich, struktur lądowych i morskich oraz plażowiczów” – napisali naukowcy w swoich badaniach. Niewątpliwie nieprzewidywalna natura i siła tych przypominających góry fal sprawiają, że są one szczególnie niebezpieczne.

Pierwsza złowroga fala została wykryta u wybrzeży Norwegii w Nowy Rok 1995 i została nazwana „Drobner. Ma 84 stopy (25,6 metra) wysokości.czyniąc ją dłuższą niż okultystyczna fala. To, co sprawia, że ​​Ucluelet bije rekordy, to fakt, że był trzykrotnie wyższy niż otaczające go fale, podczas gdy Draupner był nieco ponad dwa razy wyższy niż był. Naukowcy odnotowali niewielkie rozproszenie innych fal nieuczciwych, w tymAndrea(2007) I „Kellard(2015), ale tego rodzaju fala plus-size prawdopodobnie pojawi się częściej niż myślimy – po prostu o tym nie wiemy.

Fala potwora została wykryta przez boję o długości trzech stóp, unoszącą się 45 metrów nad dnem Oceanu Spokojnego. Wiktoria Systemy danych laboratorium morskiego połóż to Kosztscott Boja czujnikowa – obecnie jedna z 26 boi strategicznie rozmieszczonych wzdłuż wybrzeży i oceanów wokół Ameryki Północnej – znajduje się w Amphitrite Bank, około 4,4 mil (7 km) od brzegu wyspy Vancouver.

„Nieprzewidywalność dzikich fal i sama siła tych „ścian wody” może sprawić, że będą one niezwykle niebezpieczne dla operacji morskich i opinii publicznej” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Marine Labs, Scott Petty. „Przewidywalność dzikich fal pozostaje otwartą kwestią, ale nasze dane pomagają lepiej zrozumieć, kiedy, gdzie i jak powstają fale dzikie oraz jakie stwarzają ryzyko”.

Marine Labs planuje zwiększyć swoją flotę do 70 boi do końca 2022 roku, co znacznie poprawi jego możliwości inwigilacyjne. I dziękuj za to Bogu. TJest jeszcze wiele do nauczenia się o tych gigantycznych i niebezpiecznych wybrzuszeniach.

jeszcze: Ogromne tsunami asteroidy zabijającej dinozaury wyrzeźbiło „Megaripples” na dnie oceanu.

READ  Astronomowie odkryli tajemniczy gwiezdny obiekt, który co 22 minuty emituje fale radiowe